Na pražském Opatově vznikají stovky nových bytů

|

Hlavní město pokračuje v rekonstrukci bývalého Hotelu Opatov. Podle plánovaného harmonogramu by zde na jaře roku 2025 mělo najít nový domov ve 272 bytech přibližně 650 Pražanů. Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání zřídila Pracovní skupinu pro koordinaci dokončení a zprovoznění hotelu Opatov. Úkolem expertní skupiny bude koordinace dokončení projektu a řešení problematiky v souvislosti s dopravou s akcentem na zájmy místních obyvatel. Řešit bude i účelnost využití nebytových prostor a problematiku parkování.

Náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast bydlení Alexandra Udženija byla zkontrolovat společně se zástupci Technologií hl. m. Prahy, stavební firmou HOCHTIEF a dalšími aktéry, jak stavební práce v bývalém Hotelu Opatov postupují. „Každý byt se počítá, a proto jsem moc ráda, že se z bývalého nevyužitého hotelu stávají nové byty pro seniory, startovací byty pro mladé, pro rodiny s dětmi a potřebné profese pro Pražany – profesionály v oborech jako je školství, zdravotnictví nebo bezpečnost. Je to velmi povzbuzující. Zejména s ohledem na dlouhodobou tristní bytovou situaci v našem městě," uvádí náměstkyně Alexandra Udženija, která zároveň vyzdvihla význam začlenění nebytových prostor. Kombinace bytového domu s rozsáhlou nabídkou služeb pro místní obyvatele kopíruje aktuální trendy pro rezidenční bydlení a zvyšuje přidanou hodnotu celého projektu.

Rada hl. m. Prahy reagující na aktuální vývoj projektu a v předvídání potřeb spojených s jeho dokončením a následným zprovozněním schválila na dnešním zasedání zřízení pracovní skupiny. Tato skupina bude mít za úkol koordinovat nejenom dokončování a zprovoznění bývalého Hotelu Opatov, ale bude také řešit zvýšené dopravní nároky v oblasti a zajišťovat, aby byly maximálně respektovány potřeby místních obyvatel.

Aktuální projekt na Opatově je významným krokem vpřed pro bydlení v Praze a demonstruje plnění závazku města vytvářet kvalitní a dostupné bydlení pro všechny občany. Bytový dům v budoucnu nabídne 68 jednotek 1+kk, 152 jednotek 2+kk, 35 jednotek 3+kk a 17 jednotek 4+kk.

Fotografie z prohlídky objektu jsou k dispozici na: Hotel Opatov.

O projektu Dům pro nový začátek:

  1. Zahájení rekonstrukce: 31. května 2022
  2. Plánované dokončení: jaro 2025
  3. Počet jednotek: 272 bytových jednotek
  4. Kapacita: pro cca 650 osob
  5. Investor: Hlavní město Praha
  6. Technický dozor: Technologie hl. m. Prahy, a.s.
  7. Projektant: LOXIA a.s.
  8. Zhotovitel: HOCHTIEF CZ a.s.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Hlavní město poskytne Slivenci 35 milionů korun na dostavbu bytového domu

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání souhlasili s poskytnutím návratné finanční výpomoci Praze–Slivenci ve výši 35 milionů korun, a to na dokončení projektu bytového domu Ke Smíchovu. Půjčku by následně městská část splácela hlavnímu městu každoročně po dobu 15 let. Návrh musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Praha

Novou členkou představenstva městské společnosti TRADE CENTRE PRAHA a.s. byla zvolena Marta Pražáková

Společnost TRADE CENTRE PRAHA a.s. (TCP) spravující významné nemovitosti v majetku hlavního města má od dnešního dne novou členku představenstva. Dozorčí rada totiž v pátek úspěšně zakončila již probíhající otevřené výběrové řízení na nového člena představenstva, do nějž se přihlásilo 116 zájemců a zájemkyň a po pečlivém výběru byla jednomyslně zvolena profesionálka v oboru finančního a investičního vedení nemovitostí Marta Pražáková. Zároveň na svou funkci v pátek rezignoval dosavadní předseda představenstva a dozorčí rada jeho rozhodnutí přijala. Předsedou představenstva byl pověřen jeho dosavadní místopředseda Josef Bláha.