Loket na obyčejné psaní

|

Ve středu 13. března uvede Česká pošta do prodeje novou příležitostnou poštovní známku Krásy naší vlasti: Hrad Loket v hodnotě 27 korun, jejíž výtvarný návrh připravil Adolf Absolon a Martin Srb jej doplnil liniovou kresbou. Námětem známky je kamenný královský hrad Loket, který se na žulovém masivu tyčí déle než 800 let. Motivem související obálky prvního dne vydání je vstupní brána do hradu a budova markrabství, dnešní muzeum.

Loket byl pravděpodobně založen jako pohraniční pevnost s výjimečnou polohou na meandru řeky Ohře. Hrad sloužil králům, Šlikům, pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení. Krátce po roce 1989 byl otevřen pro veřejnost. Známka je navržena v pohledu na hrad od severu tak, aby vynikly strmé skalnaté svahy vysoké 40 metrů. Zachycuje i řeku Ohři, Weyrotherovo odpočívadlo při řece, most do města a okraj města Lokte.

Emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. Známku ofsetem s liniovou kresbou v nákladu 88 000 kusů a obálku prvního dne vydání digitálním tiskem v nákladu 2 300 kusů.

Zájemci si mohou známku zakoupit na vybraných pobočkách pošty nebo v e-shopu na webových stránkách České pošty a mohou ji využít například na ofrankování vnitrostátního obyčejného psaní standard do 50 g v ekonomickém režimu dodání.

PODCAST:

8. 3. 2024 - Ivo Vysoudil, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 256kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Balíkovna zahájila plný provoz svého třídicího centra v Mošnově

Logistické služby Balíkovny se posunuly na vyšší úroveň. V třídicím centru v Mošnově byl dnes do ostrého provozu uveden nový balíkový stroj, který je schopen automatizovaně vytřídit až 13 000 balíků za hodinu. Na ploše bezmála 30 tisíc m2 je možné denně třídit až 300 000 balíků. Kapacita skladování je až 1 000 ks paletových míst. Celkem v centru pracují tři stovky zaměstnanců.