Hlavní město dostane zpět část prostředků vynaložených na pomoc uprchlíkům

|

Radní hl. m. Prahy na pondělním jednání schválili záměry k projektům REACT-EU týkajících se zpětného financování pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Celková alokace výzvy s číslem 108 z Integrovaného regionálního operačního programu je ve výši 127 milionů korun a Praha předloží projekty v maximální výši alokace. Celkově může město získat z programu REACT-EU až 191 milionů korun.

„Ruská agrese pokračuje a je spojena se spoustou obětí a utrpení. Tváří v tvář této hrozbě Praha významně pomáhá uprchlíkům, kteří nesou důsledky této agrese. Zažádali jsme tak o 191 milionů korun z programu REACT-EU, které zpětně profinancují projekty usnadňující život uprchlíků v Praze. Tyto prostředky podpoří činnosti realizované hlavním městem, ať už přímo, prostřednictvím svých organizací, nebo přes neziskový sektor. Pomohou tak lidem, kteří jsou postiženi následky ruského vpádu na Ukrajinu. Doufáme, že Evropa se brzy stane více schopnou efektivně hájit své zájmy, a to nejen finančními prostředky,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast financí Zdeněk Kovářík.

Výzva je určena ke zpětnému financování nákladů v souvislosti s řešením bezprostředních dopadů migrační krize pro nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace města nebo městské části. Jedná se o zajištění ubytování, základních životních potřeb a socioekonomické integrace uprchlíků z Ukrajiny se statutem dočasné ochrany.

Odbor evropských fondů Magistrátu hl. m. Prahy, který žádosti za hlavní město připravuje a administruje, předloží do dotačního programu Ministerstva pro místí rozvoj ČR celkem čtyři projektové záměry v maximální hodnotě 191 milionů korun.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Bohuslav Svoboda a Alexandra Udženija slavnostně představili zrekonstruované hroby čtyř pražských primátorů na Olšanských hřbitovech

Na Olšanských hřbitovech dnes pražský primátor Bohuslav Svoboda a náměstkyně primátora Alexandra Udženija slavnostně představili čtyři nově opravené náhrobky pražských primátorů. Rekonstrukci hrobů v ceně zhruba tři miliony korun zajistila příspěvková organizace Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy (HPS).

Praha

Zřízení nové zubní pohotovosti v Nemocnici Na Františku se osvědčilo

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města Prahy otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených pacientů. Z nich bylo 1 718 dětí do 15 let a 274 dospívajících ve věku 15 až 18 let.

Praha

Pražští radní představili výsledky prvního roku práce pro hlavní město

Členové Rady hl. m. Prahy jsou již rok ve svých funkcích. O dosavadních úspěších v jednotlivých gescích, ale také o vizích na další období, dnes hovořil primátor hl. m. Prahy a pražští radní na tiskové konferenci. Pražská koalice v tomto volebním období funguje ve složení SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN.