Dvě třetiny žen nakupují ve slevách i zboží, které nepotřebují, vyplývá z průzkumu dm drogerie

|

Češky chtějí nakupovat výhodně, ale ne na úkor svého volného času

České ženy jsou svou zálibou ve slevových akcích pověstné. Celkem 58 procent českých žen výhodné ceny vyhledává aktivně. Bezmála dvě třetiny Češek pak přiznaly, že ve slevách nakupují často i produkty, které aktuálně nepotřebují. Více než polovina dotázaných zároveň uvedla, že je pro ně nakonec důležitější časová úspora než ta finanční. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti dm drogerie markt, který se zaměřil na nákupní chování Češek.

Průzkum pro společnost dm drogerie markt, do kterého se zapojilo více než 500 českých žen ve věku od 25 do 60 let, realizovala agentura STEM/MARK. Šetření ukázalo, že zlevněné zboží je pro Češky skutečně atraktivní. Pouhých 6 procent dotázaných dokáže slevám odolat a v průzkumu uvedlo, že si ve slevách jen zřídka pořídí produkty, které aktuálně nepotřebují.

Na 64 procent respondentek naopak sdělilo, že v akcích často nakoupí i zboží, které sice obvykle používají, v daný moment je ale nepotřebují. Celá čtvrtina žen pak ve slevách nakupuje i zboží, které běžně nepoužívá a jediným motivem k nákupu je právě sleva. „Slevy jsou pro zákazníky velkým lákadlem a někdy – často vlivem časového presu – je jim opravdu těžké odolat. Takové slevové akce jsou ale zpravidla vykoupeny užitkem, který prodejci přinesou. Někteří obchodníci je nabízejí výměnou za osobní údaje. Jiní pak spoléhají na to, že zákazníkovi v košíku nezůstane pouze jeden produkt a v obchodě utratí větší obnos, než původně zamýšlel,“ vysvětluje marketingový konzultant Radek Škornička.

Čas jsou peníze

Ženy se o slevové akce zajímají aktivně a vyhledávají je zcela záměrně. To potvrdilo 58 procent dotázaných. V případě žen do 29 let je to pak dokonce 68 procent. I přes zálibu ve slevách však až 53 procent dotázaných Češek dodává, že je pro ně mnohem důležitější časová úspora než ta finanční. Preference úspory času pak pozvolna roste s věkem. Průzkum ukázal, že ženy rády nakupují v akcích, nejsou ale ochotny tomu podřizovat svůj volný čas. Tento postoj souzní s přístupem společnosti dm. „Mottem dm drogerie markt je slogan Zde jsem člověkem. To nás zavazuje k ohleduplnosti vůči potřebám našich zákazníků. Proto jim garantujeme dlouhodobé ceny, které jsou nastavené tak, aby byly opravdu dlouhodobě výhodné. Pokud snížíme cenu produktů, platí toto snížení vždy minimálně po dobu čtyř měsíců. Zákazníkům tak dáváme možnost své oblíbené produkty nakoupit ve chvíli, kdy je skutečně potřebují. Šetří svým časem a samozřejmě i penězi,“ uvádí Jiří Peroutka, manažer komunikace společnosti dm drogerie markt.

Promyšlené, nebo spontánní nákupy? Půl na půl

Z průzkumu dále vyplynulo, že Češky nejsou jednotné v otázce, zda plánují nákupy akčního zboží předem, nebo se k jeho pořízení rozhodnou až v prodejně. Polovina oslovených žen preferuje nákupy plánované s předstihem, druhá polovina pořizuje zboží ve slevách dle momentálního rozhodnutí během nakupování.

Obecně se k plánování nákupů předem přiklánějí starší ženy. „Díky dlouhodobým cenám, které jsme zavedli již v roce 2007, si mohou zákazníci nákupy předem promyslet a v klidu plánovat s časovým předstihem. Nejsou tak nuceni do neuvážených nákupních rozhodnutí,“ uzavírá Peroutka.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Společnost dm drogerie markt spouští pro zákazníky novou aplikaci. Funguje jako věrnostní karta v mobilu i informační portál

Digitální karta a slevové kupóny přímo v mobilu, stejně tak i okamžitý přehled o aktuálních nabídkách či zákaznickém kontě. Věrnostní program dm drogerie letos na podzim vydává novou aplikaci dm active beauty, která nejen ženám umožní mít dokonalý přehled o novinkách ve světě kosmetiky a krásy, ale i v nákupech drogerie a péči o tělo. Za přechod k nové aplikaci do konce října navíc zákazníky čeká příjemný bodový bonus.

dm

Zemřel spoluzakladatel společnosti dm Rakousko Günter Bauer

V neděli ráno zemřel v Salzburku ve věku 76 let spoluzakladatel a společník dm Rakousko Günter Bauer. Společnost dm drogerii markt založil v roce 1976 v Rakousku spolu se svým dlouholetým přítelem a partnerem z veslování Götzem Wernerem. V roce 1992 byl Günter Bauer u založení dm drogerie markt v České republice a otevření první prodejny o rok později v roce 1993.

dm

Společnost dm dává šanci nevyužitým surovinám. Uvádí značku no planet b z upcyklovaných ingrediencí

Planeta Země je pouze jedna. O to ohleduplněji bychom se k ní měli chovat. S takovým poselstvím přichází na trh nová značka no planet b, jejíž první produkty mohou zákazníci koupit v prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a na online shopu dm.cz od 15. září. Počet dostupných výrobků se bude postupně rozšiřovat. Na vývoji této přírodní kosmetiky se podíleli odborníci z dm drogerie a k výrobě použili suroviny, které jsou v jiných odvětvích, například v potravinářství, často považovány za již nepotřebné. V produktech no planet b tak nacházejí využití například broskve, které nedorostly do požadované velikosti, grepová kůra či olej ze semen borůvek.