Drážní úřad spustil nové webové stránky

|

Drážní úřad tento týden spustil nové webové stránky. Poskytnou uživatelům lepší komfort při vyhledávání informací ke všem agendám Drážního úřadu. Novinkou je možnost zažádat o zasílání avíza o vložení nových informací na web.

Drážní úřad spustil nové webové stránky

Webové stránky jsou uspořádány tematicky podle oblastí, které uživatel hledá či potřebuje vyřídit. Nově je na stránkách k dispozici také samostatná sekce se seznamy dopravců, provozovatelů drah a dalších přehledů, které Drážní úřad eviduje.

Vložením e-mailové adresy do kolonky „Odběr novinek“ si může uživatel zažádat o zasílání týdenních informačních mailů, ve kterých se dozví, co bylo daný týden uveřejněno v rámci aktualit, tiskových zpráv, úřední desky nebo nabídky volných míst.

Navštivte www.ducr.cz

Zdroj: www.mdcr.cz

Kdo přestaví Masaryčku? Hledá se zhotovitel

Modernizace Masarykova nádraží může zanedlouho začít. Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele, který v nejstarší pražské stanici skloubí historii se současnou architekturou a zásadně zvýší komfort pro cestující i vlaky. Nejvýraznějším urbanistickým prvkem bude platforma nad kolejištěm. Chodcům propojí Florenc s hlavním nádražím, zároveň pohodlně a bezbariérově zpřístupní jednotlivá nástupiště. Stavební práce začnou na přelomu roku, jejich dokončení je plánováno na první polovinu roku 2027.