Dopravní opatření v souvislosti s oslavami 17. listopadu

|

V pátek se v Praze konají oslavy k výročí 17. listopadu. V centru metropole budou zavedena dopravní omezení pro tramvajovou a automobilovou dopravu, některá s platností již od čtvrtka 16. listopadu. Týkat se budou především Národní třídy a Václavského náměstí, ovlivněna tím však může být doprava i v jiných částech města.

Vzhledem k akci Korzo Národní bude od čtvrtka 16. listopadu na celé Národní třídě platit zákaz zastavení, pro automobilový provoz se ulice uzavře o půlnoci. V pátek 17. listopadu bude v úseku Újezd – Lazarská přerušen i provoz tramvají. Případná další opatření v městské hromadné dopravě v souvislosti s oslavami 17. listopadu budou uvedena na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Na Václavském náměstí se v pátek uskuteční Koncert pro budoucnost 2023. Již od čtvrtka od 6:00 hodin bude platit zákaz zastavení v parkovacích pruzích v úsecích Opletalova – Wilsonova a Krakovská – Wilsonova pro všechna parkovací místa, zákaz bude platit až do soboty 18. listopadu 14:00 hodin. V pátek 17. listopadu od 12:00 hodin bude platit zákaz zastavení v parkovacích pruzích v úsecích Štěpánská – Krakovská pro všechna parkovací místa až do půlnoci. K částečné uzavírce horní části Václavského náměstí dojde v pátek 17. listopadu od 12:00 do 24:00 hodin, doprava zde bude převedena do parkovacích pruhů.

Omlouváme za možné vzniklé komplikace a předem děkujeme všem řidičům a cestujícím za trpělivost.

Podrobný program oslav na Václavském náměstí a na Národní třídě naleznete zde a zde.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Projekt Praha očima studentů oživí veřejný prostor v metropoli

Hlavní město ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) vytvořilo pilotní projekt symbolicky nazvaný Praha očima stu­dentů. V nadcházejících měsících veřejnosti představí různé pohledy na Prahu prostřednictvím graficky pojatých plakátů několika studentů Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace UMPRUM.

Praha

Pražští zastupitelé schválili dotace ve výši 11 milionů korun pro Kampus Hybernská a spolek prg.ai

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na jednání minulý čtvrtek schválilo individuální účelovou dotaci ve výši osm milionů korun pro kulturní a vzdělávací centrum Kampus Hybernská a dotaci ve výši tří milionů korun pro vědecký spolek prg.ai. Potvrdilo tak svou ambici investovat do vzdělávání, vědy, výzkumu a inovací a podporovat činnost institucí, které propojují veřejnost, studenty a akademiky.