dm představuje dvě nové privátní značky: nápoje Ivorell a ponožky z dřevěných vláken Legstra

|

Novinky v sortimentu dm drogerie

Minerální vody Ivorell a textilní zboží z recyklovaných materiálů Legstra, to jsou podzimní novinky v sortimentu dm drogerie markt. Obě nové privátní značky dbají na vysokou kvalitu produktů a jsou ohleduplné k životnímu prostředí.

obrazek

Minerální vody Ivorell jsou v regálech dostupné již od začátku října. Řada obsahuje čtyři minerální vody a jednu vodu s příchutí citrónu. Zákazník má na výběr z vod neperlivých, sycených či jemně sycených. „S novou privátní značkou Ivorell rozšiřujeme sortiment o další, velmi vyhledávanou kategorii nápojových produktů. Reagujeme tak na přání našich zákazníků, kteří si díky širší nabídce minerálních vod mohou podle svých preferencí vybrat, jaké osvěžení si zvolí,“ vysvětluje Martina Horká, jednatelka společnosti dm drogerie markt.

Vody jsou stáčeny v oblasti německého národního parku Hunsrück-Hochwald do lahví vyrobených ze 100% rPET, tedy z recyklátu nebo recyklovaného plastu. Díky tomuto kroku se drogerie snaží přispět k ohleduplnosti vůči přírodě.

Ponožky z celulózových vláken

S životním prostředím je spojena i druhá novinka dm drogerie. Textilní zboží značky Legstra bude od začátku listopadu dostupné jak v kamenných prodejnách, tak na online shopu dm.cz.

Nová řada nabízí punčochy nadčasového vzhledu a ponožky s moderním designem. Vzory a barvy vycházejí z aktuálních trendů a každou sezónu se budou obměňovat. Zákazníci se tak mohou těšit na nové designy. V létě například přibude kolekce nízkých ponožek s klasickými květinovými vzory nebo i trendy leopardími potisky. „Při vývoji naší nové značky jsme věnovali zvláštní pozornost trvalé udržitelnosti. Proto jsou tkaniny vyrobeny z obnovitelných surovin nebo z recyklovaných přízí,“ zdůrazňuje jednatelka Martina Horká. Všechny výrobky splňují vysoké požadavky normy Oeko-Tex Standard 100.

Ponožky z celulózových vláken TENCEL™ Lyocell jsou vyrobeny ze dřeva, díky tomu účinně absorbují vlhkost a pomáhají regulovat tělesnou teplotu. V sortimentu nové privátní značky Legstra lze najít i ponožky řady ECOLIFE s atraktivními puntíky, jejichž složení obsahuje 85 % ověřené směsi recyklované bavlny. V případě nových punčoch pochází příze výhradně z recyklovaného nylonového vlákna a splňuje požadavky trvale udržitelné výroby. Punčochové kalhoty jsou navrženy tak, aby zdůraznily křivky nohou. Aktuálně jsou dostupné jak v trendy červených tónech, tak i v klasické černé a merlot.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Giving Friday vynesl nejvyšší částku v historii. Společnost dm daruje osobám ohroženým chudobou 4 miliony korun

Společnost dm letos prostřednictvím Charity ČR věnuje 4 miliony korun na podporu osob v tíživé životní situaci. Částku vynesla série listopadových dobročinných aktivit. V rámci iniciativy Giving Friday věnuje dm 2,5 milionu korun. Zhruba 100 tisíc korun přidal prodej unikátní NFT kolekce a dalších téměř 50 tisíc korun zase dražba originálních obrazů, ke kterým jejich majitelé získali i jejich NFT podobu. Drogerie dm se rozhodla dar navýšit o historicky nejvyšší částku na výsledné 4 miliony korun.

dm

Společnost dm rozdělila 12 milionů udržitelným projektům napříč kraji. U poroty bodovala hydroponie či podpora slow fashion

Vyhloubení mokřadu, výsadba zeleně, ale i recyklace starých materiálů. To jsou oblasti, jimž se věnují některé z projektů, které oslovily odbornou porotu společensky odpovědné iniciativy {SPOLEČNĚ} společnosti dm drogerie markt. Ta u příležitosti oslavy 30 let na českém trhu vybrala 30 projektů, které podpořila částkou 7 milionů korun. Společnost dm k nim dodatečně přidala také projekt v jižních Čechách. Na revitalizaci rybníka a úpravu kruhového objezdu přispěla částkou 5 milionů korun. Celková finanční podpora tak vzrostla na výsledných 12 milionů korun a počet podpořených projektů na 31.