Dárci věnovali do Primátorské velikonoční sbírky přes 3 tuny potravin, drogerie a krmiva pro zvířata

|

V rámci vůbec první Primátorské velikonoční sbírky potravin se vybralo 2 784 kilogramů potravin a drogerie a také půl tuny krmiva pro zvířata. Celková hodnota přinesených darů se přiblížila částce půl milionu korun. Úspěšnou akci na pomoc lidem v nouzi, která se uskutečnila ve čtvrtek 21. března 2024, připravilo hlavní město ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj. Velké poděkování patří všem, kteří do sbírky přispěli.

Jako součást velikonočních trhů na Mariánském náměstí se v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, konala primátorská sbírka na pomoc všem potřebným, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů. Do ní se zapojil nejen pražský primátor Bohuslav Svoboda a zastupitelé hlavního města, ale také odbory i jednotliví zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy a dále městské společnosti, velvyslanectví a některé další instituce nebo soukromé firmy i široká veřejnost.

Například společnosti Rohlík a Rossmann darovaly každá kredit na nákup v hodnotě 50 000 Kč, městská společnost Technologie hlavního města Prahy věnovala šek na 40 000 Kč, Mattoni doručila paletu nápojů, Mondelez Czech Republic zase sladkosti a zástupci Nestlé přinesli dětské kaše.

Náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury, do jehož gesce patří i péče o zvířata, Jiří Pospíšil pak zakoupil půl tuny granulí a konzerv pro psy a kočky a celou tuto materiální pomoc věnoval potravinové bance, aby ji přerozdělila mezi potřebné, kteří se ocitli v nouzi společně se svými zvířecími přáteli.

Lidé a organizace nejvíce pomohli darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané byly zejména konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa nebo také základní a dětská drogerie. I nadále je možnost podpořit potravinovou sbírku finančně, a to přes transparentní účet: 2100054048/2010.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Národní den bez spěchu: Pražský orloj se symbolicky zastaví. Upozorní na uspěchanou dobu

Pražský orloj na několik minut zastaví pohyb apoštolů. Připojí se tím k iniciativě Národní den bez spěchu, který organizuje Česká asociace pojišťoven. V rámci iniciativy se ve středu 3. dubna symbolicky zpozdí některé události, čímž se připomene, že spěchat je zbytečné, a to především za volantem. Iniciativa poukazuje na množství dopravních nehod na českých silnicích kvůli nepřiměřené rychlosti.