Betlémské světlo hoří i na Mariánském náměstí

|

Až do Štědrého dne si může veřejnost přijít pro plamínek Betlémského světla také k budově Nové radnice na Mariánském náměstí. A to vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

Betlémské světlo, které symbolizuje vánoční poselství pokoje, míru, přátelství a pomoci, rozváželi i letos po celé republice skauti a skautky. Mezi místa, kam plamínek z Betléma přivezli, je i Nová radnice na Starém Městě.

Před vchodem do budovy z Mariánského náměstí hoří svíce zapálená za účasti primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody a radního Antonína Klecandy. Sem si mohou lidé přijít připálit svíčku či lucerničku denně od 8:00 do 17:00 hodin až do 24. prosince.

„Betlémské světlo je symbolem míru, ale také naděje a v našem případě svobody. Letos dorazilo z válkou sužované oblasti, přejme si, aby rok 2024 byl v tomto ohledu lepší. Děkuji mladým skautům za doručení Betlémského světla,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda. Radní Antonín Klecanda připojil: „Sám si vzpomínám, jak jsem jako malý skaut Betlémské světlo převážel. Skautingu i této předvánoční tradice si velice vážím jako symbolu míru a přátelství. Věřím, že tuto dobrovolnou iniciativu a možnost odnést si Betlémské světlo až domů ocení také občané Prahy, a nejen světlo jim přinese zasloužený klid a pohodu v tomto i příští roce."

Tradice Betlémského světla vznikla v roce 1989 v Rakousku jako symbol pomoci znevýhodněným dětem, u nás skauti poprvé rozváželi Betlémské světlo v roce 1990.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Uprchlíkům z Ukrajiny bude pomáhat nové kontaktní místo

Činnost Centra následné podpory uprchlíkům z Ukrajiny (CNPUU) bude z důvodu vypršení dotačního programu ze strany UNICEF k 22. prosinci 2023 ukončena. Podporu, kterou především matky s dětmi u pracovníků CNPUU nacházely, od 2. ledna 2024 příchozí najdou v novém kontaktním místě. To vznikne v prostorách dnes již fungující neziskové organizace Pražský Majdan, která působí na radnici Městské části Praha 4.

Praha

Platnost karet Lítačka končících v roce 2024 se automaticky prodlužuje o tři roky

V roce 2024 končí platnost dopravních karet Lítačka, které se začaly vydávat převážně v roce 2020. Pražská městská společnost OICT, jako provozovatel Lítačky, společně s Magistrátem hlavního města Prahy se rozhodly platnost karet Lítačka automaticky prodloužit o další tři roky. Všichni cestující, kterým karta v roce 2024 propadá, tak mohou cestovat s Lítačkou po Praze a Středočeském kraji až do roku 2027.