AURES v červenci prodal rekordních 8882 aut, zákazníky táhne i akce na palivo zdarmaAURES v červenci prodal rekordních 8

|

Palivovou kartu v hodnotě 20 000 Kč získá každý 250. kupující do konce srpna

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, prodala v červenci rekordních 8 882 automobilů. To je nejsinější červencový výsledek v celé jednatřicetileté historii společnosti. Rekordní prodeje podpořila i kampaň, díky které každý 250. zákazník, který si koupí auto v síti autocenter v Česku, na Slovensku nebo v Polsku, získá palivovou kartu v hodnotě 20 000 korun. Společnost do dnešního dne již rozdala kupujícím karty na nákup paliva v celkové hodnotě 1 120 000 korun.

„Letošní rok je již od ledna prodejně velmi silný a doposud jsme tak prodali zatím nejvíce aut v naší jednatřicetileté historii. Abychom tento trend podpořili i v letní sezóně, která díky prázdninám běžně nepatří mezi nejsilnější měsíce v roce, spustili jsme již v polovině června letní kampaň, díky které každý 250. kupující získává palivo v hodnotě dvacet tisíc korun. Díky této kampani, ale i dlouhodobě zvýšené poptávce, jsme v červenci prodali nejvíce aut za tento měsíc po dobu existence společnosti,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Prodejce zánovních a ojetých vozů prodal v červenci v České republice, na Slovensku a v Polsku 8 882 automobilů, což je meziročně o 13 % více. Zvýšená poptávka po automobilech je znát na všech třech trzích. „Zvýšený zájem evidujeme hlavně v případě zánovních automobilů, které mají parametry nových automobilů, ale jsou dostupné ihned a s cenou i až o čtyřicet procent nižší,“ doplnila Karolína Topolová. Zánovní automobily tvoří 12 % z celkových prodejů skupiny AURES Holdings. Nejprodávanějším automobilem v červenci byla v Česku a na Slovensku tradičně Škoda Octavia, v Polsku pak Opel Astra.

Letní kampaň na podporu prodeje spustila skupina AURES Holdings v Česku, Polsku a na Slovensku již 15. června a za tu dobu rozdala 56 zákazníkům, kteří si koupili v jedné z 60 poboček AAA AUTO novější automobil, celkem 1 120 000 korun na nákup paliva. V České republice získá každý 250. kupující nabitou CCS kartu na 20 000 korun, na Slovensku na 750 EUR a v Polsku na 3 500 zlotých. „Kampaň bude pokračovat až do konce srpna. Očekáváme tedy, že rozdáme palivové karty ještě v minimálně stejné celkové hodnotě jako do dnešního dne,“ uzavřela Topolová.

Zdroj: www.aaaauto.cz

AAA Auto

Jen 37 % kupujících by si při koupi ojetého vozu zkontrolovalo jeho historii

Rostoucí životní náklady většinu z nás nutí šetřit, proto část zájemců o ojetý automobil hledá nejvýhodnější nabídky na trhu. Studie provedená britskou poradní skupinou VSTAG (Vehicle Safety Trading Advisory Group) zjistila, že stále častěji nespolehliví, často falešní prodejci nabízejí ojeté vozy až za polovinu ceny, než by měly stát. Lidé se pak s vidinou výhodné koupě nechají snadněji ošidit. Podle této studie se zároveň ukazuje, že většina kupujících by si historii původu vozu neověřila, a to i přesto, když auto kupují u soukromníků, kde je riziko nejvyšší. Odborníci z AAA AUTO varují před podvodníky a radí, jak koupit dobrý ojetý vůz.