Zorientovat se v možnostech podpory firem od Evropské kosmické agentury pomůže informační den

|

Evropská kosmická agentura (ESA) nabízí několik programů, které pomáhají firmám ve vývoji nových nebo využívání existujících kosmických technologií. Podporu mohou získat začínající startupy i velké firmy – pro každou je však určený jiný program. Aby zájemcům pomohli v orientaci mezi jednotlivými programy a výběru toho nejvhodnějšího, pořádají ESA BIC Czech Republic, ESA Technology Broker a ESA Business Applications Ambassador dne 6. 2. 2024 od 9:00 hodin společný informační den.

„Díky úzké spolupráci s ESA Ambassadorem a ESA Technology Brokery víme, jak je pro firmy někdy složité vybrat vhodný způsob podpory, který by nejlépe odpovídal potřebám jejich záměru. Proto jsme se rozhodli uspořádat společný informační den, během kterého budeme zájemce navigovat nabídkou, tak aby na konci přesně věděli, co potřebují a jak mají postupovat. Věříme, že se tento koncept setká s pozitivním ohlasem,“ říká Michal Kuneš, programový manager ESA BIC Czech Republic.

Během dopoledního bloku proběhne společné představení a vymezení všech programů ESA BIC, ESA Spark Funding a ESA Business Applications and Space Solutions (BASS). Díky tomu si zájemci budou schopni vybrat, který program se nejlépe hodí právě pro jejich záměr, a po obědové pauze se budou moci přihlásit do skupiny zaměřené již pouze na jejich vybraný program. Zde se mohou doptat na další detaily a ve skupině diskutovat své otázky. Následně budou všichni zástupci jednotlivých programů k dispozici pro individuální konzultace konkrétních podnikatelských záměrů. Odkaz na rezervaci konkrétního času pro konzultaci bude zájemcům k dispozici po skončení společného dopoledního bloku.

Informační den je vhodný pro lidi s nápadem na využití kosmických technologií v podnikání, ať už uvažují o založení startupu nebo startup již mají. ESA však podporuje i velké firmy, které například podnikají v oboru nesouvisejícím s vesmírem, ale využití kosmické technologie by jim pomohlo inovovat produkty či vstoupit na nové trhy, stejně tak jako ty, kteří mají ambici stát se dodavateli Evropské kosmické agentury. Aplikace kosmických technologií přitom mohou sahat od zpracování družicových dat pro zemědělství či městské plánování přes využití kompozitních materiálů až po stavbu domů inspirovaných vesmírnými habitaty. Technologický transfer ale může fungovat oběma směry – ESA podporuje také firmy, které pracují s technologií, která by mohla najít využití ve vesmíru.

Jedná se o první český informační den pořádaný pro tři programy ESA na podporu podnikání společně. Organizátory jsou Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, v rámci jejíž aktivit působí ESA BIC a ESA Business Applications Ambassador, a Technologické centrum Praha, které je zodpovědné za agendu ESA Technology Broker. Celá akce proběhne online, hlavním jazykem informačního dne je čeština, individuální konzultace lze pak případně realizovat i v angličtině. Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Kontakt pro novináře:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Začíná čtvrtý ročník soutěže SME EnterPRIZE. Garanci nad startupovou kategorií opět převzal CzechInvest

Výhru 150 000 korun, kampaň v médiích na podporu byznysu nebo postup do evropského finále v Bruselu mohou získat mikro, malé a střední udržitelné podniky a start-upy, které se přihlásí do čtvrtého ročníku soutěže SME EnterPRIZE, pořádaného Generali Českou pojišťovnou. Ta soutěží podporuje udržitelné podnikání v oblasti životního prostředí u firem v SME segmentu. Malé a střední podniky jsou základním stavebním kamenem české ekonomiky. Soutěž podporou transformace k udržitelnému fungování pro firmy představuje vítanou motivaci. Podobně jako v minulém ročníku je garantem startupové kategorie agentura CzechInvest a EcoTech Hub

Czech Invest

Creative Business Cup 2024 zná deset finalistů. Vítěze vybere odborná porota 14. března

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2024. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Slavnostní večer, kde odborná porota vybere z finálové desítky tři nejlepší, se uskuteční 14. března 2024 v libereckém kině Varšava. Diváci zároveň přímo na místě vyberou nejoblíbenější startup, který obdrží cenu Miláček publika.Připojené soubory

Czech Invest

Investiční seminář v Tchaj-peji prezentoval Česko jako atraktivní destinaci pro polovodičový průmysl

Začátkem února se v Tchaj-peji konal seminář Check the Czechs, který místním investorům polovodičového průmyslu představil české investiční prostředí. Akce se setkala s velkým zájmem zúčastněných, čímž potvrdila rostoucí zájem o český trh a poskytla účastníkům důležité informace a podněty k investování v Česku. Na semináři vystoupili i zástupci agentury CzechInvest.