Začátkem února startuje Investiční akademie pro startupy

|

Jak se připravit na první investici, vyjednávání s investorem nebo ochrana duševního vlastnictví. Tyto a další témata čekají na účastníky Investiční akademie pro startupy, kterou pořádá agentura CzechInvest společně s s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. První ze série pěti workshopů, na které je stále možnost se přihlásit, začíná 7. února 2024.

„Účastí v naší akademii získá startup přehled kompletně celého investičního procesu a zejména si odnese to, jak si nastavit vlastní strategii. S předními experty na jednotlivá témata zároveň účastníci vychytají nedostatky, které mohou zhatit první investici. Chceme, aby od nás odcházely sebevědomé startupy připravené po všech stránkách na první velký investiční krok,“ uvedl Petr Kopeček, ředitel Odboru akcelerace startupů agentury CzechInvest.

Zkušení garanti workshopů Investiční akademie pro startupy, mezi které patří například Pavel Suska ze Seed Starteru, Roman Smola z Tensor Ventures či Markéta Pařízek z Mitonu si dávají za cíl přidat startupům sebevědomí ve vyjednávání založené na znalosti práva, dopadů volby strategie a reálné hodnoty podniku. V akademii se mohou účastníci setkat také s investory a právníky, kteří mají za sebou stovky úspěšných obchodů a podělí se tak o své zkušenosti a know-how z praxe. Workshopy Investiční akademie pro startupy se budou konat v prostorách WorkLounge Příkopy. Přihlašování do Investiční akademie pro startupy je otevřeno do naplnění kapacity (25 vybraných startupů), nejpozději však do X. února 17:00. Registrovat se můžete zde.

„Během oslovování investorů jsme se setkávali s různými typy investičních dohod, které pro nás byly dříve složité a často nám nedávaly smysl. Investiční akademie nám pomohla se zorientovat v právních aspektech celého investičního procesu. Zároveň jsme při našich vyjednávacích schůzkách a hovorech uplatnili téměř všechny tipy a triky, které jsme si odnesli z jednotlivých workshopů,“ říká Filip Svárovský, CEO společnosti C - Tanganica. Startup, který nedávno oznámil investici v řádech milionů korun, se účastnil prvního ročníku akademie pro startupy.

Investiční akademie pro startupy spolu s Business akademií pro angel investory a inovativní korporace je snahou agentury CzechInvest o zlepšení startupového prostředí v Česku. Závěrem minulého roku obě akce propojila Investiční konference, na které se sešlo téměř dvě stě padesát hlavních aktérů startupového ekosystému v Česku. Během panelových diskuzí a kulatých stolů řešili aktuální témata z oblasti investic a rozvoje inovací.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Novým generálním ředitelem agentury CzechInvest bude Jan Michal

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vybral ve výběrovém řízení na post generálního ředitele agentury CzechInvest Jana Michala. Ten ve funkci nahradí Petra Očka, který byl dosud pověřený řízením agentury z pozice vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu. Nový ředitel CzechInvestu oficiálně nastoupí ke 2. 4. 2024.

Czech Invest

Příprava území pro strategický rozvoj České republiky. Úkol pro Státní investiční a rozvojovou společnost

Pro realizaci velkých strategických investic typu továren na výrobu baterií do elektromobilů nebo výrobu polovodičů je potřeba, aby Česká republika investorům nabídla vhodné připravené plochy v reálném čase. Vláda dnes schválila založení Státní investiční a rozvojové společnosti (SIRS), která bude mít přípravu lokalit na starosti. Nová společnost připraví moderní průmyslové areály s potřebnou infrastrukturou, které nalákají zahraniční investory, přinesou projekty s vysokou přidanou hodnotou a zvýší českou konkurenceschopnost.