World Road Congress se po 52 letech vrací do Prahy. Na akci se představí také startupy z projektu Technologické inkubace

|

Kongres se koná každé čtyři roky v jedné z členských zemí Světové silniční asociace PIARC a s názvem "Praha 2023 – spolu znovu na cestě" zavítá letos do Pražského kongresového centra. Akce proběhne od 2. do 6. října pod záštitou Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic ČR. Partnerem letošního kongresu je i Technologická inkubace, největší projekt agentury CzechInvest na podporu začínajících českých firem.

Cílem události je propojovat zástupce silničních asociací, specialisty a odborníky z celého světa, podporovat výměnu znalostí, technik a zkušeností v oblasti silniční infrastruktury a silniční dopravy, a posilovat tak mezinárodní vazby. Podílí se na ní přes 4 000 delegátů světa, kteří odprezentují nejnovější trendy a technologie z oboru silniční dopravy. Jedním z vrcholů kongresu bude také setkání ministrů dopravy ze všech 122 členských zemí asociace. Ti společně uvedou své postřehy a výzvy v modernizaci jejich národní silniční infrastruktury.

„Program nabídne širokou škálu tematických bloků od správy silnic, mobility, odolné infrastruktury, její bezpečnosti a udržitelnosti. To jsou klíčové oblasti v rámci Mobility Innovation Hub projektu Technologické inkubace. Startupům se tak nabízí možnost, díky našemu zapojení na akci, představit své produkty mezinárodní komunitě a získat tak nové zkušenosti a především důležité kontakty. Vedle mobility dostanou také příležitost zástupci z EcoTech Hubu a AI Hubu Technologické inkubace, jelikož témata mobility jsou s aktivitami těchto oblastí úzce spojená,“ říká Jan Bízik, ředitel Mobility Innovation Hubu.

Součástí kongresu jsou také konference pořádané Českou silniční společností, která sdružuje největší stavební a dopravní firmy. Proběhne také řada specializovaných seminářů, workshopů a velká výstava, na které se předvedou silniční správy, výrobci a dodavatelé zařízení a služeb, poradci a další organizace spojené se silnicemi.

Odborná učiliště, střední a vysoké školy mají vstup zcela zdarma. Studentským týmům středních a vysokých škol se zaměřením na dopravní stavby, infrastrukturu a technologie se pak nabízí účast na ideathonu s podporou top expertů, mentorů a hodnotnými finančními i věcnými cenami. Inovativním firmám umožní Mobility Innovation Hub účast v omezeném rozsahu zdarma nebo v plném za zvýhodněných podmínek. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím tohoto formuláře, a to nejpozději do 29. září 2023.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Stát jedná s Chotěšovem o vzniku stanoviště záchranné služby pro Plzeňský kraj. Pozemky poskytne město Plzeň

Stanoviště letecké záchranné služby pro Plzeňský kraj, které by v případě realizace projektu Strategického podnikatelského parku Líně nahradilo současné umístění na letišti Plzeň-Líně, by mohlo vzniknout nedaleko obce Chotěšov. Podle vyhledávací studie, která posuzovala několik lokalit v kraji, je nejvhodnějším místem lokalita Chotěšov-Krůtí Hora. Pozemky v katastrálním území obce Chotěšov vlastní město Plzeň, které už je přislíbilo poskytnout. Předběžné posouzení ukázalo, že v souvislosti s provozem nedojde k překročení hlukových limitů v rezidenčních částech obce ani v okolí.

Czech Invest

CzechInvest hledá generálního ředitele

Agentura CzechInvest vyhlásila výběrové řízení na pozici generálního ředitele, jehož hlavním úkolem bude rozvoj inovací s potenciálem globálního úspěchu a pozitivním globálním dopadem. Výběrové řízení bude otevřeno do 16. říijna 2023. Připojené soubory