Vláda schválila investiční pobídku na rozšíření výroby komponent do elektromobilů

|

Nové hi-tech systémy pro udržitelnou mobilitu a zvýšení dojezdu elektromobilů. Vláda schválila na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu investiční pobídku pro firmu Vitesco Technologies Czech Republic za 528,6 milionů korun. Rozšíření výroby společnosti přispěje do státního rozpočtu a pomůže rozvoji regionů.

„Abychom udrželi krok se světem a zvyšovali naši konkurenceschopnost, musíme podporovat investice do technologicky vyspělých projektů s vysokou přidanou hodnotou. Proto jsme schválili investiční pobídku pro společnost Vitesco Technologies,říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Společnost plánuje rozšířit výrobu o nové hi-tech výrobky, které jsou klíčové pro novou generaci čistě bateriových elektrických aut. Díky jejich použití budou vozidla efektivněji využívat energii a zvýší tak svůj dojezd. Jde o důležitou investici, která posílí naši pozici v automobilovém průmyslu.“

Vitesco Technologies, mezinárodní výrobce moderních pohonných technologií a řešení pro elektrifikaci, spustí na konci letošního roku provoz nového výrobního centra s plně automatizovaným logistickým centrem v Ostravě-Hrušově. Hlavním produktem nového závodu budou high-tech vysokonapěťové elektronické výrobky pro čistě bateriová elektrická vozidla. Tyto systémy zahrnují pokročilé komponenty pro správu energie, palubní nabíječky, moduly pro rychlé nabíjení a jednotky pro rozvod energie ve vozidlech.

V Ostravě je kromě výroby i výzkumné a vývojové centrum, které se aktuálně věnuje výzkumu a vývoj různých typů senzorů používaných pro osobní a nákladní automobily. „Fakt, že firma Vitesco Technologies úzce spolupracuje s řadou vysokých technických škol a s výzkumnými institucemi, vnímám jako přínos z hlediska dalšího výzkumu a rozvoje moderních technologií a technického vzdělávání našich studentů,“ dodává ministr Síkela.

Investiční pobídky podporují podnikatele, kteří investicemi rozvíjí region a pomáhají kultivovat jeho prostředí. Poskytují se žadatelům především ve formě slevy na dani z příjmu, v určitých případech v podobě finančního příspěvku. Pobídky se dělí na strategické a nestrategické. Nestrategické investiční pobídky bude schvalovat MPO spolu s dalšími dotčenými resorty, zejména Ministerstvem financí. Strategické investiční pobídky se od těch nestrategických liší v tom, že mají kromě slev na dani nárok také na finanční příspěvek. O těch bude i nadále rozhodovat vláda.

Zdroj: MPO

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Zorientovat se v možnostech podpory firem od Evropské kosmické agentury pomůže informační den

Evropská kosmická agentura (ESA) nabízí několik programů, které pomáhají firmám ve vývoji nových nebo využívání existujících kosmických technologií. Podporu mohou získat začínající startupy i velké firmy – pro každou je však určený jiný program. Aby zájemcům pomohli v orientaci mezi jednotlivými programy a výběru toho nejvhodnějšího, pořádají ESA BIC Czech Republic, ESA Technology Broker a ESA Business Applications Ambassador dne 6. 2. 2024 od 9:00 hodin společný informační den.

Czech Invest

Začíná čtvrtý ročník soutěže SME EnterPRIZE. Garanci nad startupovou kategorií opět převzal CzechInvest

Výhru 150 000 korun, kampaň v médiích na podporu byznysu nebo postup do evropského finále v Bruselu mohou získat mikro, malé a střední udržitelné podniky a start-upy, které se přihlásí do čtvrtého ročníku soutěže SME EnterPRIZE, pořádaného Generali Českou pojišťovnou. Ta soutěží podporuje udržitelné podnikání v oblasti životního prostředí u firem v SME segmentu. Malé a střední podniky jsou základním stavebním kamenem české ekonomiky. Soutěž podporou transformace k udržitelnému fungování pro firmy představuje vítanou motivaci. Podobně jako v minulém ročníku je garantem startupové kategorie agentura CzechInvest a EcoTech Hub

Czech Invest

Creative Business Cup 2024 zná deset finalistů. Vítěze vybere odborná porota 14. března

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2024. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Slavnostní večer, kde odborná porota vybere z finálové desítky tři nejlepší, se uskuteční 14. března 2024 v libereckém kině Varšava. Diváci zároveň přímo na místě vyberou nejoblíbenější startup, který obdrží cenu Miláček publika.Připojené soubory