Vítězem českého finále Creative Business Cup 2024 je startup E-CAFE BIKE s elektrickým cargo vozíkem Komuter

|

Národní kolo soutěže Creative Business Cup 2024 podporující kreativní startupy zná svého vítěze. Stal se jím startup E-CAFE BIKE, kterého včera během slavnostního večera v libereckém kině Varšava vybrala odborná porota z finálové desítky. Vítěze soutěže, kterou pořádá agentura CzechInvest, čeká světové finále v Kodani. Cenu publika si odnesla loutková hra Kenka puppetgame.

„Finálový večer národního kola soutěže Creative Business Cup 2024 je za námi a já můžu s potěšením říct, že akce předčila očekávání nás všech. Soutěž letos doplnil bohatý doprovodný program zaměřený na kreativní průmysly a díky hojné účasti a zpětné vazbě jsme si ověřili, že je o něj zájem. Vítěz soutěže E-CAFE BIKE si získal srdce poroty produktem, který propojuje business a kreativitu, a my mu přejeme hodně štěstí na globálním finále v Kodani,“ říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative HUBu agentury CzechInvest a organizátorka českého kola soutěže Creative Business Cup.

Vítězný startup E-CAFE BIKE, který se zaměřuje na elektrokola, přichází s inovativními nákladními cargo vozíky, které disponují vlastním elektrickým pohonem a jsou plně energeticky soběstačné díky solárním panelům. Jejich elektrifikovaná řada cargo vozíků bude připojitelná za většinu běžných jízdních kol nebo elektrokol, bude nabízet nosnost až 250 kg a úložný prostor srovnatelný s dvojnásobkem osobního automobilu o objemu 400 litrů. Porotu oslovila celková propracovanost projektu a důraz na ekologický přístup.

„Z vítězství máme obrovskou radost a už teď se těšíme na finálové kolo, kde nás čeká světová konkurence. Věříme, že startupy ukazují směr, kterým se bude svět do budoucna ubírat. Vítězství v národním kole soutěže nám pomůže nejen zvýšit prestiž, ale dostaneme příležitost ukázat poctivou českou výrobu i v zahraničí,“ říká Zuzana Malinová ze startupu E-CAFE BIKE hned po vyhlášení.

Porota složená ze zástupců CzechInvestu a partnerů soutěže ocenila druhým místem startup Kenka puppetgame a na třetím místě se umístila platforma pro prevenci šikany Younglink. Cenu Miláčka publika si odnesl výherce druhého místa Kenka puppetgame. Publikum zaujala vtipná prezentace i nadšení zakladatele.

Creative Business Cup má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. Organizátorem českého národního kola soutěže je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta hledá kreativní a inovativní startupy napříč Českem a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup pomáhá ověřit jejich globální potenciál. Mezi hlavní partnery letošního ročníku patří Liberecký kraj, město Liberec, Lipo.ink, Smart akcelerátor Libereckého kraje a Start it @ČSOB.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

MPO a agentura CzechInvest podpoří startupy v oblasti finančních inovací a technologií. Vznikne Digitální regulatorní sandbox

Vláda na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) schválila vytvoření Digitálního regulatorního sandboxu, který v oblasti finančních inovací a decentralizovaných technologií podpoří rychle rostoucí společnosti, jako jsou startupy a spin-offy. Sandbox bude poskytovat vybraným účastníkům různé formy podpory od komplexního a nezávislého poradenství, přes právní konzultace v nově regulovaných oblastech nejen na finančním trhu, až po technické testování inovativních produktů. Agentura CzechInvest spustí sandbox ve spolupráci s univerzitami a fintechovými asociacemi do konce prvního pololetí letošního roku.

Czech Invest

AI může revolučně změnit fungování MSP, zaznívalo na konferenci Digitalizace MSP v Jihlavě

Ve středu 20. března 2024 se v areálu Vysoké školy polytechnické v Jihlavě za přítomnosti více jak 130 účastníků konala konference Digitalizace MSP 2024: Využití AI v průmyslové výrobě. Akce, kterou každoročně pořádá agentura CzechInvest a Národní centrum Průmyslu 4.0 ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava (VŠPJ), se tentokrát zaměřila na trendy v oblasti zavádění umělé inteligence do průmyslových procesů.

Czech Invest

Český startup Stavario získal investici ve výši milion eur

Do českého startupu Stavario, poskytujícího mmj. aplikaci k vedení elektronického stavebního deníku, vstupuje investiční a společenský klub Venture Club. Za milion eur, v přepočtu přibližně 24 milionů korun, získá pro své investory 36% podíl. Stavario je jedním ze startupů, které prošly programem CzechStarter agentury CzechInvest, což naznačuje jeho inovační potenciál a příslib růstu v oblasti stavebního průmyslu.