Viceprezidentem nově založené globální divize ESET Corporate Solutions je David Března

|

Praha, 28. srpna 2023 – Viceprezidentem pro provoz a rozvoj divize Corporate Solutions ve společnosti ESET se stal David Března. Je tak dalším členem manažerského týmu, jehož cílem je budovat spolupráci a dodávat kyberbezpečnostní řešení největším firemním zákazníkům i veřejným organizacím v klíčových zemích Evropské unie včetně České republiky, Velké Británii, Severní Americe a ve vybraných zemích regionu APAC.

V rámci své pozice je David Března odpovědný za rozvoj korporátních řešení ESET v regionu střední a východní Evropy včetně České republiky, v zemích Beneluxu a ve Velké Británii. Současně bude jeho úkolem rozvíjet novou divizi tak, aby dokázala reagovat na rychle rostoucí poptávku a komplexní požadavky velkých firemních klientů.

„Nová divize ESET Corporate Solutions je kombinací správného načasování, unikátního technologického zázemí a know-how. Jsem velice rád, že mohu být její součástí, protože zde vidím možnost podílet se na budování businessu s globálním přesahem. A přestože k nové práci přistupuji s velkou pokorou, jsem přesvědčen, že můžeme být největším hráčem v Evropě a jedním z nejvýznamnějších v globálním srovnání,” říká David Března.

Divize je od samého počátku stavěna s globální ambicí, počítá však i s budováním lokálních týmů na podporu těch největších firemních uživatelů. V letošním a příštím roce dojde k jejich posílení. V plánu je otevření nových globálních pozic i v České republice.

David Března je absolventem VUT v Brně. Dříve působil řadu let v globální poradenské společnosti Accenture, kde se podílel na strategii a řízení transformačních projektů v telekomunikacích, energetice a finančním sektoru. Posléze Března založil a působil v poradenské společnosti Aspiro jako ředitel divize Digital Corporate Advisory. Zde pomohl vybudovat specializovanou poradenskou firmu působící v zemích střední a západní Evropy, ale také v Turecku či v zemích západního Balkánu.

David Března je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase si rád zalyžuje a zajímá se o renovace automobilových veteránů.

O ESET Corporate Solutions

ESET Corporate Solutions je nová divize společnosti ESET, jejímž cílem je rozvoj obchodních příležitostí v segmentu Enterprise. Noví zákazníci z řad korporací a velkých veřejných institucí tak mají možnost využívat pokročilá řešení kybernetické bezpečnosti od silného a nezávislého poskytovatele se sídlem v Evropské unii s 30letou historií, což z ní činí jednu z nejstarších firem v tomto oboru na světě.

Nově vzniklá divize ESET Corporate Solutions rozšiřuje nabídku bezpečnostních produktů nad rámec doposud poskytovaných oceňovaných řešení pro ochranu koncových zařízení. Zákazníci z řad největších společností mohou využívat například unikátní výzkum a databázi informací o hrozbách (Threat Intelligence), pokročilou technologii XDR i nabídku profesionálních bezpečnostních služeb, včetně služeb MDR (Managed Detection and Response).

V rámci České republiky plánuje ESET přinášet a dodávat pokročilá řešení kybernetické bezpečnosti pobočkám nadnárodních společností působících na lokálním trhu, veřejným institucím a podnikům, které jsou součástí kritické národní nebo EU infrastruktury a v neposlední řadě také významným industriálním a výrobním skupinám se soukromým kapitálem.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET má centrálu v Bratislavě a je jednou z předních globálních společností. Působí ve víc než 200 zemích světa, zabezpečuje více jak 1 miliardu zařízení po celém světě, poskytuje SW a technologie více jak 400 tisícům firmám od USA až po Japonsko. V České republice má společnost ESET zastoupení v Praze, a vývojová centra rovněž v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně, která jsou součástí globální sítě vývojových a výzkumných center ESET.

Kontakt pro média:

Ondřej Šafář

Manažer PR a komunikace

ESET software spol. s r.o

tel: +420 776 234 218

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

Průzkum ESET: Dvě hodiny denně na YouTube, o víkendu čtyři. V Česku přibývá nadužívání sociálních sítí, týká se především mladistvých

Praha, 11. září 2023–V dnešní době se stále větším rizikem, zejména u nejmladší generace, stává obyčejný mobilní telefon. Sociální sítě a hry, které tři čtvrtiny mladistvých vyhledávají 7 dní v týdnu, vyvolávají pocity bažení i dopaminové výše a mohou vést až k hazardnímu chování. Navýšení času stráveného online se však týká i dalších segmentů populace. Ukázal to průzkum digitálních závislostí, který realizovala společnost ESET v rámci projektu Safer Kids Online ve spolupráci s agenturou Median v období od 31. července 2023 do 4. srpna 2023.

ESET

Hrozby pro macOS: Rizikem zůstává agresivní reklama i falešné verze oblíbených programů

Praha, 12. září 2023 – V čele pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku se v srpnu opět objevil adware Pirrit. Ačkoli se škodlivé kódy pro tento operační systém v posledních měsících výrazněji proměňují, adware Pirrit potvrzuje, že je stálým a stabilním rizikem. Vedle dlouhodobě přítomného adwaru Bundlore se pak ve statistice objevil také adware InstallCore. Ten je v našem prostředí letos novinkou, přesto i v jeho případě útočníci využívají osvědčené postupy – adware se ukrývá ve falešných verzích známých aplikací a po stažení do zařízení nainstaluje další škodlivý software. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.

ESET

ESET: Útočníci zacílili se spywarem na Česko

Praha, 18. září 2023 – S téměř pětinou všech detekcí zůstává hlavním kybernetickým rizikem pro české uživatele operačního systému Windows spyware Agent Tesla. Bezpečnostní experti upozornili, že v srpnu byla Česká republika mezi hlavními cílovými zeměmi, a to hned po Japonsku a Turecku. Nebezpečná e-mailová příloha měla tentokrát český název děkovný dopis.docx.exe. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro operační systém Windows v Česku od společnosti ESET.