Třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ podpořil inovativní projekty pro seniory, děti i dospívající

|

Třetí ročník krajské soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest ve spolupráci s Krajem Vysočina, zná své vítěze. Vítězné projekty se zabývají problémy, které trápí českou společnost – službami pro stárnoucí populaci, nedostatečnou kapacitou vzdělávacích institucí pro děti předškolního věku a duševním zdravím mladistvých.

Soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ je skvělou příležitostí pro místní studenty začínající podnikatele z regionu, aby představili své inovativní nápady a získali podporu pro jejich realizaci. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 12 soutěžících, z toho pět projektů bylo zároveň studentských. Odborná porota složená ze zástupců CzechInvestu, Kraje Vysočina, Vysoké školy polytechnické a Krajské hospodářské komory pak vybrala vítězné projekty, které mají velký potenciál přinést pozitivní změnu do života lidí v regionu,“ uvedla Adéla Lánová, ředitelka regionální kanceláře Jihlava agentury CzechInvest.

V kategorii realizovaného projektu zvítězila Andrea Brožová s projektem Učení s respektem, který se věnuje mimoškolnímu vzdělávání na malé vsi na Žďársku. Projekt zajišťuje péči o děti s prvky moderního a individuálního přístupu a pomáhá rodičům a pedagogům se sladěním jejich pracovního a rodinného života. V kategorii plánovaného projektu nejvíce zaujala porotu Terezie Bulantová a Nikola Kaňková s nápadem anonymní mobilní aplikace na řešení psychických problémů hlavně dospívajících ve spolupráci s mladými odborníky. Aplikace VYPIŠ SE! by měla sloužit jako prostor, kde se klienti budou moci vypsat ze svých duševních strastí a problémů. Každému pak bude automaticky přiřazen sociální pracovník, se kterým bude moci svůj problém řešit. Jako nejlepší studentský projekt uspěl Adam Daňhel s firmou Senidoor Group s.r.o., která nabízí službu instalace dvířek do van, jež je několikanásobně levnější variantou než rekonstrukce celé koupelny. Dvířka usnadňují zejména seniorům přístup ke koupeli a umožňují jim tak snazší život v domácí péči.

„Kraj Vysočina je již tradičním a hrdým partnerem této soutěže pro nové a zajímavé podnikatelské nápady. Soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ vnímám zároveň jako skvělou příležitost ukázat, kolik podnikavých lidí na Vysočině máme a s jakým zápalem se dokáží do realizace svých podnikatelských snů pustit,“ uvedla Hana Hajnová, 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina, která zároveň nad akcí převzala záštitu.

Všichni 3 vítězové svých kategorií získali finanční odměnu 30 tis. korun od hlavního finančního partnera soutěže Kraje Vysočina a voucher na mentoring od agentury CzechInvest pro účely dalšího rozvoje svého byznysu. Plakety pro vítěze vyrobila z recyklovaného materiálu spol. MYCO a další soutěžící si odnesli jak finanční dary od spol. Archeon Group a DVOŘÁK - svahové sekačky, s.r.o. tak věcné ceny od spol. Plastia..

Kontakt pro média:
David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

Czech Invest

Startuje největší tuzemský festival kosmických aktivit Czech Space Week

Poslední listopadový týden bude v Česku už šestým rokem patřit populárnímu festivalu Czech Space Week, který oslaví úspěchy českého kosmického průmyslu a nabídne unikátní prostor pro spolupráci firem i akademického sektoru. Kosmický týden, určený pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a všechny ostatní fanoušky vesmíru, potrvá od 25. 11. do 2. 12. 2023. Akci pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy - Planetum a dalšími partnery. Generálním partnerem akce se opět stala brněnská společnost TRL Space Systems.

Czech Invest

Zástupci české inovační infrastruktury čerpali díky CzechInvestu zkušenosti v Kalifornii a Nevadě

Agentura CzechInvest uspořádala na přelomu října a listopadu pro zástupce deseti českých regionálních inovačních center, univerzitních inkubátorů a akcelerátorů, investorů a vědeckých center studijní cestu do Silicon Valley a Severní Nevady. Účastníci měli možnost navštívit největší světové akcelerátory a diskutovat s představiteli inovačních institucí.