Toyota Professional: konkurenční výhody a špičkové zákaznické služby

|

Toyota Professional přináší ucelenější nabídku elektrifikovaných vozidel prostřednictvím modernizované a rozšířené modelové řady užitkových vozů a špičkových zákaznických služeb.

Značka Toyota Professional vznikla v roce 2019 s cílem poukázat na zasazení značky o lehké užitkové vozy napříč celým řetězcem zákaznických zkušeností, od hladkého pořízení vozu přes spolehlivou kvalitu až po důvěryhodnou poprodejní péči s důrazem na zaručenou mobilitu v rámci všech podnikatelských aktivit.

Dodávky PROACE a PROACE CITY, stejně jako osobní verze VERSO, prošlapávají cestu svým elektrickým pohonem, který dokládá multi-technologický přístup Toyoty k uhlíkové neutralitě, přičemž elektrifikované varianty nyní najdeme ve všech modelových řadách Toyota Professional. To dokazuje zasazení značky Toyota poskytovat všem zákazníkům cenově dostupné a praktické vozy k urychlení dnešního tempa snižování emisí CO2, ať již v rámci soukromého nebo firemního využití, s perspektivou úspěšného přechodu k budoucí bezemisní mobilitě.

Vedle pracovních modelů PROACE najdeme v modelové nabídce Toyota Professional i kultovní nezničitelný Hilux s legendárním drsným vzhledem a tradiční kvalitou, trvanlivostí a spolehlivostí. Hilux se od svého uvedení v roce 1968 na japonském trhu zařadil mezi nejznámější pracovní modely od Toyoty a současně stal ikonickým univerzálem, který se stejně dobře cítí při projížďkách ve městě jako při zdolávání nejnáročnějších terénů této planety, jak ostatně dokládají tři první místa na náročné Rallye Dakar a dvě vítězství za sebou v šampionátu W2RC (World Rally-Raid Championship FIA).

Klíčovou součástí plánu Toyota Professional posílit postavení v oblasti lehkých užitkových vozidel je solidní produktové portfolio a zasazení o zákaznickou péči. V roce 2022 prodala Toyota 119 000 vozidel, a letos má dokonce nakročeno k novému rekordu přes 140 000 vozů. Záměrem Toyoty je tento růst ještě urychlit s ambicí v roce 2025 prodávat přes 180 000 vozidel, dosáhnout podílu na trhu přes 7 %, a zařadit se tak mezi šest nejvýznamnějších hráčů na trhu.

ZÁKAZNICKÉ ZKUŠENOSTI

K lepším zákaznickým zkušenostem přispěje zcela nový maloobchodní koncept center Toyota Professional, jenž dokládá růst značky Toyota Professional prostřednictvím ještě lepších odborných znalostí a nadšení prodejců, jakož i komplexního balíčku řešení zákaznické péče.

Počínaje příštím rokem se centra Toyota Professional u stávajících prodejců nově zaměří na užitkové vozy prostřednictvím vyhrazených prezentačních a servisních prostor pod stejnou střechou, resp. stálé venkovní expozice pod touto značkou. Zákazníkům budou po ruce poradci specializovaní na konkrétní lehké užitkové vozy, kteří budou disponovat specifickými znalostmi pro konkrétní trh na základě rozsáhlého a pokračujícího školicího programu.

Od roku 2025 budou v provozu vyhrazená centra Toyota Professional, která posunou celý proces zákaznických zkušeností o úroveň výše – prostřednictvím údržby vozidel a propagace produktů, atraktivních venkovních prezentací s pestrým výběrem vozidel nebo ukázek příslušenství a přestaveb.

Vylepšené zákaznické zkušenosti se však netýkají pouze samotných prodejců. Nové a intuitivní zážitky přinesou i modernizované webové stránky Toyota Professional včetně praktické funkce „Pomozte mi vybrat“ pro snazší výběr správného vozu a příslušenství, resp. konkurenceschopné služby financování a pojištění od Toyoty.

Od první chvíle, kdy zákazník se svým novým vozidlem vyjede z centra Toyota Professional, se bude moci spolehnout na kompletní balíček záruky, který se vztahuje na všechna vozidla, a v případě vozidel s čistě elektrickým pohonem dokonce zahrnuje osmiletou záruku na baterii s omezením na 160 000 km.

K bezproblémovému soužití s vozidlem bez zbytečných starostí napomáhají i asistenční služby. Pokud by nastal problém, jakkoli je taková situace nepravděpodobná, asistenční služby garantují rychlou pomoc v jakoukoli denní či noční dobu, 365 dní v roce, abyste mohli buďto opět rychle vyrazit na cestu, nebo nechat vozidlo přesunout do nejbližšího servisu Toyota k opravě.

Toyota Professional v rámci pravidelné údržby nabízí náhradní dodávkové vozy, které si zákazník může pro jistotu rezervovat předem, a které jsou k dispozici k vyzvednutí v době, která zákazníkovi vyhovuje.

Toyota Professional ve snaze zajistit co nejrychlejší údržbu s co nejkratšími prostoji připravuje službu Express Service, kdy na vyhrazených pracovištích pro lehké užitkové vozy budou na každém vozidle pracovat vždy dva technici současně. Uvedené řešení by mělo ve většině případů zkrátit dobu údržby přibližně o polovinu.

Když se zákazník nakonec rozhodne se svým užitkovým vozem rozloučit, díky ověřené historii v rámci programu Toyota Professional je garantována vysoká zůstatková hodnota užitkového vozu včetně příjemných zákaznických zkušeností.

Všechny uvedené produkty a služby zákaznické péče budou poskytovat společnosti KINTO, Toyota Financial Services a Toyota Insurance Services.

KONKURENČNÍ VÝHODA – KOMPLETNÍ NABÍDKA ELEKTRIFIKOVANÝCH MODELŮ

Rozšířená a modernizovaná modelová nabídka Toyota Professional zahrnuje elektrifikovaná provedení všech zástupců užitkových vozů, a spojuje tak robustní a výrazné stylistické ztvárnění s hospodárným provozem a mimořádnými užitnými vlastnostmi.

Modelová nabídka Toyota Professional zhmotňuje tradiční pověst kvality, trvanlivosti a spolehlivosti vozů Toyota se schopností nabídnout všestranná a praktická řešení pro firmy všeho druhu.

Všestranné platformy PROACE a PROACE CITY po výrazném přepracování přinášejí zcela nové ztvárnění čelní partie s markantním vzhledem, který udává tón modernímu provedení uvnitř i zvenčí s akcentem na čisté křivky nové přídě vozu. Absence horních lamel masky chladiče mezi předními světlomety evokuje rafinovaný a markantní vzhled, zatímco lichoběžníková spodní část masky poukazuje na podobné ztvárnění u dalších vozů Toyota a evokuje drsný styl, k němuž přispívají i nové světlomety (včetně full LED světel) a litá kola.

Nový svěží vzhled zkrášluje i kabinu, kde zaujme nejnovější výbava v kombinaci s robustním a pohodlným provedením interiéru. Ve vyšších výbavových liniích najdeme nový digitální přístrojový štít a 10" dotykový displej systému infotainmentu s plnou konektivitou a vestavěnou navigací; pohodlí i vzhled zkrášluje nový volant obšitý kůží.

Standardem celé modelové nabídky Toyota Professional je rozšířená ochrana díky nejnovějšímu paketu systémů aktivní bezpečnosti a jízdních asistentů Toyota Safety Sense včetně adaptivního tempomatu od 30 km/h, inteligentního asistenta nastavování rychlosti (s volitelnými výstrahami při překročení rychlosti) a vylepšeného asistenta pro udržování v jízdním pruhu. Parkování usnadňuje boční parkovací asistent s detekcí ve slepých úhlech výhledu, který upozorňuje řidiče na blížící se vozidla, která by při podélném parkování mohl přehlédnout. Vyšší bezpečnost plyne i ze samotné konstrukce PROACE a PROACE CITY včetně nových bočních airbagů pro přední sedadla, nového provedení nárazníku, bezpečnostního sloupku řízení a vylepšených konstrukčních částí s vyšší pevností.

PROACE

Van PROACE střední hmotnostní kategorie i osobní verze PROACE VERSO kromě osvědčené flexibility a hospodárnosti přináší nový výrazný vzhled, jakož i výkon, prostornost a efektivitu k pohodlnému zvládnutí jakéhokoli úkolu.

Zákazníci mohou vybírat z různých karosářských variant včetně vanu v krátkém a dlouhém provedení; oproti tomu verze Crew Cab nabídne další řadu sedadel. PROACE VERSO pohodlně převeze až devět pasažérů, přičemž nabízené výbavové linie zohledňují každodenní pracovní využití, životní styl aktivních rodin, stejně jako cestování ve VIP stylu.

Modelová řada PROACE zahrnuje i novou výbavovou linii Crew Cab Premium pro pohodlné cestování pěti pasažérů při zachování velkého prostoru pro náklad. Pohodlí řidiče a předního spolujezdce zvyšují luxusní detaily, jako například černé prémiové provedení přístrojové desky Mistral, kožené čalounění sedadel a loketní opěrky nebo výškové nastavování opěrek hlavy; pevná lavice pro tři zadní cestující nabídne pohodlná kožená sedadla a dvě loketní opěrky. Zadní úložný prostor rozšiřuje místo pod zadním sedadlem k převozu delších předmětů.

Nové PROACE se pyšní suverénním elektrickým pohonem s baterií o kapacitě 75 kWh a výhodou nulových emisí pro každodenní přesuny s praktickým dojezdem až 350 km, více než dostatečným k běžnému cestování bez nutnosti každodenního dobíjení. V nabídce je i menší 50kWh baterie; v obou případech vůz disponuje výkonem 136 koní (100 kW) k uvolněnému cestování, které je pro elektromobily typické.

K dispozici je dále osvědčený naftový motor 2,0 litru o výkonu až 180 koní (132 kW) (v závislosti na převodovce). Je možné volit mezi šestistupňovou manuální a osmistupňovou automatickou převodovkou; výhradně pro PROACE van se nabízí motor 1,5 litru o výkonu 120 koní (88 kW) se šestistupňovou manuální převodovkou.

PROACE van se díky svým pozoruhodným přepravním schopnostem s chutí ujme každého úkolu. Prostoru pro náklad o objemu až 6,6 m3 sekunduje v dané třídě nejvyšší užitečné zatížení 1400 kg a maximální tažná kapacita 2500 kg.

PROACE a PROACE VERSO se vzhledem ke své kompaktní výšce 1,9 m pohodlně vejde na jakékoli standardní parkoviště, zatímco manévrování ve městě usnadňuje stopový průměr otáčení 12,4 m (při standardní délce 4,98 m).

PROACE CITY

Zásadně přepracovaný kompaktní van PROACE CITY i osobní vůz PROACE CITY VERSO je díky parametrům na vrcholu třídy ideálním řešením pro firemní zákazníky i rodiny s aktivním životním stylem.

Praktické PROACE CITY je možné objednat ve skříňové verzi, v provedení Crew Cab, resp. jako všestranný osobní vůz až pro sedm cestujících (nejvíce v dané třídě) pro každodenní přesuny i potřeby aktivních rodin. I přes kompaktní vnější rozměry všech vanů se do všech verzí pohodlně usadí tři cestující.

PROACE CITY se chlubí pozoruhodným výčtem vlastností, které jej řadí na vrchol třídy, včetně promyšlených řešení pro převoz nákladu s možností zvětšit objem pro náklad až na 4,4 m3. Čistě elektrické provedení nabízí užitečné zatížení 780 kg; v případě benzínové a naftové verze je maximální užitečné zatížení 1000 kg.

Toyota si je vědoma, že v komerčním nasazení vůz mnohdy slouží nejen jako dopravní prostředek, ale i mobilní kancelář. PROACE City proto přináší nejlepší prvky konektivity, atraktivní paket systémů aktivní bezpečnosti a kabinu navrženou s ohledem na flexibilitu a intuitivní používání, aby dokázala pohodlně posloužit i jako skvěle vybavené pracoviště.

Čistě elektrické verze PROACE CITY a PROACE CITY VERSO kromě potřebné kapacity a výbavy k pracovním úkolům nabízejí výkon a dostatečný dojezd s nulovými výfukovými emisemi, agilními jízdními schopnostmi a hladkou jízdou, která je pro elektromobily typická.

Elektrický pohon s 50kWh baterií nabídne výkon 100 kW (136 k) a chlubí se prodlouženým dojezdem 330 km (podle metodiky WLTP), tedy o 50 km více než dosavadní model. K dobíjení baterie poslouží DC systém rychlodobíjení o výkonu 100 kW, kdy k dosažení 80% kapacity stačí pouhých 30 minut.

Špičkový naftový motor 1,5 litru spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovým automatem a v závislosti na konkrétní verzi nabídne výkon až 130 k. K dispozici je i hospodárný benzínový motor 1,2 litru (110 k) ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou.

ROZŠÍŘENÍ MODELOVÝCH NABÍDEK PROACE A HILUX

Modelová řada užitkových vozů PROACE se rozšiřuje o zcela novou Toyotu PROACE MAX, první velký užitkový van této značky, který přináší úctyhodné přepravní schopnosti a parametry na vrcholu třídy společně s výhodami čistě elektrické jízdy a účelné markantní podoby.

Vysoce výkonný čistě elektrický pohon znamená suverénní výkony i hladkou a pohodlnou jízdu. Výkon 200 kW (272 k) jde ruku v ruce s robustním točivým momentem 410 Nm a pozoruhodným dojezdem až 420 km (podle metodiky WLTP).

Nový elektrifikovaný pohon dostává i legendární pick-up Toyota Hilux s označením Hilux Hybrid 48V, který přináší hospodárnější provoz, vylepšené jízdní schopnosti a vyšší míru pohodlí při jízdách ve městě i v terénu – bez nutnosti cokoli obětovat z pověstné nezničitelnosti tohoto pick-upu.

Výkonný naftový motor 2,8 litru byl posílen hybridním elektrickým systémem, při jehož návrhu byly zohledněny specifické požadavky tohoto univerzálně využitelného pick-upu od Toyoty. Spojuje tak agilní akceleraci, lepší brzdné schopnosti a nižší spotřebu paliva ve prospěch co nejhladší jízdy.

Účinnější systém stop-start nyní při rozjezdech rychleji reaguje a je také tišší; jelikož spalovací motor zůstává vypnutý delší dobu, spotřeba paliva klesá až o 5 % (vedle dalších výhod hybridního elektrického systému ke snížení spotřeby paliva).

Poprvé se v modelové řadě Hilux objevuje systém Multi-terrain Select pro výběr typu povrchu, zajišťující ještě lepší jízdní schopnosti a kontrolu díky možnosti upravovat nastavení systému kontroly stability vozu podle konkrétních jízdních podmínek. V režimu Auto vozidlo samo vybírá nejvhodnější nastavení, řidič však může zvolit jeden z pěti přednastavených režimů – Dirt, Sand, Mud, Deep Snow nebo Rock – zkalibrovaných tak, aby vozidlo regulovalo výkon a prokluzování kol ve prospěch co nejlepšího záběru, držení stopy a manévrovatelnosti.

ŠIROKÁ NABÍDKA PŘÍSLUŠENSTVÍ A ÚPRAV NA MÍRU

Pro modelovou řadu PROACE je k dispozici bohatá nabídka prvků příslušenství a možností zakázkových úprav jako řešení nejrůznějších potřeb v rámci komerčního využití nebo za účelem usnadnění přístupu.

Toyota PROACE MAX se rovněž nabízí jako šasi, a umožňuje tak uživatelům zvolit zakázkové řešení podle konkrétních potřeb podnikání. U provedení Platform Cab s nákladovou plošinou, resp. Chassis Cab s nekrytým žebřinový rámem, si zákazník může nechat vozidlo přestavět ke konkrétnímu účelu.

Snaha Toyoty naplnit cíl „Mobilita pro všechny“ se promítá i do modelů PROACE a PROACE CITY, které umožňují přestavbu pro potřeby vozíčkářů a jejich pohodlného a bezpečného cestování z bodu A do bodu B. Přístup do vozidla usnadňuje snížená podlaha a sklopná rampa pro nastupování ze zadní části vozidla; bezpečnost po setmění zvyšuje zabudované LED osvětlení. Z dalších prvků jmenujme manuálně ovládaný nebo automatický nášlapný práh a elektrický naviják.

Pro všechna vozidla z řady Toyota Professional je k dispozici bohatá nabídka prvků příslušenství, navržených speciálně pro potřeby firemních uživatelů, ať již se jedná o ochranu interiéru i exteriéru vozidel, převážení nákladu nebo prvky zabezpečení. Prostor k převozu nákladu je možné ještě zvětšit pomocí střešního nosiče (platformy) a střešních ližin, zatímco do nákladového prostoru je možné nainstalovat nejrůznější regály a úložné schránky k usnadnění každodenní práce.

Nová Toyota PROACE, PROACE CITY a PROACE MAX se na trhu objeví v průběhu roku 2024.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.