Toyota··5 min

Toyota již zítra zahajuje předprodej nového Land Cruiseru

Toyota zahajuje online rezervace v rámci předprodeje nové generace modelu Land Cruiser. Zákazníci mohou nový model získat po jeho uvedení ve třetím čtvrtletí 2024. První provedení Land Cruiseru nabízená během tohoto období zahrnují vyšší výbavové linie Executive, resp. verzi First Edition, dostupnou výhradně online. Další verze modelu budou k dispozici v pozdějším termínu.

Zcela nový Land Cruiser více než 70 let od uvedení původní Toyoty BJ hlásí návrat ke kořenům a zaměřuje se na základní atributy vozu, který každého s jistotou dopraví do cíle a opět bezpečně přiveze nazpět i za těch nejnáročnějších podmínek.

Základem robustního Land Cruiseru byla tradičně rámová konstrukce. To platí i pro nejnovější generaci s využitím přínosů nové globální podvozkové architektury Toyota s označením GA-F. Ta je základem zásadního vylepšení terénních schopností díky 30% zvýšení celkové tuhosti – a 50% zvýšení tuhosti samotného rámu. Vyšší tuhost znamená lepší odezvu, ovládání a jízdní pohodlí, zatímco nová konstrukce systému zavěšení kol dovoluje lepší křížení náprav.

Kromě toho díky stylistickým změnám bude vůz schopen překonávat ještě náročnější svahy. Zároveň jde o první Land Cruiser vybavený elektrickým posilovačem řízení, který potlačuje nárazy od kol přenášené do volantu při zdolávání nerovných povrchů a zajišťuje hladší a přímější zpětnou vazbu i snazší manévrovatelnost.

Land Cruiser disponuje mimořádnými terénními schopnostmi, za nimiž stojí systém Crawl Control, elektronická uzávěrka diferenciálu a spojení funkcí monitorování typu terénu a panoramatického zobrazování okolí vozu v náročnějších terénech. Bez ohledu na venkovní podmínky je na palubě zaručeno pohodlí, konektivita a dostupnost informací prostřednictvím 12,3" digitálního přístrojového štítí s možností přenastavení, 12,3" obrazovky multimédií s nejnovějším systémem infotainmentu, audiosystému s 10 reproduktory a vyhřívaných a odvětrávaných předních sedadel. Land Cruiser je kromě nejnovější generace systémů aktivní bezpečnosti a jízdních asistentů Toyota Safety Sense vybaven systémem upozorňování na křižující objekty před vozidlem, systémem sledování slepého úhlu a volitelnými jízdními režimy.

Standardem vyšších výbavových linií Exclusive a First Edition je ještě více technologií včetně nové průkopnické technologie stabilizátoru s odpojovacím mechanismem (SDM – Stabiliser with Disconnection Mechanism) od Toyoty. Technologie SDM řidiči umožňuje podle potřeby přepínat stav předních stabilizátorů, a zajistit tak lepší jízdní vlastnosti na nezpevněných cestách, jakož i vyšší míru pohodlí a snazší ovladatelnost na silnici. Z dalších prvků výbavy jmenujme 20" litá kola, digitální vnitřní zpětné zrcátko, prémiový audiosystém JBL se 14 reproduktory a head-up displej.

Exkluzivní provedení Land Cruiser First Edition

Provedení First Edition je vrcholem modelové řady zcela nového Land Cruiseru a bude k dispozici pouze v omezeném počtu a výhradně pro ty zákazníky, kteří si tento vůz rezervují online během období předprodeje. Odlišuje se specifickým stylem, který zahrnuje 18" kola, klasické kulaté světlomety, dvoubarevné lakování karoserie (v odstínu Sand nebo modrá Smoky) a emblémy „First Edition“. Uvnitř pak zaujme čalounění předních sedadel se specifickým lemováním a prošíváním.

Dvě verze nabízené v rámci předprodeje

V rámci úvodního předprodeje jsou k dispozici všechny dvě verze – Executive a First Edition – a to v pěti- i sedmimístném uspořádání.

Verze Executive se chlubí novým efektním designem exteriéru, který poukazuje na klíčové atributy robustnosti a schopností tohoto vozidla při uplatnění čistého a moderního vzhledu v souladu se zásadou „forma následuje funkci“. Jednotlivé výbavové linie odlišují kola – ve stupni výbavy Executive vůz obouvá 20" litá kola se specifickým vzhledem.

Pohony

Na trzích západní Evropy bude nový Land Cruiser pohánět přeplňovaný naftový agregát 2,8 litru o výkonu 204 k (150 kW) ve spojení s novou osmistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift a tažnou kapacitou až 3500 kg. V roce 2025 se představí elektrifikovaný naftový motor 2,8 litru se 48V hybridní technologií pohonu.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Zadavatel
Toyota

Toyota

Toyota je japonská automobilka, kterou založil v roce 1937 Kičiro Tojoda. Je největším výrobcem automobilů na světě a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči. Pod křídla společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion

Další články od Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM
Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM

Toyota dodala 35 vozů Yaris hybrid společnosti ACCOM, která se zabývá výrobou a distribucí mléčných výrobků. Vozy dodané jednorázově firmou Autobond byly pořízeny na operativní leasing.
První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích
Toyota

První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovými články. Pět vozidel v současnosti absolvuje přísné provozní zkoušky na bezpečnost, jízdní schopnosti, funkčnost a odolnost včetně shromažďování údajů z testovacích jízd za reálných provozních podmínek.
Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka
Toyota

Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka

Toyota RAV4 slaví již tři desetiletí existence od doby, kdy proměnila automobilový trh, aby si postupně vydobyla postavení kultovního modelu SUV, jenž přichází se stále novými technologiemi a dokáže předvídat očekávání zákazníků.
Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross
Toyota

Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross

Největším hitem uplynulého akčního víkendu v dealerské síti Toyota byl Yaris Cross následovaný RAV4. Zákazníci během Toyota Víkendu uzavřeli celkem 314 smluv, z toho na Yaris Cross bylo 61 kontraktů a na RAV4 35 smluv. Dalšími nejvíce poptávanými modely byly Yaris a modely Corolla.
Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun
Toyota

Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun

Na český trh přichází nová Toyota Camry s nejmodernějším hybridním pohonem, vylepšenými jízdními vlastnostmi a rozšířenou výbavou. Cena modelu pro rok 2024 začíná v rámci akční nabídky na méně než jednom milionu korun. Se slevou 121 000 Kč na 999 000 Kč je možné získat novou Camry s bohatou výbavou Comfort.
Toyota Víkend láká na výhodné ceny modelů, včetně novinek Yaris a Yaris Cross
Toyota

Toyota Víkend láká na výhodné ceny modelů, včetně novinek Yaris a Yaris Cross

Během Toyota Víkendu mohou zákazníci výrazně ušetřit při nákupu prakticky jakéhokoli modelu, který je aktuálně na trhu – od nejmenšího vozu Aygo X až po největší Highlander nebo jakýkoli užitkový vůz. Hlavní hvězdou Toyota Víkendu však budou modernizované modely Yaris a Yaris Cross.
Toyota pokračuje v růstu, je druhá na trhu osobních vozů
Toyota

Toyota pokračuje v růstu, je druhá na trhu osobních vozů

České zastoupení automobilky Toyota zvýšilo za první čtyři měsíce prodeje o 19 procent na 7729 osobních a lehkých užitkových vozů, a drží tak celkově druhé místo na trhu. V samotném dubnu pak rostla o 52 procent oproti stejnému období loňského roku, a potvrdila tak svou stříbrnou pozici, a to i v osobních vozech, kde rostla dokonce o 53 procent.
Toyota je opět partnerem festivalu Rock for People, poprvé zde vytvoří unikátní zónu s Drink & Drive barem
Toyota

Toyota je opět partnerem festivalu Rock for People, poprvé zde vytvoří unikátní zónu s Drink & Drive barem

Hlavním partnerem pro mobilitu festivalu Rock for People je i v letošním roce české zastoupení automobilky Toyota. Pro festival poskytne flotilu 20 nízkoemisních vozů včetně bateriových elektromobilů a vodíkové Toyoty Mirai. Budou sloužit pro zázemí festivalu i dopravu kapel a hostů. Světovou premiérou bude rozsáhlá zážitková zóna s Drink & Drive barem, která ve spolupráci s Toyotou nabídne nealkoholické koktejly po celou dobu festivalu.
Toyota Autobond otevírá v Ostravě nový showroom
Toyota

Toyota Autobond otevírá v Ostravě nový showroom

Síť dealerství Toyota v Česku se letos dále rozšiřuje. V polovině května se otevírá v Ostravě-Svinov zcela nový reprezentativní showroom. Společnost Autobond jej v Opavské ulici vybudovala přestavbou centra jiné značky.
Toyota Domanský otevřela nový showroom v Praze
Toyota

Toyota Domanský otevřela nový showroom v Praze

Značka Toyota otevřela v dubnu v pražských Stodůlkách specializované centrum pro prodej firemním zákazníkům. Showroom společnosti Domanský na ploše 450 m² je umístěný v ulici Tlumačovská 1298.