Toyota··4 min

TOYOTA GAZOO Racing se připravuje na zahájení Rallye Dakar 2024 v Saúdské Arábii

Členové týmu TOYOTA GAZOO Racing (TGR) Dakar Team se připravují na zahájení Rallye Dakar 2024 v prvním základním táboře ve městě Alula na severu Saúdské Arábie. To proběhne 5. ledna prologem o délce 28 kilometrů. Na stanovišti je nyní všech pět vozů GR DKR Hilux EVO T1U a tým čekají povinné technické prohlídky.

Tým budou reprezentovat posádky ve složení Lucas Moraes a Armand Monleon, resp. Seth Quintero a Dennis Zenz – v obou případech v barvách Red Bull. Ve stájových barvách GR pojedou Giniel de Villiers a Dennis Murphy, stejně jako týmoví kolegové Saood Variawa a Francois Cazalet; resp. Guy Botterill a Brett Cummings.

Pětici posádek čeká 12 etap závodu Rallye Dakar 2024, počínaje prologem 5. ledna v okolí města Alula. Závod zakončí poslední etapa do pobřežního města Yanbu. Odpočinkový den je na programu 13. ledna v saudském hlavním městě Rijádu.

CITACE:

Alain Dujardyn, šéf týmu TGR W2RC: „Máme velkou radost z toho, že stojíme u samotného počátku nové dakarské éry TGR a týmu W2RC. Nejenže máme nový vůz GR DKR Hilux EVO T1U, ale i čtyři nové posádky, které za nás na Dakaru pojedou. Všem posádkám bych chtěl v nadcházejícím rallye popřát mnoho štěstí, zejména pak těm, které se zúčastní i dalších závodů v rámci sezóny W2RC. Máme skvělý vůz, což platí i pro náš technický tým. Nyní je již čas vyrazit závodit.“

Shameer Variawa, šéf týmu SVR: „Jako jezdec jsem úspěšně absolvoval dvě dakarské rallye, ale letos mám tu čest vrátit se nejen jako šéf týmu, ale i hrdý otec. Svůj první Dakar pojede můj syn Saood, a tak jemu osobně i Francoisovi přeji dobrý a čistý závod. Co se zbytku týmu týče, máme velkou radost z nasazení našich nových vozů GR DKR Hilux EVO T1U, které nyní poměří síly s konkurencí.“

Facebook @TGRW2RC https://www.facebook.com/TGRW2RC

Instagram @tgr_w2rc https://www.instagram.com/tgr_w2rc/

X @TGR_W2RC https://twitter.com/TGR_W2RC

YouTube @tgrw2rc https://www.youtube.com/@tgrw2rc

Partneři

Red Bull je znám coby významný podporovatel extrémních sportů, a jako takový proto dokonale zapadá do účasti týmu TOYOTA GAZOO Racing na Dakaru a v šampionátu W2RC. Rakouský výrobce energetických nápojů spolupracuje s TGR již od roku 2020; tato spolupráce zatím přinesla ovoce v podobě druhého týmového titulu na Dakaru v lednu 2022, resp. třetího v roce 2023.

SpeedMax je soukromou značkou společnosti CantuStore, která je největší multikanálovou platformou a leaderem mezi pneuservisy v Brazílii. SpeedMax podporuje nejlepší výsledky prostřednictvím nejvýkonnějších pneumatik vhodných pro všechny typy vozidel, od osobních vozů přes nákladní vozidla až po traktory; sortiment dále zahrnuje duše, resp. kola pro nákladní vozidla.

Tým dále podporují společnosti Innovation Group Services, Toyota Financial Services, Toyota Genuine Motor Oil, Eurol, Repsol Renewable Fuels, BF Goodrich, Sparco, Maxion Wheels a Kinto. Tým SVR je podporován společnostmi Jonsson Workwear, USN a Ingco.

Česká stopa

Poprvé v rámci lokálního týmu Toyota Gazoo Racing Czech se letos na start postaví také Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem, kteří Rallye Dakar 2024 pojedou se závodním speciálem Toyota Hilux GR T1+.

Sledujte českou posádku Tomáš Ouředníček / David Křípal týmu Toyota Gazoo Racing Czech na Rallye Dakar 2024

Web: ultimatedakar.cz

Instagram:

• tgrczech - https://www.instagram.com/tgrczech/

• Tomas.Ourednicek.Dakar - https://www.instagram.com/tomas.ourednicek.dakar/

• davidkripal - https://www.instagram.com/davidkripal/

Facebook:

• Tomas Ourednicek Dakar - https://www.facebook.com/TomasDKR

• ultimatedakar - https://www.facebook.com/ultimatedakar

• David Křípal - https://www.facebook.com/david.kripal

Youtube: https://www.youtube.com/@UltimateDakarRacing

Zdroj: www.toyotanews.eu

Zadavatel
Toyota

Toyota

Toyota je japonská automobilka, kterou založil v roce 1937 Kičiro Tojoda. Je největším výrobcem automobilů na světě a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči. Pod křídla společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion

Další články od Toyota

Technologie Toyoty se představily na Festivalu rychlosti v Goodwoodu
Toyota

Technologie Toyoty se představily na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, čtyřdenní oslavě motoristického sportu pořádané každým rokem na půdě historického Goodwood House v anglickém Sussexu a zakončené 14. července, představila Toyota širokou škálu technologií, které vyvíjí na podporu uhlíkově neutrální budoucnosti.
Toyota spustila předprodej užitkového modelu Proace Max
Toyota

Toyota spustila předprodej užitkového modelu Proace Max

Automobilka Toyota zahájila v České republice předprodej svého dosud největšího užitkového modelu Proace Max. Vozidlo o délce 5,4 až 6,36 metru pojme 10 až 17 m3 nákladu. K dispozici bude ve verzi se spalovacím motorem i jako elektromobil. Po provedení VAN se na trhu postupně objeví i jako šasi, platforma a valník. První vozy dorazí na podzim letošního roku.
Toyota Tsusho otevřela zbrusu nové centrum užitkových vozů
Toyota

Toyota Tsusho otevřela zbrusu nové centrum užitkových vozů

Společnost Toyota Tsusho otevřela v Čestlicích v pořadí druhý autosalon, který je zároveň prvním zcela nově postaveným centrem užitkových vozů Toyota Professional. Showroom o ploše téměř 400 m2 umožní vystavení široké škály modelů užitkových vozů včetně nejnovějšího modelu Proace Max, který přijde na trh již tento podzim.
Toyota na Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslní novými vozy i technologiemi
Toyota

Toyota na Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslní novými vozy i technologiemi

Toyota představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024 celou řadu nových vozů s rozličnými druhy pohonů. Závodní, rallyové a terénní speciály i výkonné vozy homologované do běžného provozu ukáží, jak se jejich zapojení do motorsportu odráží v celkovém vývoji značky a dokazují multi-technologický záběr Toyoty s cílem snižovat emise CO2 a v konečné fázi dosáhnout uhlíkové neutrality.
Česká Toyota vydává olympijský speciál svého magazínu Toyota Life
Toyota

Česká Toyota vydává olympijský speciál svého magazínu Toyota Life

Vlastní magazín Toyota Life automobilka v Česku vydává už od roku 2019. Obvykle vychází čtvrtletně, ovšem při příležitosti letošních olympijských her v Paříži dostal svůj první speciál. Toyota je celosvětovým partnerem her, nicméně obsah magazínu je původní a lokální. Díky podpisům slavných sportovců půjde o výjimečnou sběratelskou edici.
Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM
Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM

Toyota dodala 35 vozů Yaris hybrid společnosti ACCOM, která se zabývá výrobou a distribucí mléčných výrobků. Vozy dodané jednorázově firmou Autobond byly pořízeny na operativní leasing.
První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích
Toyota

První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovými články. Pět vozidel v současnosti absolvuje přísné provozní zkoušky na bezpečnost, jízdní schopnosti, funkčnost a odolnost včetně shromažďování údajů z testovacích jízd za reálných provozních podmínek.
Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka
Toyota

Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka

Toyota RAV4 slaví již tři desetiletí existence od doby, kdy proměnila automobilový trh, aby si postupně vydobyla postavení kultovního modelu SUV, jenž přichází se stále novými technologiemi a dokáže předvídat očekávání zákazníků.
Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross
Toyota

Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross

Největším hitem uplynulého akčního víkendu v dealerské síti Toyota byl Yaris Cross následovaný RAV4. Zákazníci během Toyota Víkendu uzavřeli celkem 314 smluv, z toho na Yaris Cross bylo 61 kontraktů a na RAV4 35 smluv. Dalšími nejvíce poptávanými modely byly Yaris a modely Corolla.
Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun
Toyota

Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun

Na český trh přichází nová Toyota Camry s nejmodernějším hybridním pohonem, vylepšenými jízdními vlastnostmi a rozšířenou výbavou. Cena modelu pro rok 2024 začíná v rámci akční nabídky na méně než jednom milionu korun. Se slevou 121 000 Kč na 999 000 Kč je možné získat novou Camry s bohatou výbavou Comfort.