Tento pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

|

V pátek 29. září 2023 budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Uzavřeno bude Infocentrum v Nové radnici na Mariánském náměstí, podatelna a přepážky registru řidičů a vozidel v Business Centre Vyšehrad a odloučené pracoviště registru vozidel Bohdalec. Mimo provoz budou také přepážky 28 a 29 ve Škodově paláci, kde se podávají žádosti o průkaz řidiče taxislužby.

Důvodem uzavření pracovišť je úspora nákladů na provoz budov magistrátu a omezený výkon agend, jelikož je na pracovištích obvykle přítomno omezené množství zaměstnanců i veřejnosti.

Běžnou pracovní dobu bude mít v pátek 29. září 2023 od 8:00 do 11:00 hodin podatelna v Nové radnici na Mariánském náměstí a ve Škodově paláci, Pražské kontaktní centrum a přepážky správních agend a informací. V nezměněném režimu od 8:00 do 16:00 hodin bude v provozu také recepce Škodova paláce.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Primátor v Suchdole a Lysolajích: podpora školství, úpravy komunikací a rozvoj sportovišť

Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají Dana Malečková primátora provedli po jimi řízenými městskými částmi a ukázali mu, co se povedlo a na čem je ještě potřeba pracovat.

Praha

Registrace vozidel občanů Ukrajiny

Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do 31. prosince 2023 se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost.

Praha

Nemocnice Na Františku otevírá zubní pohotovost

V centru Prahy vznikla nová zubní pohotovost. Neodkladnou stomatologickou péči od října zajišťuje Nemocnice Na Františku. Nové stomatologické pracoviště funguje v rámci systému organizovaného hlavním městem Prahou.