Tady Vodafone 71: Jolana Hájková a Zuzana Bártová o projektu Digitální odysea

|

Nikdo by se neměl cítit vyloučený ze společnosti jen proto, že neumí ovládat technologie. Nadace Vodafone proto v rámci svého projektu s názvem Digitální odysea, spustila novou vzdělávací platformu, která pomáhá seniorům k samostatnějšímu pohybu v online světě. Učí je používat chytrý telefon, ovládat aplikace pro komunikaci s blízkými nebo čelit stále rozšířenějším dezinformacím. O novém webu pro dříve narozené vám v této epizodě povypráví Jolana Hájková a Zuzana Bártová z Nadace Vodafone.

Zdroj: www.vodafone.cz

Vodafone

Získat dotaci na tarif nebo pevný internet je nyní pro lidi s nízkými příjmy jednodušší než dříve

Dvousetkorunovou slevu na mobilní tarif, internet nebo balíček služeb mohou lidé se zdravotním postižením či napjatým rozpočtem využívat už od začátku letošního roku. Aby pomoc zranitelným byla co nejrychlejší, během léta se výrazně zjednodušil proces žádosti o dotaci právě u lidí s nízkými příjmy. Místo čtvrtletního dokládání výše výdělku nyní postačí vyplnit při aktivaci služby jednoduchý formulář a dodat potvrzení o čerpání příspěvku na živobytí. Vodafone ale myslí i na další zranitelné skupiny, kromě zákonného cenového zvýhodnění nabízí i speciální tarify třeba pro seniory starší šedesáti let.

Vodafone

{ajťačky}: Blanka Mikešová

Blanka řídí ve Vodafonu už téměř tři roky IT oddělení Demand Management, tedy tým byznys analytiků a analytiček. Do Vodafonu přišla s dlouholetými zkušenostmi s procesní analýzou z byznysu. Možná vás napadne, že spolu tyhle oblasti vlastně nesouvisí, ale opak je pravdou. IT už totiž dávno není jen kódování.

Vodafone

Zákazníkům Vodafonu internetové adresy nedojdou. Do mobilní i pevné sítě nasadil IPv6

Počítač, mobil nebo i každý web připojený k internetu má svoji adresu, která je pro fungování internetu důležitá podobně jako ve fyzickém světě adresy domů a bytů. Počet internetových adres „IP“ ale není nekonečný a byl by dokonce už vyčerpaný, kdyby nedošlo k inovaci v podobě zavedení nové verze adres, takzvaného protokolu IPv6. Tento modernější protokol má Vodafone od září nasazený napříč svými sítěmi, to znamená u mobilního připojení i pevného internetu.