Stanice metra Jiřího z Poděbrad je nově pokryta 5G

|

Stanice pražského metra Jiřího z Poděbrad dnes zahajuje provoz po revitalizaci. Stejně jako ve všech ostatních stanicích metra včetně tunelů, ani zde nechybí nově 5G/LTE pokrytí. Díky výměně kabeláže, instalaci nových technologií, propojení rozvodu s vyzařovacími kabely v celém tunelovém úseku a navýšení počtu antén na současných 16 si zákazníci všech operátorů užijí bez přerušení služby ve vysokém komfortu. A to ať už jde o sledování oblíbených videí, pořadů, sportovních událostí či streamů.

Pokrytí pražského metra vysokorychlostním internetem ve všech 61 stanicích je vlastní iniciativou konsorcia operátorů T-Mobile, O2, Vodafone a společnosti CETIN. Operátory tato investice přišla na více než půl miliardy korun. Pražské metro je první podzemní dráhou v Evropě pokrývanou signálem 5G – díky této iniciativě předběhlo řadu světoznámých metropolí a směle atakuje špičku Evropy. Uživatelům přináší nejen větší bezpečnost pro případy, kdy je potřeba využít tísňových linek či pořídit záznam z aktuální tísňové situace, cestujícím ale zlepší komfort cestování a usnadní i zpříjemní běžný život – koneckonců, moderního pokrytí využívá i řada médií, aby informovala veřejnost o aktuálním dění, jako např. naposledy v únoru Česká televize živým vstupem při příležitosti výročí Nuselského mostu.

„Naší prioritou je přinést špičkovou kvalitu z pokrytí a služeb všem uživatelům, a to se týká i tak zásadního projektu, jakým je metro. Naše práce zdaleka nekončí – ba naopak. Spolu s ostatními operátory pokračujeme ve spolupráci s DPP, kde jsme v rámci projektování dokumentace výstavby nového úseku metra D již zapracovali technologie a anténní systémy. Výstavba pokrytí nových úseků tak bude probíhat současně s výstavbou stanic,“ uvedl Vladan Pekovič, ředitel technologií a IT společností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

Pokrytím stanice Jiřího z Poděbrad jsme završili několikaleté společné úsilí. Bylo zde třeba překonat řadu technických výzev během fáze projektování i výstavby, což se nakonec podařilo – jak mohou ostatně posoudit sami uživatelé. Získané zkušenosti v budoucnu aplikujeme například při pokrývání nové trasy metra D, ale také dalších projektech, které nejen Pražanům zlepšují každodenní život,” uvedl Jan Žbánek, vedoucí plánování rádiové sítě, Vodafone Czech Republic.

„Dneškem se završuje jeden z nejvýznamnějších společných investičních projektů tří největších českých mobilních operátorů. Díky němu mají Pražané pokrytí všech stanic metra nejrychlejším mobilním internetem, který jim umožní být online, poslouchat hudbu nebo třeba sledovat oblíbené pořady v průběhu celé cesty do zaměstnání, školy či za zábavou,“ doplnil Tomáš Prokopík, který v O2 Czech Republic zodpovídá za strategické plánování sítí.

„Jsme rádi, že díky našim technologiím a infrastruktuře je to nejrychlejší mobilní datové připojení 5G nyní možné ve všech stanicích pražského metra, a to pro zákazníky všech operátorů. Díky vyšším rychlostem i kapacitě připojení se opět zvýší komfort z cestování pro Pražany i pro návštěvníky,“ uvedl Josef Slovák, ředitel rozvoje a údržby sítí společnosti CETIN.

O společnosti

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,4 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.

Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.

Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělení: [email protected]

X

Zdroj: www.t-press.cz

T-mobile

T-Mobile ve třetím čtvrtletí: více zákazníků, větší pokrytí 5G, vyšší spotřeba dat

V Praze, 9. listopadu – I ve třetím čtvrtletí roku 2023 se operátor soustředil na vysokou kvalitu svých služeb a ujistil svých téměř 6,5 milionů zákazníků, že je pro ně stabilním a spolehlivým partnerem. Q3 přineslo řadu naplněných výzev souvisejících s rostoucími požadavky na dostupnost konektivity – stále stoupající trend vysoce rostoucí spotřeby dat (meziročně 42,6 %), nárůst diváků MAGENTA TV (13 %), nárůst pokrytí 5G (ke konci Q3 65,5 %) a s tím související investice do budování optické a mobilní infrastruktury. Ty za letošní rok zatím dosáhly přes 2,253 miliardy (za Q3 přes půl miliardy). EBITDA tažena makroekonomickým prostředím meziročně poklesla v souladu s očekáváním o 8,7 %.

T-mobile

T-Mobile rozdělí 1 500 000 korun organizacím, které bojují s předsudečným násilím

Společnost T-Mobile pokračuje v aktivitách podporujících osoby vystavené nenávistným projevům. Na začátku roku otevře přihlašování do grantového řízení, v němž rozdělí 1 500 000 korun organizacím, které pomáhají skupinám ohroženým předsudečným násilím, šíří osvětu a zvyšují motivaci obětí trestné činy hlásit. Operátor také podporuje právě probíhající kampaň „Chyba v zákoně“ neziskové organizace In IUSTITIA, která upozorňuje na nedostatečnou právní ochranu lidí vystavených předsudečnému násilí.