Roadshow podpory podnikání zavítala během podzimu do šestnácti měst Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje

|

Agentura CzechInvest, společně s dalšími partnerskými organizacemi, připravila semináře, jejichž cílem bylo představit aktuální a plánované programy podpory pro živnostníky a malé a střední podniky. Akce probíhaly ve dnech od 4. 10. do 14. 11. a přivítaly 427 účastníků.

„Zájemci měli nejen možnost dozvědět se více o novinkách a možnostech podpory podnikání na celonárodní i regionální úrovni, ale také konzultovat přímo na místě své dotazy se zástupci mnoha organizací. Hojná účast na seminářích ukazuje smysluplnost toho, co děláme,“ uvedl Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí agentury CzechInvest.

Největší návštěvnost zaznamenal Moravskoslezský kraj. V rámci sedmi zastávek, které proběhly ve městech Bruntál, Karviná, Kopřivnice, Třinec, Opava, Frýdek-Místek a Ostrava, dorazilo 256 zájemců. Cílem akce bylo, stejně jako v Karlovarském i Ústeckém kraji, seznámení s aktuální nabídkou možností veřejné podpory a především s novinkami Operačního programu Spravedlivá transformace. Na akci vystoupili zástupci agentury CzechInvest, agentury CzechTrade, Moravskoslezského inovačního centra Ostrava, Technologické agentury České republiky, Agentury pro podnikání a inovace, Národní rozvojové banky, Moravskoslezského kraje, MS PAKT a Green Light - VŠB-TUO.

V Karlovarském kraji proběhla Roadshow podpory podnikání v pěti městech, a to v Sokolově, Mariánských lázních, Chebu, Ostrově a Karlových Varech. Celkový zájem o akci zde projevilo 90 účastníků. Roadshow pro Karlovarský kraj připravila karlovarská regionální kancelář CzechInvest s Ministerstvem životního prostředí, odborem Regionální stálé konference, Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání a Národní rozvojovou bankou.

Roadshow v rámci Ústeckého kraje proběhla ve čtyřech městech – v Ústí nad Labem, Děčíně, Chomutově a v Mostě, kde byl celkový počet zúčastněných 80. Akce v Ústeckém kraji mohla proběhnout díky ústecké regionální kanceláři CzechInvest a regionálním partnerům Inovační centrum Ústeckého kraje, Technologická agentura České republiky, Agentura pro podnikání a inovace a Národní rozvojová banka.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ 3 fotografií

+ fotografií

+ fotografií

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

První Demo Day projektu Technologická inkubace se zaměřil na startupy z oblastí mobility, umělé inteligence, ekotechnologií a kreativních průmyslů

Koncem listopadu uspořádal projekt Technologická Inkubace agentury CzechInvest ve spolupráci s ČSOB první Demo Day. Cílem večera bylo představit jak aktivity Mobility Innovation Hubu, tak celý projekt Technologická Inkubace, včetně podpořených startupů v první výzvě. Ty představily svoje projekty zaměřené na optimalizaci výroby primárně pro automotive firmy a zároveň měly příležitost se seznámit s partnery s nimiž projekt spolupracuje.

Czech Invest

Do třetí výzvy Technologické inkubace se přihlásilo 169 inovativních projektů. Největší zájem je o nový sektor Tech4Life

V pondělí 18. prosince uzavřela agentura CzechInvest příjem žádostí do třetí výzvy projektu Technologická inkubace. Celkem jich bylo podáno 169. V pořadí druhá letošní výzva se poprvé otevřela všem oblastem inovací, a tak na podporu mohly dosáhnout i projekty zaměřené na biotechnologie, pokročilé materiály, zdravotnictví nebo bezpečnostní řešení. CzechInvest má připraveno pro tuto výzvu 124 milionů korun.

Czech Invest

Čas na registraci do startupové soutěže Creative Business Cup se krátí. Své projekty můžete přihlásit do 10. ledna 2024

Kreativní startupy mohou ještě v těchto dnech podávat přihlášky do národního kola soutěže Creative Business Cup, kterou pořádá agentura CzechInvest už po sedmé. Slavnostní večer, kdy se v soutěži mezi sebou utká 10 nejlepších startupů, bude letos v březnu hostit Liberec. Vítěz bude hájit národní barvy na globálním finále v Kodani.