Rita Gabrielová nově vede PR a komunikaci společnosti ESET

|

Praha, 7. listopadu 2023 – Komunikaci a PR české pobočky společnosti ESET, která je významným globálním dodavatelem kyberbezpečnostních řešení, nově vede Rita Gabrielová. V roli Senior Manager of PR and Communication bude zodpovídat za komunikační strategii společnosti ESET v České republice a portfolio projektů s partnery.

„Mojí misí bude řídit externí PR komunikaci tak, abychom podporovali nejen dobré jméno společnosti ESET a její postavení na trhu jako jednoho z předních globálních dodavatelů bezpečnostního řešení, ale současně byli silným partnerem všem, kteří usilují o bezpečnější digitální společnost,“ říká Rita Gabrielová.

„Dlouhodobě hledáme cesty, jak posílit vnímání našich tří výzkumných a vývojových center ESET Research v Česku, která přináší unikátní know-how pro včasné varování zákazníků i široké veřejnosti před hrozbami v kybernetickém prostoru. Zkušenosti Rity Gabrielové s komunikací z různých oblastí podnikání společně s naším celofiremním odhodláním být silným partnerem subjektům, které se věnují prevenci a informování veřejnosti, otevírají novou kapitolu v oblasti PR pro český ESET,“ dodává Jaroslav Fabián, ředitel marketingu české pobočky společnosti ESET.

Rita Gabrielová vystudovala obor Masová komunikace na Univerzitě Karlově a v rámci postgraduálního studia získala titul MBA na European School of Business and Management. Do ESETu přichází ze společnosti Etnetera Group, kde zodpovídala za vytvoření skupinové PR komunikace v segmentu B2B a podporovala i mediální propojení značky Etnetera s jejími klíčovými klienty.

Své zkušenosti si přináší jak z novinářského prostředí, zejména z raného období Televize Nova, tak z prostředí velkých firem – v minulosti vedla PR komunikaci například ve společnosti Seznam.cz, ve společnosti Teva Pharmaceuticals, kde odpovídala za mezinárodní komunikační tým, či ve společnosti Globus, ve které se zaměřovala na propojování korporátní komunikace s marketingovými B2C kampaněmi.

Rita Gabrielová je vdaná a má dvě děti. Je certifikovanou koučkou NeuroLeadership metody. Ve volném čase ráda vyrazí do přírody, mezi její další záliby patří také řízení lodí a sportovní rybolov.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Rita Gabrielová

Senior PR & Communication Manager

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 720 829 561

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

ESET: Hackerské skupiny napojené na Čínu zacílily na EU, terčem skupin napojených na Rusko zůstává Ukrajina

Praha, 8. listopadu 2023 – Společnost ESET vydala zprávu ESET APT Activity Report, ve které se věnuje nejnovějším informacím o aktivitách dlouhodobě sledovaných útočných skupin napojených na národní státy, především na Čínu, Severní Koreu, Rusko a Írán. Podle posledních zjištění se útočné skupiny v několika posledních měsících zaměřovaly na zneužívání zranitelností celé řady široce využívaných programů a mezi jejich cíli nechybí organizace zemí Evropské unie, včetně České republiky. Zpráva se také zabývá přetrvávajícími kampaněmi na cíle v EU, za nimiž stojí skupiny napojené na Čínu, anebo vývojem kybernetické války na Ukrajině, která se z fáze sabotáže přesunula ke špionáži.

ESET

Hrozby pro macOS: V říjnu se adware šířil falešnými aplikacemi pro sledování a stahování videí na YouTube

Praha, 14. listopadu 2023 – Adware Pirrit zůstal s pětinou všech detekovaných případů i v říjnu nejčastějším škodlivým kódem pro platformu macOS v Česku a na Slovensku. Stejně jako škodlivý kód Downloader.Adload se tentokrát šířil prostřednictvím falešných verzí aplikací pro stahování videí nebo pro jejich sledování bez reklam na platformě YouTube. Bezpečnostní specialisté proto varují uživatele, aby aplikace a programy nadále stahovali pouze z oficiálního obchodu App Store. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.

ESET

Jednoduchý antivir už nestačí, ESET představuje komplexní ochranu pro domácnosti

Praha, 20. listopadu 2023 – Společnost ESET, světový lídr v oblasti vývoje řešení kybernetické bezpečnosti, představuje novou nabídku pro domácí zákazníky. Společnost tak se svými více než třicetiletými zkušenostmi přistoupila ke sjednocení svých rozšířených řešení a představuje tři zcela nové úrovně kyberbezpečnostní ochrany pro domácnosti – ESET HOME Security Essential, ESET HOME Security Premium a ESET HOME Security Ultimate. Ty poskytnou širokou a zároveň spolehlivou ochranu digitálního života uživatelů, a to díky řadě nových funkcí, jako je například virtuální privátní síť (VPN) či webové rozšíření Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči.