První prodejna dm v Česku po třiceti letech mění adresu. Představí nový design, který postupně získají i ostatní prodejny

|

Historicky první česká prodejna dm drogerie markt se přestěhovala. V novém Retail parku Strakonická představí vylepšený design fasády i vnitřního uspořádání. Společnost dm tak startuje novou etapu modernizace prodejen. Její součástí je rozdělení prodejny do sortimentních čtvrtí, které zákazníky inspirují a usnadňují jim orientaci v prodejně, a výrazný příklon k využívání recyklovaného materiálu.

TZ_První prodejna mění adresu

První českou prodejnu otevřela dm drogerie markt v Sokolské ulici v Českých Budějovicích před třiceti lety. Na svou dobu nabízela bohatý sortiment a reagovala na moderní trendy v maloobchodě. Na počátky prodejny dm v Českých Budějovicích vzpomíná její poslední vedoucí Helena Bajdáková: „Třicet let je opravdu dlouhá doba. Na začátku jsme pracovali jen s papírovými dodacími listy, tužkou a MDE strojkem na pořizování objednávek. Poté přišly počítače, a ty už v současnosti nahradily smartphony, které můžeme mít celou dobu u sebe,“ popisuje.

Nová fasáda a sortiment rozdělený do čtvrtí

Ke třicátým narozeninám se prodejna v Českých Budějovicích dočká nové adresy a modernizovaného vzhledu, který postupně přejímají i prodejny dm v dalších městech. Zákazníkům se otevřela 30. listopadu ve Strakonické ulici. Jako první prodejna v Česku bude mít fasádu v novém designu včetně světelného boxu na pozadí gradientu.

Vylepšením projde také vnitřní část prodejny. Zákazníci zde najdou Beauty čtvrť s Beauty pointem, u kterého se mohou zastavovat a inspirovat se kosmetickými novinkami. Beauty čtvrť přitom zahrnuje stěžejní sortiment dekorativní kosmetiky, vůní, péče o pleť a přírodní kosmetiky.

Nové členění interiéru na čtvrti podle zaměření sortimentu je jedním z hlavních prvků designové proměny dm. „Každá z jednotlivých částí prodejny postupně získá vlastní vizuálně odlišnou identitu. Zákazníkům tak usnadníme orientaci a nabídneme jim novou zkušenost z nakupování v dm. Příjemnou atmosféru, která vybízí k setrvání, pocítí zákazník již při vstupu do prodejny a neopustí ho ani při brouzdání širokými uličkami s přehledným členěním,“ vysvětluje manažer komunikace dm drogerie markt Jiří Peroutka.

Vylepšený fotopult umožní samoobslužné vyzvednutí bez čekání

Českobudějovická prodejna disponuje prodejní plochou 414 m a nově nabídne vylepšený fotopult, který se bude jednodušeji obsluhovat a zákazníkům umožní samoobslužné vyzvednutí fotografií bez čekání, navíc v prostoru, který poskytuje více soukromí. Na jaře přibude v prodejně dm box pro vyzvedávání zboží objednaného v online shopu.

V období od 30. 11. do 06. 12. 2023 získají zákazníci slevu 20 % na celý nákup. Do vydání zásob obdrží pevnou nákupní tašku. Zákazníci si mohou zároveň vytisknout personalizované etikety na produkty z vlastních fotografií. Prodejna bude otevřená každý den od 8 do 20 hodin.

Modernizace s důrazem na udržitelnost

Společnost dm drogerie markt otevřela v České republice už více než 255 prodejen. V uplynulém obchodním roce 2022/2023 investovala do jejich modernizace a nového vzhledu přes 130 milionů CZK. Prioritou je při vývoji nového designu prodejen snížení stopy COa jejich energetické náročnosti. „Ve všech oblastech dostávají přednost recyklovatelné a upcyklovatelné stejně jako plně oddělitelné a opětovně použitelné materiály. Od roku 2025 by mělo být nejméně 30 procent všech nových komponentů vyrobeno z recyklovaného materiálu a do roku 2040 mají být všechny plasty použité v interiéru prodejny vyrobeny ze 100 procent z recyklovaného materiálu,“ dodává Jiří Peroutka.

Prodejny dm nabízejí moderní přívětivé prostředí a širokou sortimentní nabídku privátních, exkluzivních i dodavatelských značek zahrnující všechny oblasti péče o zdraví a krásu, péče o dítě nebo domácnost. Zákazníci, kteří hledají trvale udržitelné alternativy k běžným produktům, se mohou snadno orientovat podle zelených cenovek, jimiž jsou tyto produkty označeny.

Zákazníci v dm pořídí produkty ve vysoké kvalitě za výhodné ceny. Díky garanci dm dlouhodobých cen mají jistotu, že každá změna cen je platná minimálně po dobu čtyř měsíců. Nemusejí tedy čekat na akční slevy, protože v dm nakoupí vždy výhodně.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Jak potěšit svou lásku na Valentýna? Tipy na překvapení, která nezklamou

Blíží se den svatého Valentýna, který s očekáváním vyhlížejí všichni zamilovaní. Oblíbený zimní svátek zasvěcený lásce, kdy se lidé vyznávají ze vzájemné náklonnosti a sdílejí radost. Ještě nevíte, jak drahou polovičku potěšit? Nechte se inspirovat a přichystejte překvapení v podobě společné romantické koupele, masáže nebo vlastnoručně připravené večeře.

dm

Chcete začít s tréninkem? Zátěž zvyšujte postupně a nepodceňujte regeneraci

České Budějovice, 01.02.2024 – Pravidelný sportovní trénink není jen o zlepšení kondice, ale přináší také radost, odbourává stres a celkově zvyšuje kvalitu života. Mnoho lidí však dlouho váhá, než se do cvičení pustí, nebo se nevyvaruje začátečnických chyb. Přílišné obavy však nejsou na místě. S pozitivním přístupem a díky několika základním tipům zvládne s pravidelným tréninkem začít opravdu každý. Důležité je nastavit si reálné cíle, vytvořit si plán tréninku a nezapomínat na to, že cvičení prověří kromě těla i vaši psychiku.

dm

Veganuary v dm: Zákazníci si mohou vybírat z téměř 3 000 veganských produktů

Začít nový rok vegansky se v posledních letech řadí k oblíbeným novoročním předsevzetím. Výzva „Veganuary“ v lednu inspiruje lidi po celém světě k čistě rostlinné stravě. Společnost dm drogerie markt u této příležitosti letos ve spolupráci s influencerkou Biancou Zapatka opět zpestřuje veganský jídelníček limitovanou edicí privátní značky dmBio.