První Demo Day projektu Technologická inkubace se zaměřil na startupy z oblastí mobility, umělé inteligence, ekotechnologií a kreativních průmyslů

|

Koncem listopadu uspořádal projekt Technologická Inkubace agentury CzechInvest ve spolupráci s ČSOB první Demo Day. Cílem večera bylo představit jak aktivity Mobility Innovation Hubu, tak celý projekt Technologická Inkubace, včetně podpořených startupů v první výzvě. Ty představily svoje projekty zaměřené na optimalizaci výroby primárně pro automotive firmy a zároveň měly příležitost se seznámit s partnery s nimiž projekt spolupracuje.

„Inovativním firmám poskytuje Mobility Innovation Hub širokou škálu služeb v oblastech marketingu a obchodu, síťování, a to nejen na domácím, ale zejména zahraničním trhu, ve spolupráci s dalšími partnery. Prezentace startupů ukázala, že projekt Technologická inkubace dokáže generovat inovace, které mají reálný přínos pro korporátní partnery. Demo Day odstartoval zároveň několik perspektivních diskusí o vzájemné spolupráci,” uvedl Jan Bízik, ředitel Mobility Innovation Hub projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest.

Díky spolupráci s akcelerátorem Start it se celá akce uskutečnila v prostorách kancelářské budovy ČSOB. Program zahájil Jan Bízik, ředitel Mobility Innovation Hubu. Během večera vystoupil s proslovem také Petr Očko, ředitel agentury CzechInvest, který představil roli Technologické Inkubace v inovačním ekosystému Česka. Výsledky programu Technologická Inkubace pak ještě doplnila a odprezentovala Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj.

Akce se zúčastnilo osm startupů z první výzvy projektu: AMITIA, MYCO, NULL SPACES, PINFLOW, RINGIL, SPECTODA, QEEDIO a YEDEM. V rámci jednotlivých pitchů pak startupy zúčastněným přestavily své strategie i produkty.

Mobility Innovation Hub vznikl jako platforma pro podporu inovací v automobilovém průmyslu a širší mobilitě, která zahrnuje i železniční nebo letecký průmysl, chytrou logistiku a výrobu. Řeší mimo jiné i čistou mobilitu - elektrický a vodíkový pohon, digitalizaci dopravy, autonomní řízení nebo městskou a sdílenou dopravu. Mezi partnery Mobility Innovation Hubu patří kromě státních a regionálních organizací, oborová sdružení včetně Autoklastru, Asociace podniků českého železničního průmyslu, Moravský letecký klastr, Hospodářský komora, Asociace malých a středních podniků, ale i všechny technické univerzity, nebo partneři ze všech klíčových zahraničních trhů.

První Demo Day projektu zakončil networking. Celý večer tak započal tradici akcí, kterou budeme opakovat i v příštím roce, tentokráte zaměřenou na startupy ze všech oblastí projektu Technologická inkubace.

+ fotografií

+ fotografií

+ 4 fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Do třetí výzvy Technologické inkubace se přihlásilo 169 inovativních projektů. Největší zájem je o nový sektor Tech4Life

V pondělí 18. prosince uzavřela agentura CzechInvest příjem žádostí do třetí výzvy projektu Technologická inkubace. Celkem jich bylo podáno 169. V pořadí druhá letošní výzva se poprvé otevřela všem oblastem inovací, a tak na podporu mohly dosáhnout i projekty zaměřené na biotechnologie, pokročilé materiály, zdravotnictví nebo bezpečnostní řešení. CzechInvest má připraveno pro tuto výzvu 124 milionů korun.

Czech Invest

Čas na registraci do startupové soutěže Creative Business Cup se krátí. Své projekty můžete přihlásit do 10. ledna 2024

Kreativní startupy mohou ještě v těchto dnech podávat přihlášky do národního kola soutěže Creative Business Cup, kterou pořádá agentura CzechInvest už po sedmé. Slavnostní večer, kdy se v soutěži mezi sebou utká 10 nejlepších startupů, bude letos v březnu hostit Liberec. Vítěz bude hájit národní barvy na globálním finále v Kodani.