Případová studie: LEGO Group přináší Česku prosperitu a inovace

|

Agentura CzechInvest dlouhodobě podporuje společnost LEGO Group v jejích aktivitách v Česku. Tato spolupráce přináší řadu benefitů, včetně investic, tvorby pracovních míst a inovací.

Společnost LEGO Group působí v Česku od roku 2000, kdy v Kladně založila továrnu. S podporou CzechInvestu se výroba v Kladně rozrostla a v současnosti je jedním ze tří výrobních závodů LEGO v Evropě. Zaměstnává více než 3 500 lidí a je tak jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Kromě továrny v Kladně má LEGO Group distribuční centrum v Jirnech a regionální centrálu pro střední a východní Evropu, Střední Východ a Afriku, obchodní jednotku a také centrum sdílených služeb v Praze

LEGO Group je oceňovaným zaměstnavatelem, který nabízí svým zaměstnancům stabilní práci, dobré pracovní podmínky a možnost profesního růstu. Společnost se aktivně věnuje rozvoji českých manažerů a poskytuje jim příležitosti pracovat i v zahraničí. LEGO Group úzce spolupracuje s českými firmami a institucemi v oblasti výzkumu a vývoje. Významným partnerem je v tomto ohledu Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT. Společné projekty se zaměřují na využití umělé inteligence pro zlepšení a zefektivnění výroby.

Více o působení LEGO Group v Česku a další případové studie naleznete zde.

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Agentura CzechInvest pomohla loni realizovat investiční projekty za téměř 19 miliard korun

Agentura CzechInvest se soustředí na spolupráci se zahraničními investory při realizaci jejich projektů s vysokou přidanou hodnotou v Česku, které přispějí k rozvoji a modernizaci českého hospodářství. V loňském roce se jí díky tomu podařilo dojednat realizaci celkem 10 investičních projektů za skoro 19 miliard korun. Ty vytvoří 4 125 nových pracovních míst. Pro letošní rok se vedle lákání investorů chce agentura zaměřit i na získání a udržení technologického talentu.

Czech Invest

Vláda schválila přípravu plochy u Dolní Lutyně pro možnou strategickou investici

Vláda dnes schválila zahájení přípravy projektu na výstavbu Strategického podnikatelského parku u obce Dolní Lutyně v Moravskoslezském kraji. Jde o projekt strategického významu s vysokou přidanou hodnotou, který může být velmi významný pro budoucnost českého hospodářství, výrazně může také pomoci Moravskoslezskému kraji ve vyrovnávání se s ekonomickou transformací, jejíž součástí je i útlum těžby uhlí a těžkého průmyslu. Koordinaci projektu dostalo na starost Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest.

Czech Invest

Startupy využívající kosmické technologie mohou nově z podnikatelského inkubátoru ESA BIC získat podporu až ve výši 200 tisíc eur

V letošním roce vybere inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC další startupy, které získají finanční a odbornou pomoc při rozjezdu svého podnikání. Díky propojení s projektem Technologická inkubace mohou nově vybrané projekty získat podporu až ve výši 200 tisíc eur, místo dosavadních 50 tisíc eur. Oba programy spravuje agentura CzechInvest.