Praha bojuje proti reklamním rikšám v centru města

|

Reklamní rikši parkující před provozovnami thajských masáží komplikují život Pražanům a návštěvníkům metropole, jejich umístění v centru města je protiprávní a neestetické. Shodli se na tom představitelé hlavního města a Městské policie, kteří nyní intenzivně hledají řešení na jejich legální odstranění, usilovat budou o změnu legislativy.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda a radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský se v pondělí 28. srpna sešli s představiteli Městské policie. Na schůzce hledali společné řešení na odstranění reklamních rikš, stojících před provozovnami thajských masáží.

„Pro Prahu je nejen ostudou, ale i komplikací v každodenním provozu to, že na chodníku stojí pomalované a polepené rikši, které ve skutečnosti nejsou ničím jiným než reklamními poutači. Věřím tomu, že řešení se už rýsuje,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda.

Rikši stávají na několika místech přímo v centru Prahy dlouhodobě. Jde o osvětlené a barevné trojkolky, poháněné lidskou silou, tedy takzvané rikši. Slouží k propagaci služeb poskytovaných v uvedených provozovnách, překáží ale pohybu chodců v místech, kde se pohybuje velké množství lidí. V minulosti se hlavní město Praha i Městská policie hl. m. Prahy opakovaně pokoušely o nápravu.

„Nasadili jsme všechny páky na to, aby nevkusné rikši z centra města zmizely. Není to jednoduchý proces a v minulosti jsme se opakovaně snažili napravit situaci mnoha způsoby, udělení řady pokut, nebo toho, že město nechalo rikši svépomocí odtáhnout. Prozatím žádné z těchto opatření nebylo efektivní a narazilo buď u soudu nebo Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Ukazuje se, že bude patrně třeba změnit nedokonalou legislativu, o což se budeme zasazovat,“ popisuje stav radní Adam Zábranský. Představitelé hlavního města a Městské policie se dohodli na tom, že se budou vyřešení situace nadále intenzivně věnovat.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Pražané mohou nově hodnotit kontejnery na tříděný odpad a posílat městu podněty na zlepšení

Webová aplikace Moje Praha – Odpady nabízí uživatelům řadu užitečných informací k třídění odpadu v Praze. Kromě vyhledání nejbližšího místa na tříděný odpad či svozových dnů je nově možné každé kontejnerové stanoviště ohodnotit, poslat městu pochvalu či podnět ke zlepšení jeho stavu. Pro hlavní město Praha tyto webové stránky vyvíjí městská společnost Operátor ICT.

Praha

Dopravní opatření platná v souvislosti se sportovní akcí Birell Grand Prix Praha 2023

Již 26. ročník mezinárodní sportovní akce Birell Grand Prix Praha se v ulicích hlavního města uskuteční tuto sobotu 2. září 2023. Program se skládá ze závodů Adidas Běh pro ženy na 5 km a Birell Běh na 10 km. Událost si vyžádá zejména v den konání akce zhruba od 16:30 do 22:00 hodin některá dopravní opatření včetně dočasných změn v trasách linek MHD. Postupná uzavírka pozemních komunikací se bude týkat centrální části metropole.