Podzimní dny budou ve znamení umělé inteligence

|

Čtyři týdny, čtyři města a umělá inteligence. Dny AI odstartují 9. října v Brně a po Plzni a Ostravě se akce přesune na závěrečný týden do Prahy. Tam také vyvrcholí předáváním českých ocenění v oblasti umělé inteligence. Dny AI nabídnou desítky akcí pro různé cílové skupiny se záměrem představit možnosti využití umělé inteligence. Spolu s oborovým oceněním mají také propojit a prezentovat to nejlepší, co česká AI scéna nabízí na výzkumném i byznysovém poli.

Čtyři týdny na přelomu října a listopadu letošního roku proběhnou v největších českých městech ve znamení umělé inteligence. Dny AI navazují na úspěšný první ročník pořádaný v Brně během října 2022. Akce je určená pro všechny, kteří se zajímají o AI a její využití. A to napříč obory lidské činnosti. K iniciátorům brněnského prvního ročníku – platformě Brno.AI – se přidává jako hlavní pořadatel organizace prg.ai.

„Jsme rádi, že se podařilo úsilí věnované loňskému ročníku přetavit v ambicióznější projekt a Dny AI představíme ve třech dalších městech. Vedle propojování členů ekosystému se snažíme také o zviditelnění regionů. Po brněnských Dnech jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy a věřím, že na to navážeme i ve větším měřítku,“ uvádí Jan Bárta, koordinátor platformy Brno.AI.

Dny AI nabídnou přednášky, workshopy, prezentace, ale také zajímavý doprovodný program včetně propojení AI s vážnou hudbou. Ústřední linkou akce je představení umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie. Dostane se přitom jak na pozitiva, tak možné, zejména celospolečenské, negativní dopady související s dalším rozvojem AI.

„Rozšířením Dnů AI na – v podstatě – české dny umělé inteligence chceme odpovědět na obrovský zájem, který téma AI vzbuzuje. Plánujeme se zaměřit na sdílení zkušeností a znalostí s cílem přinést co možná nejvíce inspirace všem účastníkům. Ať už půjde o výzkumníky, podnikatele nebo nadšence do nových technologií,“ dodává výkonný ředitel prg.ai Lukáš Kačena.

Významná část programu bude věnována praxi a konkrétním příkladům využití AI v různých oblastech. Atraktivní obsah přinesou Dny AI zástupcům start-upů a korporací, ale i veřejných institucí, stejně jako akademikům, studentům a veřejnosti. Právě šíře záběru Dnů AI otevře prostor pro nahlédnutí na umělou inteligenci v netradičních souvislostech s důrazem na její mezioborovost.

Prvním generálním sponzorem akce je společnost Qminers. Motivaci zapojit se do Dnů AI komentuje Martina Zátopková, HR Manager: Práci organizátorů v Praze i Brně sledujeme a víme, jaký neocenitelný dopad pro místní AI komunitu má. Jsme pyšní, že můžeme být u zrodu důležitého projektu s velkým přesahem. A chceme také přispět k tomu, abychom posílili zájem mladých žáků, studentů a jejich rodičů (dále) se vzdělávat v oboru umělé inteligence nebo IT obecně.“

Program Dnů AI, který se postupně přesune mezi Brnem, Plzní, Ostravou a Prahou, připravují organizátoři ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Na přípravách plzeňského týdne se podílí Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň a na ostravském pak Moravskoslezské inovační centrum Ostrava. Hlavním mediálním partnerem Dnů AI jsou Hospodářské noviny vydavatelského domu Economia.

Bližší informace o Dnech AI 2023 najdete na webové stránce www.dny-ai.cz, kde také budou postupně přibývat jednotlivé položky programu. Informace o oborových cenách budou zveřejněny během následujících týdnů.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Živě: Porada ekonomických diplomatů

Ekonomičtí, zemědělští a vědečtí diplomaté z českých zastupitelských úřadů a zástupci zahraničních kanceláří CzechTrade a zahraničních zastoupení CzechInvest se po roce opět setkají v Praze při příležitosti každoroční porady ekonomických diplomatů. Porada se tematicky se zaměří na prosazování českých ekonomických zájmů v zahraničí v kontextu proměny světové ekonomiky v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině, ale také na větší důraz při podpoře výzkumu, vývoje a inovací. Pondělní program, který zahájí ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, můžete sledovat i online.

Czech Invest

O česká řešení bylo na Global Energy Show v Calgary zájem

Delegace českých firem byla výraznou součástí letošní Global Energy Show v Calgary. Veletrh, dříve zaměřený primárně na ropný průmysl, se v posledních letech stal jednou z největších energetických konferencí v severní Americe. Do popředí se tak dostávají inovativní a udržitelná řešení, obnovitelné zdroje energie a podobně. Součástí je jak B2B výstava, tak technologické a strategické konference. Celkově se akce, na které se podílela i agentura CzechInvest, účastnilo přes 30 tisíc návštěvníků.

Czech Invest

Ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří z celého světa jsou v Praze. Poradí firmám s exportem

O aktuálních exportních příležitostech, možnostech vstupu na trh a současném vývoji na více než devadesátce světových trhů. I o tom jednají v Praze na výstavišti PVA EXPO Letňany ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest na dvoudenních konzultacích s českými exportéry. Cílem je představit českým firmám příležitosti na zahraničních trzích a nabídnout jim asistenci přímo v teritoriu.