Podpořte fantazii svých dětí: Startuje 17. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Toyota Dream Car

|

  1. Začíná lokální část soutěže Toyota Dream Car, která ukáže, jak si děti představují auta budoucnosti.
  2. Soutěží se o skateboard, Lego, i účast ve světovém finále, kde je možné vyhrát finanční odměnu.
  3. Zúčastnit se mohou jednotlivci i školy.
  4. Přihlašovat se mohou i digitální práce.
  5. Mezinárodní výtvarná soutěž Dream Car je určena pro děti do 15 let.

V prvním lednovém týdnu byl zahájen již 17. ročník soutěže Dream Car, kterou Toyota každoročně pořádá pro děti z celého světa. Ty v něm prokazují jak svoje výtvarné schopnosti, tak svoji představivost. Zadání je totiž jasné: „Nakresli, jak si představuješ, že by mělo vypadat auto budoucnosti. Čím si přeješ jezdit, až jednou vyrosteš?“

Zúčastnit se mohou děti do 15 let. Utkají ve třech věkových kategoriích do 7 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let. Devět nejlepších obrázků z Česka navíc postoupí do celosvětového finále, které proběhne v Japonsku a rozhodne o celkovém vítězi.

V celosvětovém finále se přitom hraje o finanční odměnu pro 5 individuálních vítězů či jejich mateřské, základní a střední školy, které své žáky do soutěže přihlásí, a nejlepších 21 nejlepších finalistů.

Stejně tak ale vítězové národního kola však získají i zajímavé věcné ceny, jako jsou skateboard, stavebnice Lego a zábavná elektronika.

Obrázek, jak si představují, že budou vypadat auta v budoucnu, mohou děti nakreslit ručně na formát A3, použít přitom mohou pastelky, vodové barvy, ale povoleny jsou třeba i koláže. Letos je znovu možné přihlásit i digitální práce ve formátu JPG nebo PNG o velikosti 1 až 5 MB s rozlišením 300 DPI.

Spolu s výtvarným dílem je nutné zaslat i na zadní stranu obrázku přilepenou a vyplněnou přihlášku, kterou stejně jako další informace a podrobná soutěžní pravidla najdou soutěžící na toyota.cz.

Výtvarná díla spolu s přihláškou lze doručit osobně či poštou na adresu:

Toyota Central Europe-Czech s.r.o.

Bavorská 2662/1

155 00 Praha 13 - Stodůlky

Digitální výtvarná díla, stejně jako případné dotazy k soutěži, se posílají e-mailem na adresu: public.relations (at) toyota.cz

Uzávěrka přihlášek a odevzdání výtvarných děl je 29. února. Vítězové národního kola budou vybráni a oznámeni v březnu 2024, celosvětoví vítězové potom v srpnu 2024 v Japonsku.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Toyota nadělila elektrickému bZ4X rychlejší nabíjení a větší pohodlí

Toyota vylepšila čistě elektrické SUV střední třídy bZ4X, zrychlí se nabíjení a zvýší se pohodlí a praktické využití. Systém ohřevu baterie umožní zkrácení doby nabíjení za nízkých teplot v režimu DC rychlonabíjení. Topný okruh byl doplněn o nový výměník tepla typu voda-voda a regulační ventil topení na podporu zvýšení teploty baterie.

Toyota

Toyota představuje novou Camry

Toyota představuje novou tvář svého sedanu Camry, která nově používá hybridní pohon páté generace přinášející vyšší výkon, nižší spotřebu, a větší požitek z jízdy. Výroba nového modelu bude zahájena v červnu 2024. První vozy budou v českých showroomech koncem léta 2024 a předprodej začne v dubnu 2024.