Největší testovací centrum pro autonomní mobilitu na světě bylo minulý týden slavnostně otevřeno v Sokolově

|

Přesným názvem FMDC: Future Mobility Development Center představuje unikátní 600 ha rozsáhlý komplex s investicí BMW Group přes 300 mil. EUR. Jedná se o nejmodernější testovací polygon v Evropě, který bude tvořit samořiditelnou budoucnost. Slavnostního otevření, které proběhlo minulý týden, se účastnil i generální ředitel agentury Petr Očko.

Agentura CzechInvest jednala se společností BMW o umístění vývojového centra v České republice a pomohla při výběru vhodné lokality na Sokolovsku. V roce 2018 vzniklo společné Prohlášení o strategické spolupráci mezi vládou České republiky a BMW AG. CzechInvest je v rámci svých AfterCare služeb nadále připraven poskytovat podporu rozvoji výzkumných a vývojových aktivit společnosti BMW ve strategických segmentech autonomního řízení, digitalizace a nejmodernějších technologií v České republice.

„CzechInvest už nyní diskutuje možnost rozšíření projektu a zapojení dalších českých firem a institucí do spolupráce. Aktuálně se agentura snaží vybudovat více podobných infrastruktur na podporu výzkumu, vývoje a inovací. Pro zástupce českých ministerstev, regionů, univerzit a firem jsme uspořádali studijní cestu do otevřených inovačních infrastruktur pro sektor mobilita v Británii, aby načerpali inspiraci,“ uved Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a ochodu pověřený řízením agentury CzechInvest.

Vývojový a testovací komplex má desítky kilometrů silnic všeho druhu, včetně dálničního okruhu. Disponuje také dalšími prvky, se kterými se setkáváme v každodenní dopravě, od dopravního značení přes simulaci různých podmínek na cestě až po možnost bezpečného testování nečekaných situací jako vběhnutí zvěře do silnice, výmoly na trase atd. Součástí je také tunel či parkovací dům pro autonomní parkování.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Naděje na vyčištění kontaminace na letišti Líně. Sanační plán je hotový

V návaznosti na připravovanou výstavbu strategického podnikatelského parku Líně dokončil státní podnik DIAMO plán na odstranění kontaminace v areálu letiště Plzeň-Líně. Zamoření areálu jako pozůstatek činnosti armády, která na místě působila více než 40 let od roku 1952, potvrdily již dříve výsledky geologického průzkumu. Znečištěný areál, který patří mezi zhruba stovku lokalit v Česku s nejvyšší prioritou sanace, by mohl být zcela sanovaný už za rok.

Czech Invest

Agentura CzechInvest podporuje soutěž Cena německého hospodářství

Soutěž Cena německého hospodářství odměňuje firmy, které prosazují změny k lepšímu. Do jedné ze tří kategorií (Energetická efektivita, Digitalizace & inovace a Udržitelný rozvoj lidských zdrojů) se mohou zdarma hlásit všechny české společnosti do 500 zaměstnanců. Agentura CzechInvestu se stala hrdým partnerem soutěže.

Czech Invest

CzechInvest: Nová publikace Investment Climate představuje cenné informace pro investory na jednom místě

Agentura CzechInvest přichází s novým Investment Climate v anglickém jazyce, který je základním uceleným marketingovým materiálem o Česku. Tato publikace nabízí přehled o ekonomickém a politickém prostředí země a upozorňuje na klíčové výhody, pobídky a příležitosti dostupné investorům, kteří se chtějí usadit v srdci Evropy. Vydáním nové brožury o investičním klimatu v Česku učinil CzechInvest významný krok v poskytování cenných informací potenciálním investorům.Připojené soubory