Lesnický tendr 2024+ skončil, práce mohou v lednu začít

|

Tendr Lesů ČR spojený s prováděním lesnických prací a prodejem dřeva v letech 2024 až 2028 úspěšně skončil. Podepsáno je 59 smluv, práce mohou začít.

Tradičně se soutěžilo o práce a služby prováděné v následujících pěti letech na pětině území spravovaného Lesy ČR. Konkrétně šlo o těžbu 5,1 milionu metrů krychlových na 278 tisících hektarech lesa, obnovu osmi a půl tisíc hektarů lesa a prodej dříví za 5,2 miliardy korun.

Komise hodnotila 579 nabídek předložených 56 firmami ve třech kategoriích – provádění lesnických prací bez prodeje dříví, s prodejem dříví nebo výhradně pěstebních prací.

„Vypsali jsme více menších zakázek a podle počtu nabídek využily příležitost i menší lesnické firmy. To jsme zamýšleli,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík

Soutěžilo se o 60 smluvních územních jednotek, podepsáno je 59 pětiletých, dvouletých a ročních smluv. „Nabídky jsme vyhodnotili během dvou měsíců a máme podepsané smlouvy, poslední dvě včera. Tendr byl tedy úspěšný,“ dodal Šafařík.

Zbývající jednu smlouvu na luhačovické územní jednotce odmítla firma, která předložila vítěznou nabídku, uzavřít. „Zakázku tedy vypíšeme znovu,“ vysvětlil postup Radovan Srba, obchodní ředitel Lesů České republiky.

KONTAKT: Eva Jouklová – tisková mluvčí Lesů ČR; +420 725257900;eva.[email protected]

Zdroj: lesycr.cz