Již třetí ročník Ideathonu UTB zná své vítěze!

|

Třetí ročník soutěže Ideathon UTB, zaměřené na spolupráci studentů s praxí, zná své vítěze. Porota, sestavená ze zadavatelů soutěže, partnerů akce a zástupců všech fakult Univerzity Tomáše Bati, byla tentokrát nejvíce nadšena nápadem na rekonstrukci zahrady pro klienty Alzheimer Home Zlín. Studenti tak opět ukázali schopnost vytvořit inovativní řešení během pouhých 24 hodin.

Vítězný tým ve svém návrhu přetvořil venkovní prostor centra Alzheimer Home Zlín na bezpečné a přístupné místo, které přinese radost jak klientům Alzheimer Home, tak i předškolním dětem ze skupiny Brouček, která sídlí ve stejných prostorech a slouží především zaměstnancům domova. Studenti se zaměřili také na bezbariérovost a bezpečnost pohybu po zahradě včetně interaktivních hracích prvků a vyvýšených záhonů.

Tým, který skončil na druhém místě, se věnoval komunikační kampani pro Krajskou galerii výtvarného umění ve Zlíně. Jejich návrh zahrnoval vytvoření sociálních sítí a dalších online kanálů. Kromě toho studenti vytvořili inovativní koncept únikové hry během dernisáže, která by byla tematicky spojena s aktuální výstavou.

Na třetím místě se umístil tým, který pracoval na zadání Eurodesku. Zadání této organizace bylo velmi široké, nabídlo studentům možnost zlepšit okolí, ve kterém žijí, bez přesnějšího zadání pomocí fondu Evropský sbor solidarity. Tým vytvořil inovativní vzdělávací program pro děti z dětského domova, který je pomůže nasměrovat v jejich dalším životním a vzdělávacím směřování.

Během dvoudenní akce, která proběhla v minulém týdnu, studenti absolvovali také dva inspirativní workshopy. První z nich byl veden lektorkou Anežkou Řepík, která představila koncept Design Thinking, tedy metody používané pro kreativní řešení problémů zaměřené zejména na koncového uživatele. Druhý workshop na téma elevator pitch, tedy prezentační metody primárně zaměřené na získání investora během krátké doby, byl moderován Vojtou Krmíčkem, projektovým manažerem mezinárodního startup akcelerátoru StarCube.

Soutěže se zúčastnily téměř čtyři desítky studentů a jejich výkony byly velmi vyrovnané. Třetí ročník Ideathonu UTB na výbornou. Úroveň projektů rok od roku výrazně stoupá. Těší nás každé kreativní řešení, které přinese novou spolupráci s praxí,“ uvedla ředitelka regionální kanceláře CzechInvestu pro Zlínský kraj Lenka Kalužová.

Spoluorganizátorem této události byla agentura CzechInvest, Technologické inovační centrum Zlín a Eurodesk.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Nejlepší inovace firem ze Zlínského kraje? Cesta k uhlíkové neutralitě, konstrukční prvky pro družici a kartonáž s ambicí nahradit plast

Ocenit, zviditelnit a inspirovat ostatní. S tímto cílem vznikla soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Letos se přihlásilo 25 společností se 30 inovacemi. Vítězství z předchozího ročníku si zopakovala firma ON Semiconductor Czech Republic, která zavádí nové technologie s cílem dosáhnout uhlíkové neutrality. Odborná porota ocenila i další dva přihlášené projekty. Jde o firmu 5M, jež dodala sendvičové panely pro družici Plato, a společnost TRIDAS Group. Ta vyvinula technologii na výrobu nasávané kartonáže s velmi jemným povrchem, která může konkurovat plastovým obalům. Vyhlášení soutěže se konalo v úterý 21. listopadu v prostorách hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně.

Czech Invest

Český startup Dronetag se připojí do bezpečnostního inovačního akcelerátoru DIANA pod hlavičkou NATO

Program NATO DIANA vybral 44 společností z celkem 1 300 uchazečů z celé Severoatlantické aliance, které nyní čeká akcelerační program. Ve výzvě týkající se bezpečného sdílení informaci uspěl český startup Dronetag zaměřený na bezpečný provoz dronů, který je nyní zároveň součástí projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest. Českou stopu zanechá ale také společnost Goldilock Secure Limited, která naváže v rámci programu spolupráci s NATO v oblasti energetické odolnosti.

Czech Invest

Podzimní AI Startup Pitch Contest agentury CzechInvest proběhl napříč Českem

V rámci letošních Dnů AI pořádala agentura CzechInvest a její projekt Technologická inkubace spolu se Startup Kitchen AI Startup Pitch Contest. Jeho cílem bylo podpořit inovativní nápady a ocenit práci startupů pracující s umělou inteligencí. V Praze se sešlo téměř sto diváků. Akce si kladla za cíl také propojit venture investory s regionálními startupy a partnery.