Jednoduchý antivir už nestačí, ESET představuje komplexní ochranu pro domácnosti

|

Praha, 20. listopadu 2023 – Společnost ESET, světový lídr v oblasti vývoje řešení kybernetické bezpečnosti, představuje novou nabídku pro domácí zákazníky. Společnost tak se svými více než třicetiletými zkušenostmi přistoupila ke sjednocení svých rozšířených řešení a představuje tři zcela nové úrovně kyberbezpečnostní ochrany pro domácnosti – ESET HOME Security Essential, ESET HOME Security Premium a ESET HOME Security Ultimate. Ty poskytnou širokou a zároveň spolehlivou ochranu digitálního života uživatelů, a to díky řadě nových funkcí, jako je například virtuální privátní síť (VPN) či webové rozšíření Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči.

S cílem naplnit očekávání zákazníků a jejich poptávku po vše zahrnující ochraně společnost představuje také vylepšenou platformu pro kompletní správu zabezpečení ESET HOME, která umožňuje snadné a intuitivní využívání všech nových funkcí. Platforma je dostupná pro všechny hlavní operační systémy – Windows, macOS, Android nebo iOS – a zahrnuje přehled o všech připojených zařízeních.

„Jsme odhodláni vyvíjet technologie a zároveň dodržovat vysoký standard zabezpečení. Náš tým se svými odbornými znalostmi vytvořil výkonné spojení umělé inteligence, lidské odbornosti a cloudové ochrany, které poskytuje nejmodernější obranu proti různorodým kybernetickým hrozbám. Nové úrovně řešení ESET HOME Security nabízejí vícevrstvou ochranu, chrání soukromí a domácnosti našich zákazníků. Díky nim jsou zabezpečeni a mohou objevovat, připojovat se a rozvíjet,“ říká Martin Skýpala, produktový specialista v pražské pobočce společnosti ESET.

Kompletní platforma pro správu zabezpečení

Průzkum mezi zákazníky společnosti ESET ukazuje, že naprostá většina uživatelů ESET HOME se považuje za domácí správce, tedy ty, kteří se starají o digitální zabezpečení své domácnosti. Jsou technicky zdatní, ale nechtějí zbytečně trávit čas správou jednotlivých řešení a funkcionalit. Společnost ESET tak vyšla vstříc potřebám zákazníků a platformu ESET HOME vylepšila do podoby kompletního portálu pro správu zabezpečení s inovovaným uživatelským prostředím. V této verzi je správa zařízení, online nákupy, aktivace a obnovení předplatného, stahování nebo aktualizace bezpečnostních řešení a zapnutí funkcí, jako je VPN, správce hesel Password Manager a další, pro uživatele samozřejmostí.

Pro zvýšení uživatelského komfortu a zjednodušení správy mají uživatelé již po přihlášení do ESET HOME k dispozici informace o úrovni zabezpečení na zařízení či o stavu předplatného, a to na základě několika kategorií – kdy je vše v pořádku a zařízení jsou chráněna, zda vyžaduje některá součást pozornost nebo zda je třeba vyřešit událost, která je ohlášená bezpečnostním upozorněním.

Cílem těchto změn je poskytnout zákazníkům špičkovou ochranu s jejich minimálním přispěním k nastavení. Zároveň nové prostředí poskytuje také možnosti a funkce proaktivním uživatelům, kteří jej chtějí ovládat a přizpůsobovat. ESET HOME je snadno použitelný webový portál a mobilní aplikace dostupná pro iOS i Android.

Nové úrovně řešení a jejich funkce

Spolu s novou podobou platformy ESET HOME jsou představeny také tři nové úrovně předplatného bezpečnostního řešení ESET HOME Security, a to Essential, Premium a Ultimate. Na základě úrovně předplatného poskytují bezpečnostní řešení ochranu od základní úrovně až po tu nejvyšší, čímž jsou pokryty potřeby jednotlivců a jejich domácností v oblasti ochrany soukromí a zabezpečení digitálního života. Předplatné ESET HOME Security je opět dostupné pro všechny hlavní operační systémy – Windows, macOS, Android a iOS.

ESET HOME Security Essential je základní úroveň předplatného s ochrannými funkcemi, včetně vylepšeného moderního zabezpečení zařízení uživatelů a vícevrstvé ochrany v reálném čase. Jeho součástí jsou i další nástroje, které rozšiřují možnosti uživatele chránit se před různými hrozbami, a to například funkce Zabezpečené bankovnictví a prohlížení webu, určená k ochraně citlivých dat uživatelů, nebo Strážce sítě, diagnostický nástroj poskytující informace o zabezpečení routeru a zobrazení zařízení připojených k síti. Novinkou je rozšíření do prohlížeče s názvem Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči. Patří sem například nástroj Vyčištění prohlížeče, který lze použít k pravidelnému nebo jednorázovému smazání historie prohlížení, vymazání souborů cookies atd.

Střední úroveň, ESET HOME Security Premium, je rozšířena o další bezpečnostní funkce, jako je například Správce hesel Password Manager, který chrání a ukládá hesla a osobní údaje uživatelů. Součástí je i funkce pro ukládání osobních údajů (identit), která šetří čas uživatelů při vyplňování formulářů na webových stránkách. Funkce Šifrování dat zajišťuje jejich soukromí a zabezpečení pomocí výkonného šifrování souborů a vyměnitelných médií, a zabraňuje tak krádeži dat v případě ztráty USB nebo notebooku či zajišťuje zabezpečenou spolupráci a sdílení dat. ESET HOME Security Premium nabízí také nástroj ESET LiveGuard, cloudovou ochranu speciálně navrženou pro zmírnění dopadu dosud nerozpoznaných hrozeb.

ESET HOME Security Ultimate je nejpokročilejší úroveň, která poskytuje komplexní ochranu „vše v jednom“ a přináší zcela novou funkci VPN. Doplňuje ji také rozšíření do prohlížeče Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči pro zajištění bezpečného prohlížení webových stránek. Funkce Vyčištění metadat navíc odstraňuje metadata při nahrávání obrázků do prohlížečů v systému Windows. Funkce Přehled oprávnění webových stránek umožňuje uživatelům snadno kontrolovat a měnit oprávnění udělená webovým stránkám.

Zvýšení online bezpečnosti díky VPN

S aktuální nabídkou ESET představuje také zcela novou funkci zaměřenou na posílení online bezpečnosti a soukromí – VPN.

Funkce VPN nabízí uživatelům důvěrné prohlížení internetu vytvořením soukromého síťového připojení, které zaručuje ochranu při využívání veřejné Wi-Fi sítě. Šifruje online aktivity uživatelů a umožňuje neomezený přístup k obsahu s geografickým omezením, včetně neomezeného a soukromého přístupu k webovým stránkám ve více než 60 zemích světa. Díky této funkci mohou uživatelé na cestách bezpečně přistupovat k televizním pořadům a filmům ze své domovské země nebo využívat své oblíbené streamovací služby z různých částí světa.

Všechny nové funkce odrážejí poptávku zákazníků po zvýšené ochraně dat a identity, což dokládá zejména průzkum Consumer Digital Life Protection Survey 2022. ESET přidáním VPN posiluje také ochranu pro platformu iOS, pro kterou jsou k dispozici již aplikace Správce hesel Password Manager a ESET HOME.

Více informací o nové nabídce pro domácnosti a nových úrovních řešení naleznete zde.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Rita Gabrielová

Senior PR & Communication Manager

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 720 829 561

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

ESET: Falešné e-maily obsahující škodlivý kód cílí na vybrané evropské státy, včetně České republiky

Praha, 21. listopadu 2023 – Spyware Agent Tesla byl i v říjnu nejčastěji detekovaným škodlivým kódem pro operační systém Windows v Česku. Po jeho boku se opět objevil také malware Agent.QMG, pokročilý škodlivý kód, jehož úkolem je stahovat do napadeného zařízení další malware, a to včetně zmíněného spywaru. Podle analýzy bezpečnostních expertů se útočníci zaměřují na vytipované evropské státy, pro které následně upravují útočné kampaně na míru. V říjnu takto zacílili na české uživatele falešnými e-maily s žádostmi o cenové nabídky nebo s upozorněním na doručení balíku od přepravní společnosti DHL. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.

ESET

Přehled hrozeb pro Android: V říjnu byl škodlivý kód nejčastěji ve falešných hrách, útočníci opět cílí na děti

Praha, 27. listopadu 2023 – Rizikem pro platformu Android v Česku byl i v říjnu Adware Andreed, a to spolu se škodlivým kódem Spy.SpinOk a downloaderem Agent.CZB. Bezpečnostní specialisté z ESETu objevili všechny tři nejčastější hrozby ve falešných verzích mobilních her. Upozorňují tak na to, že se může opět jednat o hlavní strategii útočníků, kterou cílí na širokou uživatelskou veřejnost, včetně nejmenších uživatelů z řad dětí. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.

ESET

ESET: Informace o zdraví si online vyhledává 95 % Čechů, kyberchondrie jim ale nehrozí

Praha, 5. prosince 2023 – Téměř všichni Češi konzultují své zdravotní potíže na internetu, zhruba polovina tak činí pravidelně. Častěji své symptomy vyhledávají ženy a mladí lidé do 30 let. Informace čerpají hlavně z webových stránek klinik, lékařů a lékáren. Vyplývá to z průzkumu společnosti ESET. Zdravotní informace jsou vysoce citlivé osobní údaje, které je nutné pečlivě chránit. Experti proto radí vyhledávat a sdílet informace o zdravotním stavu anonymně a pečlivě zabezpečit svoje online účty.