Investiční seminář v Tchaj-peji prezentoval Česko jako atraktivní destinaci pro polovodičový průmysl

|

Začátkem února se v Tchaj-peji konal seminář Check the Czechs, který místním investorům polovodičového průmyslu představil české investiční prostředí. Akce se setkala s velkým zájmem zúčastněných, čímž potvrdila rostoucí zájem o český trh a poskytla účastníkům důležité informace a podněty k investování v Česku. Na semináři vystoupili i zástupci agentury CzechInvest.

„Že je o Česko zájem dokazuje nejen velká účast na semináři, rozvíjející se spolupráce s českým polovodičovým klastrem, ale zejména množství navázaných kontaktů v rámci dodavatelského řetězce plánované továrny na výroby čipů společnosti TSMC v blízkých Drážďanech, což představuje pro Česko obrovskou příležitost,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu pověření řízením agentury CzechInvest.

Na semináři vystoupili také ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit Denisa Fukalová a Jakub Hájek, zahraniční zástupce v Japonsku, kteří představili přítomným ekonomické prostředí Česka a prezentovali i konkrétní benefity, které investování v Česku přináší. Zahraniční zástupci agentury CzechInvest v těchto případech pak mohou pomoci přenášet řešení včetně investorů, která jsou již odzkoušená v dodavatelských řetězcích polovodičových výrobců po celém světě.

Dále se seminář soustředil na klíčové otázky, které tchajwanské firmy měly ohledně investování v Česku, jako je dostupnost odborníků v technických oborech, nabídka pobídek ze strany české vlády nebo vhodnost českých lokalit pro tchajwanské investice. V rámci semináře byly diskutovány i širší trendy v evropském polovodičovém průmyslu, včetně nedávné podpory EU pro vývoj čipů a vytváření polovodičového ekosystému v rámci EU Chips Act.

Investiční seminář, který proběhl s plnou obsazeností, je jen jedním z mnoha kroků, které Česko podniká k podpoře zahraničních investic, zejména v oblasti polovodičového průmyslu. O organizaci semináře se postarala Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji ve spolupráci s aliancí TeaLa (Taiwan Eastbound Alliance - Landing America) a Tchajwanskou hospodářskou komorou v ČR (TCCCZ).

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ 6 fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Agentura CzechInvest pomohla loni realizovat investiční projekty za téměř 19 miliard korun

Agentura CzechInvest se soustředí na spolupráci se zahraničními investory při realizaci jejich projektů s vysokou přidanou hodnotou v Česku, které přispějí k rozvoji a modernizaci českého hospodářství. V loňském roce se jí díky tomu podařilo dojednat realizaci celkem 10 investičních projektů za skoro 19 miliard korun. Ty vytvoří 4 125 nových pracovních míst. Pro letošní rok se vedle lákání investorů chce agentura zaměřit i na získání a udržení technologického talentu.

Czech Invest

Vláda schválila přípravu plochy u Dolní Lutyně pro možnou strategickou investici

Vláda dnes schválila zahájení přípravy projektu na výstavbu Strategického podnikatelského parku u obce Dolní Lutyně v Moravskoslezském kraji. Jde o projekt strategického významu s vysokou přidanou hodnotou, který může být velmi významný pro budoucnost českého hospodářství, výrazně může také pomoci Moravskoslezskému kraji ve vyrovnávání se s ekonomickou transformací, jejíž součástí je i útlum těžby uhlí a těžkého průmyslu. Koordinaci projektu dostalo na starost Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest.