Investiční konference agentury CzechInvest ukázala současné trendy ve startupovém prostředí

|

Lobkowiczký palác v Praze včera hostil druhý ročník Investiční konference agentury CzechInvest. Na akci se sešlo téměř dvě stě padesát hlavních aktérů startupového ekosystému v Česku a během panelových diskusí řešili aktuální témata z oblasti investic a rozvoje inovací. Generálním partnerem akce byla společnost FTMO.

„Investiční konference představuje úspěšnou platformu pro setkání hlavních představitelů startupového prostředí. Díky ní se startupy mohou seznámit s potenciálními investory a získat cenné informace o tom, jak se na trhu prosadit. Díky tomu, že se účastnila celá škála aktéru, jsme mohli diskutovat o aktuálních výzvách a příležitostech, které startupy v Česku mají a snažit se je tak pomoci vyřešit. Jedná se zejména o zajištění podmínek pro růst inovací a startupů a k tomu patřičná legislativa, startupová víza či motivace lidí podnikat a mít globální ambice,“ uvedl pověřený generální ředitel agentury CzechInvest Petr Očko, který spolu s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou a Jakubem Nešetřilem z Česko.digital, zahájili první panelovou diskuzi s názvem – Inovace v srdci Evropy.

Program konference byl rozdělen do několika částí. V rámci hlavních panelů proběhla témata jako zlepšování českého prostředí pro startupy, globální ambice founderů, investiční příležitosti a startupové vize pro Česko. Probíhaly také debaty u kulatých stolů a doprovodné prezentace, které se zabývaly specifickými tématy napříč ekosystémem.

„Investiční konference je vyvrcholením naší investiční a byznysové akademie. Na jedné straně vzděláváme startupy v investičním procesu a na straně druhé popularizujeme investování do inovací a startupů mezi potenciálními investory a společnostmi. Na začátku příštího roku proběhne zmíněná akademie pro startupy, která na konferenci volně naváže,“ uvedl ředitel Odboru akcelerace startupů CzechInvestu Petr Kopeček.

Generálním partnerem Investiční konference byla společnost FTMO, která je podle žebříčku Technology Fast 50 od společnosti Deloiite potřetí za sebou nejrychleji rostoucí technologickou firmou střední a východní Evropy.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

+ fotografií

+ fotografií

+ 4 fotografií

+ fotografií

+ fotografií

+ fotografií

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Již třetí ročník Ideathonu UTB zná své vítěze!

Třetí ročník soutěže Ideathon UTB, zaměřené na spolupráci studentů s praxí, zná své vítěze. Porota, sestavená ze zadavatelů soutěže, partnerů akce a zástupců všech fakult Univerzity Tomáše Bati, byla tentokrát nejvíce nadšena nápadem na rekonstrukci zahrady pro klienty Alzheimer Home Zlín. Studenti tak opět ukázali schopnost vytvořit inovativní řešení během pouhých 24 hodin.

Czech Invest

Nejlepší inovace firem ze Zlínského kraje? Cesta k uhlíkové neutralitě, konstrukční prvky pro družici a kartonáž s ambicí nahradit plast

Ocenit, zviditelnit a inspirovat ostatní. S tímto cílem vznikla soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Letos se přihlásilo 25 společností se 30 inovacemi. Vítězství z předchozího ročníku si zopakovala firma ON Semiconductor Czech Republic, která zavádí nové technologie s cílem dosáhnout uhlíkové neutrality. Odborná porota ocenila i další dva přihlášené projekty. Jde o firmu 5M, jež dodala sendvičové panely pro družici Plato, a společnost TRIDAS Group. Ta vyvinula technologii na výrobu nasávané kartonáže s velmi jemným povrchem, která může konkurovat plastovým obalům. Vyhlášení soutěže se konalo v úterý 21. listopadu v prostorách hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně.