Volkswagen··9 min

Ikona slaví narozeniny: Volkswagen představuje limitovanou speciální edici Polo GTI Edition 25

Volkswagen uvede na trh u příležitosti jubilea Polo GTI2 s rozsáhlou sériovou výbavou a specifickými designovými prvky. Sériová výbava zahrnuje mj. sportovní podvozek, uzávěrku diferenciálu XDS a světlomety IQ.LIGHT LED Matrix. Jubilejní edice Polo GTI Edition 25 bude vyrobena v počtu 2500 exemplářů, pro český trh připadne 101 kusů. První Polo GTI3 oslavilo premiéru v roce 1998 a dnes je již považováno za sběratelský vůz.

Praha - Polo GTI slaví 25 let! U příležitosti tohoto jubilea uvádí Volkswagen na trh speciální edici Polo GTI Edition 251. Poprvé nesl tento model tři ikonická písmena v roce 1998. O čtvrt století později představuje Volkswagen limitovanou edici aktuálního modelu Polo GTI o výkonu 152 kW (207 k). Sportovní kompaktní vůz ohromí nejen svým výkonným pohonem. Jubilejní edice se od dosavadního modelu Polo odlišuje také sportovním podvozkem, uzávěrkou diferenciálu XDS, rozsáhlou sériovou výbavou a specifickými designovými highlighty. Polo GTI Edition 25 mohou zákazníci v Německu objednávat od 1. června za cenu od 35 205 eur. V České republice bude k objednání v druhé polovině roku a cena bude stanovena se začátkem předprodeje.

Limitovaná jubilejní edice - nové Polo GTI Edition 25 v odstínu šedá Ascot

Nejen slavný "velký bratr" Golf GTI4 se ohlíží na dlouhou historii, také Polo disponuje řadou sportovních předchůdců. S jubilejní edicí Polo GTI Edition 25 limitovanou na 2500 exemplářů slaví Volkswagen čtvrtstoletí vozů Polo GTI. "Volkswagen má velkolepou historii a Polo patří mezi naše ikony," říká Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen. "Fanoušci vozů GTI mají pro nás mimořádný význam. Touto jubilejní edicí společně oslavíme 25 let sportovních výkonů, potěšení z jízdy a sportovnosti ve třídě Polo."

Sportovní výkony a jízdní vlastnosti. Polo GTI Edition 25 s pohonem předních kol silným dvoulitrovým motorem TSI, jenž nabízí nejvyšší výkon 152 kW (207 k) a maximální točivý moment 320 N.m, zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Vůz je navíc sériově vybaven speciálně nastaveným sportovním podvozkem, který snižuje světlou výšku o 15 milimetrů a ve spojení s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS zaručuje pro vozy GTI typickou syntézu vysoké úrovně jízdní dynamiky, vylepšené trakce a precizních jízdních vlastností.

Exkluzivní jubilejní výbava: Nová speciální edice umocňuje své výjimečné postavení také vizuálně. Pro vozy GTI typické jsou červeně lakované brzdové třmeny a ozdobné lišty, maska chladiče s voštinovým designem a chromované koncovky výfukové soustavy. Polo GTI Edition 25 kromě toho nabízí řadu exkluzivních prvků výbavy. Jeho sportovní vzhled zvýrazňuje černá střecha ve spojení s černými kryty vnějších zpětných zrcátek a leskle černými 18" koly "Adelaide" z lehké slitiny. V interiéru jsou součástí sériové výbavy sportovní sedadla TOP čalouněná kombinací červené a černé perforované kůže a zdobená vyšívaným logem "GTI". S nimi ladí leskle černé ozdobné obložení s červeným nápisem "GTI". Na limitovanou edici odkazují také prahové lišty s logem "One of 2500". Polo GTI Edition 25 je nabízeno nejen v typických barvách GTI - bílá Pure, červená Kings (metalický lak), modrá Reef (metalický lak), šedá Smoke (metalický lak) a černá Deep (perleťový lak) -, ale také v odstínu šedá Ascot.

Inovativní technologie: Součástí sériové výbavy jsou světlomety IQ.LIGHT LED Matrix s dynamickým asistentem pro dálková světla a s LED světly pro denní svícení. Tato inovativní osvětlovací technika zajišťuje mimořádně homogenní osvětlení vozovky. Speciální edice je kromě toho vybavena také koženým multifunkčním sportovním volantem, páčkami pro manuální řazení a logem "25". V její výbavě nechybí ani početné asistenční systémy z vyšších tříd. Částečně automatizovanou jízdu umožňuje na přání dodávaný Travel Assist, který je obsažen v asistenčním paketu "IQ.DRIVE". Systém Travel Assist dokáže u nového modelu Polo GTI převzít řízení, brzdění i zrychlování při rychlosti jízdy v rozsahu od 0 do 210 km/h. Travel Assist přitom při řízení v podélném směru využívá důvěrně známé systémy, jakým je adaptivní tempomat ACC. Boční nebo také postranní vedení směru jízdy zajišťuje sériově dodávaný asistent Lane Assist.

Video Player

Displeje panelu sdružených přístrojů a informačního a zábavního systému jsou i v nové speciální edici umístěny v jedné horizontální rovině, čímž je zajištěna jejich optimální čitelnost i snadné ovládání ve všech jízdních situacích. Moderní konektivitu zajišťuje sériově dodávaný informační a zábavní systém "Ready2Discover" s 20,3 cm (8palcovým) displejem s vysokým rozlišením. Na přání se dodávají další dva systémy.

Ohlédnutí na 25 let modelu Polo GTI: Již v roce 1979 způsobila rozruch varianta GT na základě první generace modelové řady Polo, ale až ve třetí generaci v roce 1998 mohlo první Polo nést slavná tři písmena. Volkswagen limitoval výrobu prvního modelu Polo GTI na 3000 vozů a nedlouho po premiéře oznámil: vyprodáno. Po několikaleté přestávce se v roce 2006 objevila na scéně další verze GTI. Mimořádnou lahůdkou byla varianta "Cup Edition" s nejvyšším výkonem 132 kW (180 k), jejíž vzhled byl inspirován závodními vozy pro seriál okruhových závodů Polo Cup.

Také pátá generace z roku 2010 měla co nabídnout. Motor TSI 1,4 litru byl přeplňován kombinací výfukového turbodmychadla a kompresoru a svými vlastnostmi dokázal vykouzlit úsměv na tváři nejen fanouškům vozů GTI. Další zvýšení výkonových parametrů přinesl nástupce v roce 2014. Jeho zcela nový motor TSI poskytoval nejvyšší výkon 141 kW (192 k) a umožňoval jízdu nejvyšší rychlostí 236 km/h.

Na tradici modelů GTI plynule navázala šestá generace modelu Polo z roku 2021, která etablovala v kompaktní třídě nová měřítka. Jejím technickým základem je modulární platforma MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč, která do všech modelových řad přináší pokrokovou techniku, vysokou tuhost karoserie, příkladně nízkou hmotnost vozu a velmi vysokou úroveň pasivní bezpečnosti.

Jižní Afrika - domov modelu Polo GTI: Volkswagen vyrábí Polo GTI Edition 25 - stejně jako většinu variant modelu Polo - v jihoafrickém montážním závodě Kariega. "Náš tým v Jižní Africe je na tento vůz velmi hrdý," říká Martina Bieneová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti Volkswagen Group South Africa (VWSA). "Polo má u nás dlouhou tradici - především Polo GTI." Montážní závod, slavnostně otevřený v roce 1951, se nachází v blízkosti města Port Elizabeth a je největší továrnou na výrobu automobilů v celé Africe. VWSA v něm vyrábí také modely Polo Vivo5 a Polo. Kariega je celosvětově jediným rodištěm vozů Polo GTI.

Více informací o 25leté historii modelu Polo GTI naleznete zde.

1) Polo GTI Edition 25 - spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 6,8; emise CO2 v g/km: kombinované 153. Údaje o spotřebě paliva a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

2) Polo GTI - spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 6,8; emise CO2 v g/km: kombinované 153. Údaje o spotřebě paliva a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

3) Vozidlo se již neprodává.

4) Golf GTI - spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 7,1; emise CO2 v g/km: kombinované 160. Údaje o spotřebě paliva a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

5) Vozidlo se v Německu neprodává.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Zdroj: www.volkswagen.cz

Zadavatel
Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka sídlící ve Wolfsburgu. Je členem skupiny Volkswagen Group. Její název v překladu znamená lidový vůz. Byla založena v roce 1937 jako Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH a později přejmenována na Volkswagenwerk GmbH.

Další články od Volkswagen

Volkswagen zahájil prodej ID.3 GTX
Volkswagen

Volkswagen zahájil prodej ID.3 GTX

Sportovní ID.3 GTX je možné objednávat za cenu od 1 244 900 Kč. Nový úsporný a zároveň dynamický elektromotor původem z ID.7 s výkonem 210 kW (286 k) a točivým momentem 545 N.m umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy. Rychlé je i nabíjení – z 10 na 80 procent za pouhých 26 minut. Na jedno plné nabití lze ujet až 604 km dle WLTP. Dotace 200 000 Kč pro firemní klientelu včetně financování s 0% úrokem a servisem na 5 let zdarma.
Pět hvězd pro nový Passat: Nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP
Volkswagen

Pět hvězd pro nový Passat: Nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP

Výsledky ve všech čtyřech kategoriích testů na velmi vysoké úrovni. Všestranný rodinný automobil nabízí výbornou ochranu dětských cestujících. Passat získal nejvyšší počet pěti hvězd i ve své nové generaci.
ChatGPT je již dostupný v mnoha modelech značky Volkswagen
Volkswagen

ChatGPT je již dostupný v mnoha modelech značky Volkswagen

Online hlasového asistenta IDA z vlastního vývoje značky Volkswagen doplňuje ChatGPT. Zákazníci mohou s vozidlem komunikovat hovorovým jazykem a získávat mnoho dodatečných informací. Volkswagen je jedním z prvních velkoobjemových výrobců, kteří ve spolupráci s technologickým partnerem Cerence zavedli ChatGPT do svých vozidel. Vyhledávací nástroj je využitelný ve všech nových modelech ID., Golf, Tiguan a Passat.
Nejvýkonnější Golf slaví světovou premiéru: Nové modely Golf R a Golf R Variant přijíždějí na start s výkonem 245 kW (333 k)
Volkswagen

Nejvýkonnější Golf slaví světovou premiéru: Nové modely Golf R a Golf R Variant přijíždějí na start s výkonem 245 kW (333 k)

Modely R s pohonem všech kol mají v sériové výbavě ještě ostřejší design, vylepšený interiér a nový informační a zábavní systém. Na přání dodávaný paket R Performance umožňuje mimo jiné ještě větší nejvyšší rychlost a zahrnuje rozměrnější střešní spoiler plus jako novinku i stopky pro měření časů na kolo a ukazatel zrychlení. Volkswagen R představil ve světové premiéře rovněž exkluzivní speciální edici Golf R Black Edition.
Nové verze modelu ID.7: GTX s mimořádnou dynamikou a ID.7 Pro S s dojezdem až 709 kilometrů
Volkswagen

Nové verze modelu ID.7: GTX s mimořádnou dynamikou a ID.7 Pro S s dojezdem až 709 kilometrů

ID.7 GTX3: Sedan s elektrickým pohonem všech kol o výkonu 250 kW (340 k) zvládne sprint z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. Zahájení předprodeje čtyř nových verzí modelu ID.7 s velkou sadou akumulátorů o kapacitě 86 kWh: ID.7 GTX3, ID.7 GTX Tourer4, ID.7 Pro S2 a ID.7 Tourer Pro S5 lze již objednávat také v České republice. Elektromobilita pro cestování na velké vzdálenosti: Nové verze modelu ID.7 s dojezdem až 709 km1 (Pro S2) a 690 km1 (Tourer Pro S5) jsou nekompromisně připraveny i na dlouhé trasy.
Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč
Volkswagen

Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč

ID.3 Pure Limited je ideální do městského provozu a lze jej objednávat již od 799 900 Kč, také s možností dotace až 200 000 Kč pro firemní klientelu. Nabídka financování s 0% úrokem a servisem na 5 let zdarma a vyřízení dotace zdarma. Novinkou je také pětimístné ID.3 Pro S s kapacitou akumulátoru 77 kWh. Všechny výbavové linie ID.3 obdržely stejně jako ostatní ID. modely nejnovější ID. software 4.0. K dispozici také výhodné edice People s výbavou zdarma v hodnotě přes 140 000 Kč. Zákazníci se mohou seznámit s elektromobilitou na vlastní kůži díky půjčovně elektromobilů ID. for all.
Volkswagen zahajuje předprodej nového a výkonnějšího modelu Golf GTI a na Nürburgringu oslaví 50 let Golfu světovou premiérou modelu Golf GTI Clubsport
Volkswagen

Volkswagen zahajuje předprodej nového a výkonnějšího modelu Golf GTI a na Nürburgringu oslaví 50 let Golfu světovou premiérou modelu Golf GTI Clubsport

Vyšší výkon: Nový Golf GTI, vyladěný nyní na nejvyšší výkon 195 kW (265 k), lze na českém trhu objednávat za ceny od 1 044 900 Kč. Exteriér: Designu dodává ještě ostřejší rysy nová čelní partie spolu s novými LED světlomety, novými zadními LED světly a novými 19“ koly. Interiér: Nově vyvinuté informační a zábavní systémy spolu s novým hlasovým asistentem s integrovaným chatbotem „ChatGPT“ umožňují intuitivní ovládání. Sportovní výkony GTI: Nový evoluční stupeň motoru GTI zajistí sprint z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy. V rámci 24h závodu na Nürburgringu oslaví před 200 000 diváky světovou premiéru nový Golf GTI Clubsport jako nejvýkonnější Golf s pohonem předních kol.
Nový Tiguan obdržel v aktuálních testech bezpečnosti Euro NCAP nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami
Volkswagen

Nový Tiguan obdržel v aktuálních testech bezpečnosti Euro NCAP nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami

Nejvyšší hodnocení pro bestseller: Nový Tiguan dosáhl nejlepších výsledků v testech pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) i účinnosti technologií na podporu aktivní bezpečnosti (předcházení kolizím). Další zlepšení ochrany cestujících vzadu: Nový Tiguan je sériově vybaven také bočními airbagy pro cestující vzadu. Nové upozorňování na nebezpečí při vystupování: Aktuální Tiguan je již v základní verzi sériově vybaven širokým spektrem asistenčních systémů včetně upozorňování na nebezpečí při vystupování.
Volkswagen rozšiřuje nabídku pohonů pro nový Passat
Volkswagen

Volkswagen rozšiřuje nabídku pohonů pro nový Passat

V konfigurátoru je nyní dostupné i nejvýkonnější TDI s pohonem všech kol 4MOTION spolu s plug-in hybridními verzemi eHybrid a mild hybridními zážehovými jednotkami. Passat bude během června možné objednávat také se zážehovými motory TSI včetně variant s pohonem všech kol 4MOTION. Předváděcí vozy jsou k dispozici u autorizovaných prodejců.
Model ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku
Volkswagen

Model ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku

V nezávislém testu nebylo dosud žádné vozidlo hodnoceno známkou „velmi dobře“. Vrcholný model rodiny ID. dosáhl na celkovou známku 1,5. Nejlepší hodnocení v kategoriích pohon (1,0), bezpečnost (1,1) a ochrana životního prostředí (1,2).