IDC: Společnost ESET je podle IDC MarketScape lídrem a hlavním hráčem v moderní ochraně koncových bodů

|

Praha, 27. března 2024 – Společnost ESET, přední dodavatel řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti, byla v hodnocení IDC MarketScape jmenována lídrem a dvakrát také hlavním hráčem v oblasti moderního zabezpečení koncových bodů v malých, středních a velkých firmách. Podle jedné ze zpráv, které posuzují kvantitativní i kvalitativní schopnosti jednotlivých dodavatelů ICT řešení, získala společnost ESET svou pozici díky široké nabídce řešení pro ochranu koncových bodů i dlouhodobé podpoře veřejných a soukromých organizací a svých partnerů.

Společnost ESET získala označení lídr v hodnocení IDC MarketScape pro dodavatele moderní ochrany koncových bodů pro malé podniky (březen 2024). V dalších dvou hodnoceních pro střední podniky (z února 2024) a firmy ze segmentu enterprise (z ledna 2024) byla společnost označena za hlavního hráče na poli dodavatelů ICT řešení. Všechny zprávy poskytují hloubkové kvantitativní a kvalitativní hodnocení ICT dodavatelů pro širokou škálu technologických trhů.

Podle zprávy IDC MarketScape: Worldwide Modern Endpoint Security for Small Businesses získala společnost ESET jako soukromá entita svou dlouhodobou a pevnou pozici díky neustálému vývoji svých schopností podporovat veřejné i soukromé organizace a své partnery. Podle zprávy je předností společnosti ESET její široká nabídka řešení v oblasti zabezpečení koncových bodů.

„Jsme nadšeni, že jsme byli v hodnocení IDC MarketScape jmenováni lídrem, a dvakrát dokonce hlavním hráčem v oblasti moderního zabezpečení koncových bodů v malých, velkých a středních firmách. Kybernetické útoky jsou jednou z nejrelevantnějších hrozeb pro moderní společnosti. Díky našim více než 30letým zkušenostem v oblasti kybernetické bezpečnosti, neustálým investicím do výzkumu a vývoje našich řešení a finanční stabilitě jsme schopni zajistit nejvyšší možnou úroveň ochrany pro naše zákazníky a partnery. Těší nás, že je naše úsilí oceněno i navenek,“ říká Pavol Balaj, obchodní ředitel společnosti ESET.

Ve zprávách IDC MarketScape byly oceněny následující služby a funkcionality řešení od ESET:

  1. Počet funkcí ochrany koncových bodů (firewall a systémy detekce a prevence hrozeb IDS/IPS, filtrování DNS, kontrola zařízení, DLP a šifrování zařízení), přičemž polovina z nich je nabízena jako standardní funkce;
  2. Kontrola obsahu v prohlížeči na základě bezpečnostních zásad;
  3. Ochrana proti phishingu (Anti-phishing);
  4. Opatření proti neoprávněným změnám v bezpečnostním řešení;
  5. Integrace technologie Intel TDT (představena na začátku roku 2022);
  6. Detekce mobilních hrozeb;
  7. Poradenství pro zabezpečení zákazníků nedávno rozšířené o ESET Vulnerability and Patch Management a integraci s Microsoft Intune.

Více informací

Více informací o řešení pro ochranu koncových bodů od ESET najdete zde.

Další podrobnosti najdete také v jednotlivých zprávách organizace IDC: IDC MarketScape: Worldwide Modern Endpoint Security for Enterprises 2024 Vendor Assessment (doc #US50521223, January 2024); IDC MarketScape: Worldwide Modern Endpoint Security for Midsize Businesses 2024 Vendor Assessment (doc #US50521323, February 2024); IDC MarketScape: Worldwide Modern Endpoint Security for Small Businesses 2024 Vendor Assessment (doc #US50521424, March 2024).

Další informace o trendech v kyberbezpečnosti najdete například v online magazínu o IT bezpečnosti pro firmy Digital Security Guide. Společnost ESET ve spolupráci s kyberbezpečnostními odborníky dále připravuje podcast True Positive. Vysvětlení aktuálních kyberbezpečnostních pojmů a trendů najdete dále na stránkách Slovníku ESET.

O IDC MarketScape

Model hodnocení dodavatelů IDC MarketScape je navržen tak, aby poskytoval přehled o stavu konkurenceschopnosti ICT dodavatelů na daném trhu. Využívá přísnou metodiku bodování založenou na kvalitativních i kvantitativních kritériích, jejímž výsledkem je jednotné grafické znázornění pozice každého dodavatele na daném trhu. IDC MarketScape poskytuje jasný rámec, v němž lze smysluplně porovnávat nabídky produktů a služeb, schopnosti a strategie a současné i budoucí faktory tržního úspěchu dodavatelů IT a telekomunikačních služeb. Pro zájemce o nákup technologií poskytuje také 360stupňové hodnocení silných a slabých stránek současných i potenciálních dodavatelů.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio řešení od ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Rita Gabrielová

Senior PR & Communication Manager

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 720 829 561

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

ESET uvádí na trh novou službu MDR, pomůže firmám s řízením a správou kybernetické bezpečnosti

Praha, 8. dubna 2024 – Společnost ESET, přední světový poskytovatel řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti, představuje zákazníkům inovativní službu ESET MDR, která se zaměřuje na řešení problémů a výzev především u malých a středních firem. Neustálý vývoj v oblasti kybernetické bezpečnosti a hrozeb spolu s příchodem nové směrnice NIS2 klade i na tyto subjekty stále větší nároky, které musí v kontextu omezených zdrojů přesto řešit. ESET MDR jim nabízí spolehlivou detekci kybernetických hrozeb a správnou reakci na incidenty kombinací nejmodernějších technologií a lidské odbornosti. Spuštěním služby ESET nejen významně rozšiřuje portfolio svých bezpečnostních řešení, ale reaguje tak právě i na potřeby svých zákazníků.

ESET

ESET: V březnu na sebe upozornil malware AsyncRAT, útočníci jeho prostřednictvím spustí i DDoS útok

Praha, 16. dubna 2024 – Nejvíce detekovaným škodlivým kódem pro operační systém Windows v Česku byl v březnu opět spyware Agent Tesla, přestože počet jeho detekcí oproti předchozímu období poklesl. Doplnil ho opět spyware Formbook. Ani jeden ze zástupců spywaru, který patří mezi největší rizika pro naše přihlašovací údaje, však necílil přímo na Česko. Na předních místech pravidelné statistiky se v březnu objevil také trojský kůň AsyncRAT. Uživatelé stáhnou tento malware většinou ve formě škodlivého programu, který může přes server útočníků posléze stahovat celou řadu doplňkových pluginů s různými škodlivými funkcemi. Ty mohou útočníkům napomáhat v krádeži našich údajů, monitorování našeho chování na internetu nebo jim pomoct s dalšími útočnými kampaněmi, například s útoky typu DDoS. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET.

ESET

Kyberbezpečnostní společnost ESET přivítala nového člena představenstva

Praha, 11. dubna 2024 - Společnost ESET, která je již více než 30 let předním poskytovatelem řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti, oznámila, že s účinností od 11. března 2024 se členem představenstva společnosti stal Jan Hrubý, který zastupuje vlastnické zájmy společně za sebe i svou sestru, Elenu Hrubou. Pan Hrubý zaujímá místo po svém otci, spoluzakladateli společnosti ESET Rudolfu Hrubém, který zemřel v prosinci 2023.