ESET pokračuje v růstu, celkové tržby společnosti loni přesáhly 14 miliard korun

|

Praha, 26. července 2023 – Společnost ESET, globální lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, zveřejnila své finanční výsledky za rok 2022. Její celkové tržby vzrostly o více než 40 milionů eur a celkové výsledky ve výši 589 milionů eur (14,2 miliardy korun) představují nárůst o více než 7 procent oproti loňskému roku. Zisk po zdanění dosáhl téměř 70 milionů eur. Společnosti se to podařilo i přesto, že po začátku války na Ukrajině se stáhla z ruského a běloruského trhu. Česká pobočka ESET se na tomto výsledku podílela výnosy ve výši 560,2 milionu korun.

„Ruská invaze na Ukrajinu byla šokem pro celý svět a my jsme na ni museli reagovat. Kromě rychlé reakce na kybernetické útoky, které invazi provázely, a poskytování humanitární pomoci lidem zasaženým válkou, jsme se rozhodli opustit trhy v Rusku a Bělorusku, což nám způsobilo nemalé finanční ztráty. Válka však pro Evropu a další části světa představovala také mobilizaci v oblasti bezpečnosti a investice do kybernetické odolnosti rostly. Díky tomu se nám podařilo dosáhnout plánovaného růstu,“ komentuje výsledky Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

K růstu tržeb nejvíce přispěly příjmy z regionu DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko), které meziročně vzrostly až o 19 %. Výrazný růst tržeb byl zaznamenán také v České republice (21,5 %), Francii (13 %), Polsku (12 %), Nizozemsku a Mexiku (shodně po 10 %). V absolutních číslech bylo největším trhem společnosti ESET Japonsko, které se na tržbách podílelo téměř 85 miliony eur.

„Loňské výsledky byly pozitivně ovlivněny růstem v podnikovém segmentu, kde jsme uvedli na trh několik novinek. Výborně si vede nový produkt ESET Threat Intelligence, který našim zákazníkům poskytuje podrobné analýzy našich expertů zaměřené na aktuálně nejsofistikovanější hrozby. V loňském roce jsme také uvedli na trh novou nabídku produktů pro poskytovatele telekomunikačních a internetových služeb, ESET NetProtect, kde vidíme příležitost na trhu internetu věcí. Koncem loňského roku jsme také vytvořili novou divizi ESET Corporate Solutions zaměřenou na řešení pro největší globální společnosti, kde do budoucna očekáváme výrazný růst,“ dodává Richard Marko.

Společnost rovněž oznámila, že od roku 2022 přechází na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví – IFRS. Po překročení určitých parametrů určujících velikost společností jí to ukládá legislativa.

Poznámka: Informace v této tiskové zprávě jsou odvozeny z individuální účetní závěrky společnosti ESET, spol. s r.o. Z důvodu přechodu na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS) jsou i srovnání do roku 2021 přepočítána v souladu s IFRS. Proto údaje za rok 2021 v této tiskové zprávě neodpovídají údajům, které byly v minulosti komunikovány v souladu se slovenskými účetními předpisy, zejména ve starších účetních závěrkách a tiskových zprávách o finančních výsledcích.

Finanční výsledky české pobočky za minulý rok

Česká pobočka společnosti ESET zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok v červnu letošního roku. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun a zastoupení v České republice tak dosáhlo historicky nejlepších výsledků za dobu své více než dvacetileté působnosti v Česku. Růst společnosti podpořil především zájem firemních zákazníků o pokročilé vrstvy ochrany v cloudu. Nicméně i u domácích uživatelů vidí společnost zvýšený zájem o prémiová řešení. Na velmi silný a úspěšný rok navazuje společnost řadou změn a vývojem nových produktů. Více informací najdete v samostatné tiskové zprávě.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Kontakt pro média:

Ondřej Šafář

Manažer PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 776 234 218

[email protected]

Lucie Mudráková

Specialistka PR a komunikace

ESET software spol. s r.o.

tel: +420 702 206 705

[email protected]

ESET

Globální vývoj kybernetických hrozeb od ESET: Kyberzločinci se opět pokusili obejít bezpečnostní opatření Microsoftu

Praha, 14. 08. 2023 – Společnost ESET vydala zprávu o kybernetických hrozbách ESET Threat Report T1 2023, která shrnuje klíčové statistiky z jejích detekčních systémů a důležitá zjištění bezpečnostních analytiků. Nejnovější zpráva mapuje období od prosince 2022 do května 2023 a poukazuje na pozoruhodnou přizpůsobivost kyberzločinců, kteří obrátili svoji pozornost na zneužívání zranitelností, získávání neoprávněného přístupu, kompromitaci citlivých informací nebo na online podvody. Česko nebylo výjimkou – data společnosti ESET ukazují nárůst phishingových útoků, a také podvodů spojených s falešnými investicemi.

ESET

Hrozby pro macOS: Nejžádanějším cílem zůstávají naše uživatelská data, útočníci lákají i na virální videa

Praha, 15. srpna 2023 – V téměř pětině všech zachycených případů pro zařízení s operačním systémem macOS byl v červenci nejčastějším škodlivým kódem trojský kůň Downloader.Adload. Kromě toho, že do infikovaného zařízení stahuje doplňky pro webový prohlížeč a další adware, je rizikem i pro soukromí uživatelů – dokáže přizpůsobit výsledky vyhledávání a sledovat komunikaci uživatelů na internetu. V desetině případů se v červenci objevil také adware Bundlore, který útočníci šířili prostřednictvím falešných verzí programů pro přehrávání videí. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb pro platformu macOS pro Česko a Slovensko od společnosti ESET.

ESET

ESET: Útočníci využívají ke kyberšpionáži e-mailové schránky od Seznam.cz

Praha, 17. srpna 2023 – Společnost ESET odhalila novou kyberšpionážní skupinu, která využívá ke svým útokům bezplatně vytvořené e-mailové schránky od společnosti Seznam.cz. Skupina MoustachedBouncer je aktivní minimálně od roku 2014 a specializuje se na špionážní útoky na zahraniční ambasády nacházející se v Bělorusku. Poznatky o skupině exkluzivně prezentoval expert společnosti ESET Matthieu Faou během konference Black Hat USA 2023.