Electro World··4 min

Electro World se dostal do prestižního žebříčku Google

Česká republika, Praha – 21. dubna 2021 – Společnost Electro World se dostala do žebříčku Google Hall of Fame, tedy do síně slávy Googlu, a to za rychlost mobilní verze svého e-shopu. Je zároveň jedním z pouhých jedenácti českých on-line prodejců, kterým se to v aktuální verzi žebříčku podařilo.

Pohodlný on-line nákup pro zákazníky

Rychlé a přehledné mobilní stránky přitom mezi českými a slovenskými retailery nejsou úplně samozřejmostí. Mobilní uživatelský zážitek, který je možný hodnotit jako dobrý, zde totiž přináší přibližně jen 30 procent webových stránek. Vyplývá to z metriky Core Web Vitals, kterou Google používá. A právě součástí této metriky je i zmíněný žebříček, ve kterém uspěla mobilní verze e-shopu www.electroworld.cz.

Pohodlný on-line nákup se svižným načítáním stránek je pro udržení zákazníků zásadní. Například podle studie, kterou si Google nechal vypracovat u agentur 55 a Delloite, upustí 70 procent zákazníků od procesu nakupování na mobilu v případě, že jim tento proces připadá moc složitý. Stejná studie však tvrdí i to, že navýšení rychlosti načítání o pouhých 100 milisekund zvýší množství zákazníků, kteří nákup dokončí, o nezanedbatelných 8 procent.

Rychlost načítání mobilních stránek je pro zákazníky velmi důležitá, a na základě celkového fungování webu s e-shopem si vytvářejí obrázek o daném prodejci,“ říká Petr Žďánský, projektový manažer ze společnosti PeckaDesign, která vyvíjí a spravuje webový i mobilní e-shop pro Electro World. „Zákazníci jsou stále náročnější a není se čemu divit, zvlášť v poslední době, kdy se web a mobilní telefon stal prakticky nezbytným prostředím pro běžné fungování, včetně nákupu zboží,“ dodává P. Žďánský.

Jak Google měří

Google pro svůj žebříček Core Web Vitals využívá trojici měřitelných faktorů. Kromě zmíněné rychlosti načítání je to i měření interakce (interaktivity) a vizuální stability. Tzv. LCP je metrika, která měří, za jak dlouho se načte zásadní prvek stránky – v zásadě jde hlavně o obrázky a videa, u kterých zákazníci tolerují 2,5 vteřiny. U reakcí na interakci (například kliknutí na odkaz) jsou klienti ještě netrpělivější – za desetinu vteřiny musí být hotovo. Hodnocení vizuální stability pak „strhává body“ například za to, když se zákazníkům (třeba pozdním načtením reklamy) posune stránka ve chvíli, kdy se chystají kliknout na nějaké tlačítko.

Pro Electro World je umístění v žebříčku velkou poctou a důkazem, že v oblasti on-line nakupování kráčíme správným směrem,“ říká Tomáš Kovářík, marketingový manažer ve společnosti Electro World. „Spotřebitelský zážitek je pro nás nesmírně důležitým ukazatelem a jeho zlepšování ukazatelem, že si našich zákazníků vážíme,“ dodává na závěr T. Kovářík.

O společnosti Electro World

Společnost Electro World je jedním z největších multikanálových řetězců specializujících se na prodej spotřební elektroniky, výpočetní a telekomunikační techniky, domácích elektrospotřebičů a veškerého příslušenství, včetně poskytování souvisejících služeb. V letech 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 byla oceněna prestižním titulem Superbrands, který je uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Informace vydaná společností Google:

https://www.thinkwithgoogle.com/intl/en-cee/marketing-strategies/app-and-mobile/why-should-around-70-of-czech-and-slovak-websites-have-a-closer-look-at-their-mobile-user-experience/

Zdroj: www.electroworld.cz

Zadavatel
Electro World

Electro World

Electro World je jedním z multikanálových řetězců specializujících se na prodej spotřební elektroniky, výpočetní a telekomunikační techniky, domácích elektrospotřebičů, příslušenství a doplňků k nim, a to včetně poskytování souvisejících služeb.

Další články od Electro World

Nová kapitola: HP Tronic se propojí s NAY
Electro World

Nová kapitola: HP Tronic se propojí s NAY

Po schválení spojení zlínské skupiny HP TRONIC a NAY českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v březnu, obdržely obě společnosti zelenou k vytvoření společného holdingu i od slovenského Protimonopolného úradu (PMÚ). Povolení od těchto soutěžních úřadů bylo nezbytnou podmínkou pro realizaci plánovaného záměru. Tímto spojením vznikne na českém a slovenském trhu nová entita s velkým inovačním potenciálem.
Již osmé Slevového šílenství v Electro Worldu
Electro World

Již osmé Slevového šílenství v Electro Worldu

Česká republika, Praha – 10. dubna 2024 – Společnost Electro World od čtvrtka 11. do pondělí 15. dubna 2024 připravila pro své zákazníky akci s názvem Slevové šílenství, v jejímž rámci přináší cenově zajímavé nabídky. Tato akce se koná už po osmé v řadě a zákazníci ji mohou opět využít i k víkendovému nákupu.
Electro World obhájil již po deváté ocenění Czech Superbrands
Electro World

Electro World obhájil již po deváté ocenění Czech Superbrands

Česká republika, Praha – 26. ledna 2024 – Společnost Electro World, která provozuje síť 39 elektro prodejen po celé České republice, se jako jedna z mála může těšit z ocenění udělovaného odbornou komisí Brand Council ČR, která již po deváté za sebou vybrala Electro World za držitele titulu CZECH CONSUMER SUPERBRANDS 2024.
Personální změny ve vedení společnosti NAY a Electro World
Electro World

Personální změny ve vedení společnosti NAY a Electro World

Česká republika, Praha – 15. ledna 2024 – Společnost NAY a.s., největší specializovaný maloobchodní prodejce elektroniky na Slovensku a vlastník multikanálového řetězce Electro World specializujícího se na prodej spotřební elektroniky v České republice, oznamuje personální změny na klíčových pozicích skupiny, včetně té nejvyšší.
Povánoční výprodej v Electro Worldu startuje už 25. prosince a se slevami až 50 %
Electro World

Povánoční výprodej v Electro Worldu startuje už 25. prosince a se slevami až 50 %

Česká republika, Praha – 25. prosince 2023 – Pokud jste s nákupy počkali nebo máte Štědrý den posunutý, nastává vhodný čas pro nákup dárků. Electro World připravil další vlnu výhodných slev a jeho sortiment lze oproti předchozí průměrné ceně koupit ve výprodeji i za poloviční cenu.
Předvánoční akce Black Friday v Electro Worldu přinese slevy až 64 procent
Electro World

Předvánoční akce Black Friday v Electro Worldu přinese slevy až 64 procent

Česká republika, Praha – 22. listopadu 2023 – Prodejní akce Black Friday je mezi zákazníky velmi populární pro nákup vánočních dárků. Mohou se na ni těšit i v řetězci Electro World, a to jak ve všech 39 prodejnách po celé České republice, tak i na e-shopu www.electroworld.cz. Letošní akce začne zítra, 23. listopadu a potrvá do 27. 11. Po jejím skončení pak bude pokračovat nabídka dalších stovek produktů za snížené ceny až do 29. 11. Bližší informace budou zveřejněny na webu www.electroworld.cz/blackfriday.
Ve čtvrtek začíná podzimní Slevové šílenství v Electro Worldu
Electro World

Ve čtvrtek začíná podzimní Slevové šílenství v Electro Worldu

Česká republika, Praha – 14. září 2023 – Electro World opět přichystal populární akci „Slevové šílenství“. Snížené ceny u více než 10 tisíc produktů čekají na zákazníky již pozítří, tedy od čtvrtka 14. do pondělí 18. září 2023 v prodejnách i na e-shopu. Tuto akci připravil Electro World již posedmé a bude v platnosti po dobu 5 dní, tedy i přes víkend, aby ji mohli využít i ti zákazníci, kteří se v pracovních dnech do prodejny běžně nedostanou.
V Plzni je hotovo! Electro World otevírá nově zrekonstruovanou prodejnu v Berounce Parku!
Electro World

V Plzni je hotovo! Electro World otevírá nově zrekonstruovanou prodejnu v Berounce Parku!

Česká republika, Praha – 16. května 2023 – Společnost Electro World dokončila modernizaci jedné ze svých tří plzeňských prodejen, která se nachází v obchodním centru Berounka Park na adrese Nákupní 5. Po několika týdnech renovace je prodejna od dnešního dne, 16. 5. 2023, zákazníkům opět k dispozici v plném provozu.
Slevové šílenství v Electro Worldu přináší již pošesté řadu zajímavých nabídek
Electro World

Slevové šílenství v Electro Worldu přináší již pošesté řadu zajímavých nabídek

Česká republika, Praha – 13. dubna 2023 – Společnost Electro World přichystala další Slevové šílenství. Výjimečné cenové nabídky čekají na zákazníky od čtvrtka 13. do pondělí 17. dubna 2023. Oblíbená akce se uskuteční již pošesté a opět v prodlouženém formátu.
Electro World a DODO přinášejí jako první v Česku same-day doručení do světa velkého elektra
Electro World

Electro World a DODO přinášejí jako první v Česku same-day doručení do světa velkého elektra

Česká republika, Praha, 13. dubna 2023 - Prodejce elektroniky Electro World a technologicko-logistická společnost DODO spolu spustily doručování v den objednání (same-day) elektrických spotřebičů. Jako vůbec první hráči na českém trhu zákazníkům přinášejí i možnost nechat si velký spotřebič - novou pračku, sušičku, ledničku, myčku a další běžné velké spotřebiče doručit ještě v den objednání. Součástí služby rychlého doručení je navíc i vynesení spotřebiče do patra, jeho základní zapojení a odvoz starého. Služba bude v první fázi dostupná pro zákazníky v Praze, v následujících měsících pak bude postupně rozšiřována také do dalších měst.