Do třetí výzvy Technologické inkubace se přihlásilo 169 inovativních projektů. Největší zájem je o nový sektor Tech4Life

|

V pondělí 18. prosince uzavřela agentura CzechInvest příjem žádostí do třetí výzvy projektu Technologická inkubace. Celkem jich bylo podáno 169. V pořadí druhá letošní výzva se poprvé otevřela všem oblastem inovací, a tak na podporu mohly dosáhnout i projekty zaměřené na biotechnologie, pokročilé materiály, zdravotnictví nebo bezpečnostní řešení. CzechInvest má připraveno pro tuto výzvu 124 milionů korun.

„Těší nás, že díky projektu Technologická inkubace můžeme přispět k rozvoji inovačního ekosystému v oblastech klíčových pro českou ekonomiku. Díky tomuto projektu pomáháme budovat partnerství mezi inovačními firmami, investory, výzkumnými organizacemi, státními či regionálními institucemi formou inovačních hubů a podporujeme firmy s vysokým potenciálem růstu. Podporované oblasti jsme v této výzvě rozšířili zejména o tematiku využití pokročilých materiálů a o témata spojená s tzv. "life sciences" a řešení zvyšující resilienci společnosti. Jsme rádi, že o tento nový sektor, který jsme pojmenovali Tech4Life, je obrovský zájem,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu a pověřený ředitel agentury CzechInvest.

Nově otevřený Tech4Life Hub zaměřený na projekty pro zachování a ochranu života zaznamenal 41 přihlášených startupů. Následují projekty z oblasti umělé inteligence, s 40 podanými žádostmi. Třetici nejpopulárnějších oblastí pak zakončují kreativní průmysly se 33 žádostmi. Advanced Tech & Materials Hub, další nová oblast otevřená v této výzvě, zaznamenala 12 podaných žádostí. Z pohledu sídla jednotlivých žadatelů je nejpočetněji zastoupena Praha, Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

„Významným milníkem v rámci třetí výzvy pro nás byl jeden tisíc přihlášených projektů v preinkubaci, kterého jsme dosáhli už začátkem prosince. K prolomení této magické hranice přispělo také otevření výzvy dalším sektorům. Těší nás, že je o Technologickou inkubaci tak velký zájem, který vypovídá o vysokém počtu kvalitních inovačních nápadů v Česku,“ říká Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj.

Projekt Technologická inkubace představuje zásadní investici do budoucnosti českého průmyslu. V horizontu pěti let podpoří více než 250 inovativních startupů částkou zhruba 680 milionů korun v sedmi klíčových oblastech. Ty jsou vysoce perspektivní pro další ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost Česka. V příštím roce plánuje projekt Technologická inkubace mimo jiné další propojování aktivit Space Hubu s vesmírným inkubátorem ESA Bic Czech Republic.

Projekt je realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Čas na registraci do startupové soutěže Creative Business Cup se krátí. Své projekty můžete přihlásit do 10. ledna 2024

Kreativní startupy mohou ještě v těchto dnech podávat přihlášky do národního kola soutěže Creative Business Cup, kterou pořádá agentura CzechInvest už po sedmé. Slavnostní večer, kdy se v soutěži mezi sebou utká 10 nejlepších startupů, bude letos v březnu hostit Liberec. Vítěz bude hájit národní barvy na globálním finále v Kodani.

Czech Invest

Začátkem února startuje Investiční akademie pro startupy

Jak se připravit na první investici, vyjednávání s investorem nebo ochrana duševního vlastnictví. Tyto a další témata čekají na účastníky Investiční akademie pro startupy, kterou pořádá agentura CzechInvest společně s s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. První ze série pěti workshopů, na které je stále možnost se přihlásit, začíná 7. února 2024.