CzechInvest zveřejnil nový FDI report o významných změnách v oblasti podpory investic a elektromobilitě

|

V pořadí již třetí FDI report se zaměřuje na přímé zahraniční investice v Česku a poskytuje přehled klíčových událostí a novinek v tomto sektoru. Hlavním tématem tohoto vydání jsou změny v oblasti investičních pobídek, s důrazem na podporu inovativních odvětví s vysokou přidanou hodnotou, a elektromobilita, která bude mít významný dopad na automobilový průmysl v Česku.Připojené soubory

FDI report obsahuje celou řadu relevantních a aktuálních informací o Česku. Dočtete se v něm například, že každá koruna vynaložená na investiční pobídky má 5,25násobnou návratnost do státního rozpočtu, nebo že v místní elektromobilitě dochází k významnému růstu. Registrace elektrických vozidel od roku 2017 stoupla o 1 000 %. S tím souvisí i aktuální příprava zóny pro umístění gigafactory na výrobu baterií do elektroaut.

Cílem FDI reportu je posílit atraktivitu Česka pro zahraniční investory a přispět tak k ekonomickému růstu a inovacím. Report proto na závěr představuje společnost Eaton, patřící k největším americkým investorům v Česku, která u nás letos oslavila 30 let své existence a je tak příkladem dobré praxe pro budoucí investory zvažující umístění svých operací v Česku.

Název souboruTyp souboru
CI_FDI-Report_H1-2023_onlinePDF

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

O Česko je na Tchajwanu velký zájem ukázal nejen polovodičový veletrh SEMICON Taiwan 2023

Ve dnech 6.-8. září 2023 probíhal v Tchaj-peji významný polovodičový veletrh SEMICON Taiwan, na kterém díky spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu, agentury CzechInvest a České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji nechyběly také české firmy. Akce se účastnil také vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko, který je zároveň pověřený ředitel agentury CzechInvest. Na Tchajwanu jednal o prohloubení spolupráce v oblasti polovodičů.

Czech Invest

World Road Congress se po 52 letech vrací do Prahy. Na akci se představí také startupy z projektu Technologické inkubace

Kongres se koná každé čtyři roky v jedné z členských zemí Světové silniční asociace PIARC a s názvem "Praha 2023 – spolu znovu na cestě" zavítá letos do Pražského kongresového centra. Akce proběhne od 2. do 6. října pod záštitou Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic ČR. Partnerem letošního kongresu je i Technologická inkubace, největší projekt agentury CzechInvest na podporu začínajících českých firem.

Czech Invest

Stát jedná s Chotěšovem o vzniku stanoviště záchranné služby pro Plzeňský kraj. Pozemky poskytne město Plzeň

Stanoviště letecké záchranné služby pro Plzeňský kraj, které by v případě realizace projektu Strategického podnikatelského parku Líně nahradilo současné umístění na letišti Plzeň-Líně, by mohlo vzniknout nedaleko obce Chotěšov. Podle vyhledávací studie, která posuzovala několik lokalit v kraji, je nejvhodnějším místem lokalita Chotěšov-Krůtí Hora. Pozemky v katastrálním území obce Chotěšov vlastní město Plzeň, které už je přislíbilo poskytnout. Předběžné posouzení ukázalo, že v souvislosti s provozem nedojde k překročení hlukových limitů v rezidenčních částech obce ani v okolí.