CzechInvest v Moravskoslezském kraji odstartoval Roadshow podpory podnikání

|

Agentura CzechInvest pořádá podzimní Roadshow podpory podnikání pro firmy a podnikatele z Moravskoslezského kraje. Roadshow se už představila ve třech městech regionu, akce se nyní přesune do Třince, Opavy, Frýdku-Místku a Ostravy.

„Těší nás, že je o naši Roadshow podpory podnikání mezi zástupci firem a podnikateli v Moravskoslezském kraji značný zájem. Hlavním cílem těchto seminářů je osvěta ohledně novinek týkajících se podpory podnikání v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Tento operační program je zcela novým programem zaměřeným na řešení negativních dopadů odklonu od těžby uhlí v nejvíce zasažených krajích Česka, tedy Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Operační program nabízí mimo jiné nové možnosti zaměřené na rozvoj podnikání. Aktuálně v souhrnu evidujeme již téměř 400 zájemců o jednotlivé semináře v rámci naší podzimní roadshow, což považujeme za úspěch z hlediska šíření povědomí mezi lokálními podnikateli a firmami,“ uvedl Jan Belardi, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest pro Moravskoslezský kraj.

Účastníci seminářů mají možnost seznámit se s aktuální nabídkou dotačních titulů, zvýhodněných úvěrů a dalších možností podpory podnikání. Představeny jsou zejména novinky v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Účastníci mají navíc možnost konzultovat přímo na místě své podnikatelské záměry se zástupci jednotlivých organizací podporujících podnikání.

Semináře organizuje ostravská regionální kancelář agentury CzechInvest ve spolupráci s partnerskými organizacemi, kterými jsou agentura CzechTrade, Technologická agentura ČR, Agentura pro podnikání a inovace, Národní rozvojová banka, Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti a Green Light VŠB-TUO.

Termíny a města konání roadshow:

  1. 4. října 2023 / Bruntál
  2. 10. října 2023 / Karviná
  3. 17. října 2023 / Kopřivnice
  4. 25. října 2023 / Třinec
  5. 1. listopadu 2023 / Opava
  6. 7. listopadu 2023 / Frýdek-Místek
  7. 14. listopadu 2023 / Ostrava

Reportáž TV POLAR z akce ZDE.

Kotankt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Workshopy ukážou podnikatelům v Karlovarském kraji, jak na dotace z OPST

Pro malé a střední podnikatele je v Operačním programu Spravedlivá transformace připravena řada možností, jak podpořit jejich rozvoj v rámci transformace kraje a přechodu na nízkouhlíkové hospodářství. Během speciální roadshow, která navštíví v říjnu a listopadu větší města, mohou získat bližší informace o vyhlašovaných výzvách a podporovaných aktivitách. První z workshopů chystané roadshow startuje v úterý 31. října v Sokolově.