CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

|

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.

„Česko disponuje v oblasti inovací značným potenciálem a Technologická inkubace napomáhá k jeho plnému využití. Ve třetí výzvě rozšiřuje projekt poprvé své hranice o další technologické domény, které hrají důležitou roli v ekonomickém rozvoji Česka. Zejména oblasti nabízející zdravotnické a bezpečností řešení jsou v této době pro Česko klíčové, a proto věříme, že zpřístupněním podpory pro další inovativní firmy pomůžeme konkurenceschopnosti naší země,” uvedl Petr Očko, generální ředitel agentury CzechInvest.

V předchozích dvou výzvách mohly o podporu žádat projekty zaměřující se na umělou inteligenci, kreativní průmysly, udržitelnost a energetiku nebo mobilitu. Třetí výzva, ve které je pro žadatele připraveno 124 milionů korun, se nově rozšiřuje o následující oblasti:

  1. Advanced Tech & Materials Hub bude inkubovat startupy z odvětví pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky a fotoniky, kvantových technologií a technologií vycházejících z výzkumu jaderné a částicové fyziky.
  2. Tech4Life Hub pokrývá startupy zabývající se tématem zachování a ochrany života nebo zvýšení jeho komfortu. Do působnosti hubu spadá také oblast zdravotnictví, biotechnologie nebo bezpečnostní řešení.

Vesmírné technologie, další oblast projektu Technologická inkubace, je nyní na CzechInvestu podporována v rámci inkubátoru ESA BIC Czech Republic Evropské vesmírné agentury již 7. rokem. Celoročně se pak startupy mohou hlásit do tzv. preinkubace, která jim dává možnost konzultace projektového záměru před jeho oficiálním předložením. Má-li startup zájem podat žádost do výzvy, ale ještě není v preinkubaci registrován, může tak učinit prostřednictvím tohoto formuláře. Pokud již startup registrovaný je, stačí, aby kontaktoval svého preinkubačního managera. Podávání přihlášek probíhá plně elektronicky.

„Jsme velmi potěšení, že třetí výzvu otevíráme také startupům zaměřeným na další inovativní technologie. Otevřením nových hubů podporujeme prakticky všechny obory, v nichž technologické startupy podnikají. V těchto dnech jsme navíc spustili nový web projektu Technologická inkubace, kde si zájemci i žadatelé mohou snadno najít veškeré potřebné informace,” doplňuje Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest.

Technologická inkubace představuje největší projekt na podporu startupů v Česku a je realizována za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future. Má ambici nejen poskytnout podnikatelům potřebné finanční zdroje, ale také rozvíjet celý ekosystém startupů vzájemným propojením s regionální inovační infrastrukturou, zavedenými firmami a akademickými institucemi ve všech podporovaných odvětvích.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Startuje největší tuzemský festival kosmických aktivit Czech Space Week

Poslední listopadový týden bude v Česku už šestým rokem patřit populárnímu festivalu Czech Space Week, který oslaví úspěchy českého kosmického průmyslu a nabídne unikátní prostor pro spolupráci firem i akademického sektoru. Kosmický týden, určený pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a všechny ostatní fanoušky vesmíru, potrvá od 25. 11. do 2. 12. 2023. Akci pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy - Planetum a dalšími partnery. Generálním partnerem akce se opět stala brněnská společnost TRL Space Systems.

Czech Invest

Zástupci české inovační infrastruktury čerpali díky CzechInvestu zkušenosti v Kalifornii a Nevadě

Agentura CzechInvest uspořádala na přelomu října a listopadu pro zástupce deseti českých regionálních inovačních center, univerzitních inkubátorů a akcelerátorů, investorů a vědeckých center studijní cestu do Silicon Valley a Severní Nevady. Účastníci měli možnost navštívit největší světové akcelerátory a diskutovat s představiteli inovačních institucí.

Czech Invest

Digitalizace firem s využitím továrny budoucnosti

Digitalizace se v dnešní době stává nutností pro udržení konkurenceschopnosti výrobních firem na trhu. Proto se ve čtvrtek 23. listopadu v prostorách CEITEC VUT v Brně uskutečnila konference Digitalizace: trendy a praxe. Akce se zúčastnily malé a střední výrobní firmy z Jihomoravského kraje mající zájem o digitalizaci svých výrobních procesů. CzechInvest byl spoluorganizátorem akce.