CzechInvest spouští přihlášky do národního kola soutěže Creative Business Cup 2024

|

Soutěž Creative Business Cup, kterou pořádá agentura CzechInvest, se vrací už po sedmé. Kreativní startupy mohou od dnešního dne podávat přihlášky do národního kola soutěže. Slavnostní večer, kde se v soutěži mezi sebou utká 10 nejlepších startupů, bude v příštím roce hostit Liberec. Vítěz bude hájit národní barvy na globálním finále v Kodani.

Přihlašování kreativních startupů do soutěže bylo oficiálně spuštěno 15. listopadu, zájemci se mohou hlásit až do 10. ledna 2024, a to na stránkách agentury nebo na www.creativebusinesscup.cz. Ze všech přihlášek bude odbornou porotou vybráno deset finalistů, kteří se v březnu příštího roku utkají o umístění v národním finále a také o titul Miláček publika. Ten je každoročně udělován diváky soutěže.

Creative Business Cup je otevřen všem startupům z kreativního průmyslu, do kterého patří například design, móda, architektura, digitální hry, software, gastronomie, film, knihy, tisk či televize, rozhlas nebo hudba. Zásadním faktorem při hodnocení je lidský talent, kreativita a inovativnost.

Letošní ročník soutěže ovládl startup Nebesys, který se svým unikátním střešním systémem dokázal vybojovat první místo na českém finále a jako první český startup dokázal zvítězit i mezi světovou elitou.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Česká vesmírná esa se představují na veletrhu Space Tech Expo v Brémách

Listopad je každoročně v Česku spojován s vesmírnými akcemi, a to nejen ve souvislosti s blížím se Czech Space Weekem, který se bude konat na konci měsíce. V těchto dnech probíhá v německých Brémách veletrh Space Tech Expo, na kterém mohou české společnosti i díky agentuře CzechInvest prezentovat své projekty. Akce každoročně přiláká tisíce účastníků a nabízí unikátní prostor pro setkání firem a investorů z oblasti kosmického průmyslu.

Czech Invest

Třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ podpořil inovativní projekty pro seniory, děti i dospívající

Třetí ročník krajské soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest ve spolupráci s Krajem Vysočina, zná své vítěze. Vítězné projekty se zabývají problémy, které trápí českou společnost – službami pro stárnoucí populaci, nedostatečnou kapacitou vzdělávacích institucí pro děti předškolního věku a duševním zdravím mladistvých.

Czech Invest

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun. Čtyři stávající technologické oblasti budou doplněny o další, a tak na podporu mohou dosáhnout i inovační projekty z oblastí biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví nebo bezpečnostních řešení. V těchto dnech Technologická inkubace představila také nový web na adrese www.technologickainkubace.org.