CzechInvest posiluje znalosti o inovačním potenciálu Česka prostřednictvím projektu INKA 3 Technologické agentury ČR

|

Agentura CzechInvest se podílela na třetím mapování inovačních kapacit v Česku za období 6/2021 až 8/2022 v projektu INKA 3 Technologické agentury, který popisuje aktuální stav a trendy v českém inovačním prostředí. Průzkum probíhal ve více než 500 inovativních firmách a podílely se na něm i regionální kanceláře CzechInvestu.

„Účast v projektu INKA 3 je pro CzechInvest důležitým krokem směrem k posílení inovačního prostředí v Česku. Společně s Technologickou agenturou se soustředíme na podporu nadějných technologických projektů a vytváříme tak ideální podmínky pro jejich úspěch. Zejména informace například o tom, jaké jsou potřeby inovačních firem a jejich potenciál nám pomůže posunout náš cíl, ten je stát se inovačním světovým lídrem,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu pověřen řízením agentury CzechInvest.

Projekt INKA 3 Technologické agentury představuje významný krok směrem k co nejvíce efektivnímu zacílení prostředků a posílení inovačního potenciálu České republiky. CzechInvest i TA ČR jsou odhodláni přinášet firmám potřebnou podporu a příležitosti potřebné pro rozvoj inovací a technologií a zvýšit tak jejich konkurenceschopnost a atraktivitu jejich produktů.

„Inovativní firmy mají možnost skrze účast na mapování inovačních kapacit ovlivnit nastavení podmínek a zaměření programů pro podporou aplikovaného výzkumu a inovací na národní i regionální úrovni. Jejich participace a důvěry si velice vážíme, neboť mapování díky tomu přináší celou řadu unikátních, jinak nezjistitelných informací," uvedl Petr Konvalinka, předseda TA ČR.

CzechInvest aktivně spolupracoval s Technologickou agenturou na identifikaci a výběru firem s potenciálem inovace a technologického rozvoje. Agentura CzechInvest bude poskytovat odbornou a konzultační podporu vybraným organizacím, které se budou moci těšit ze speciálních grantů a finančních prostředků.

Na výsledky mapování se můžete podívat zde.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Největší testovací centrum pro autonomní mobilitu na světě bylo minulý týden slavnostně otevřeno v Sokolově

Přesným názvem FMDC: Future Mobility Development Center představuje unikátní 600 ha rozsáhlý komplex s investicí BMW Group přes 300 mil. EUR. Jedná se o nejmodernější testovací polygon v Evropě, který bude tvořit samořiditelnou budoucnost. Slavnostního otevření, které proběhlo minulý týden, se účastnil i generální ředitel agentury Petr Očko.

Czech Invest

Naděje na vyčištění kontaminace na letišti Líně. Sanační plán je hotový

V návaznosti na připravovanou výstavbu strategického podnikatelského parku Líně dokončil státní podnik DIAMO plán na odstranění kontaminace v areálu letiště Plzeň-Líně. Zamoření areálu jako pozůstatek činnosti armády, která na místě působila více než 40 let od roku 1952, potvrdily již dříve výsledky geologického průzkumu. Znečištěný areál, který patří mezi zhruba stovku lokalit v Česku s nejvyšší prioritou sanace, by mohl být zcela sanovaný už za rok.