CzechInvest: Druhý ročník Investiční akademie pro startupy startuje v listopadu

|

Začátkem listopadu odstartuje Investiční akademie pro startupy, která připraví zájemce na jejich investiční strategii a na celý investiční proces. První workshop proběhne ve středu 1. listopadu 2023, registrace je otevřená do 30. října.

„Letošní ročník je výjimečný především tím, že ho doprovází business akademie pro investory, která je nyní v plném proudu. Propojení nejen účastníků workshopů, ale i dalších aktérů ve startupovém ekosystému na závěrečné konferenci je jedním z našich cílů. Investoři a startupy si pak během networkingu mohou prověřit nabyté znalosti přímo v praxi,“ uvedl Petr Kopeček, ředitel Odboru akcelerace startupů agentury CzechInvest.

Zkušení lektoři Investiční akademie pro startupy si dávají za cíl přidat startupům sebevědomí ve vyjednávání založené na znalosti práva, dopadů volby strategie a reálné hodnoty podniku. V akademii se mohou účastníci setkat také s investory a právníky, kteří mají za sebou stovky úspěšných obchodů a podělí se tak o své zkušenosti a know-how z praxe. Workshopy Investiční akademie pro startupy se budou konat v prostorách WorkLounge Příkopy. Přihlašování do Investiční akademie pro startupy je otevřeno do naplnění kapacity (25 startupů), nejpozději však do 30. října 17:00. Registrovat se můžete zde.

Stejně jako v minulém roce bude Investiční akademie 29. listopadu zakončena Investiční konferencí, na které se setkají (nejen) účastníci z řad startupů a investorů, ale i zástupci českého startupového ekosystému a hosté ze zahraničí. Konference je postavena na čtyřech odborných panelech věnujících se aktuálním tématům z oblasti investic a palčivým startupovým tématům, diskusích a následném networkingu. Panely budou doplněny o doprovodný program.

Workshopy pro startupy letos doplňuje také Business akademie pro angel investory a inovativní korporace, kterou CzechInvest připravil ve spolupráci s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. Jejím cílem je zapojit do startupového systému nové angel investory a inovativní korporace, ukázat jim, jak funguje celý investiční proces, a představit účastníkům nové projekty, které se aktuálně ve startupové komunitě profilují. Workshopy, které hostí Britská ambasáda, probíhají už od 19. září.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

HR Pointy jsou zpět. Letošním tématem je generační střet na pracovišti

CzechInvest spustil začátkem tohoto měsíce další ročník série HR Pointů, které už tradičně pořádá ve spolupráci se Sdružením pro zahraniční investice – AFI. Semináře se během několika týdnů uskuteční napříč celým Českem. Letošní ročník nese název “Bouřlivé vody pracovního prostředí aneb generační střet na pracovišti” a týká se, jak název napovídá, mezigeneračního kontaktu mezi zaměstnanci a prevenci konfliktů.

Czech Invest

CzechInvest během České národní expozice na MSV 2023 ukázal, že je klíčovým hráčem tržní ekonomiky

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV 2023), jeden z největších a nejvýznamnějších strojírenských veletrhů ve střední Evropě, probíhal 10.–13. října 2023 v Brně. Hlavními tématy letošního ročníku byla digitalizace průmyslu a cirkulární ekonomika. Na akci nechyběl ani CzechInvest, který byl součástí České národní expozice.