Creative Business Cup 2024 zná deset finalistů. Vítěze vybere odborná porota 14. března

|

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2024. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Slavnostní večer, kde odborná porota vybere z finálové desítky tři nejlepší, se uskuteční 14. března 2024 v libereckém kině Varšava. Diváci zároveň přímo na místě vyberou nejoblíbenější startup, který obdrží cenu Miláček publika.Připojené soubory

„Do soutěže se nám přihlásila celá řada velmi zajímavých a kreativních nápadů. Finálová desítka představuje širokou škálu odvětví, od designu a módy až po audiovizi a software. Všichni s napětím vyhlížíme finálový večer, během kterého bude stát porota před velmi těžkým úkolem. Zvážit musí celou řadu faktorů, například obchodní potenciál, inovativnost, společenský dopad a samozřejmě i samotnou prezentaci finalistů," říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative Hubu projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest. Přihlášku do národního kola zaslalo bezmála 40 startupů, po vyhodnocení kritérií pak před první hodnotící komisi předstoupilo 29 projektů.

Do finálové desítky se probojoval pestrý výběr startupů z mnoha odvětví kreativních průmyslů. Startup Augg.io vyvíjí aplikace pro tvůrce obsahu v rozšířené realitě. Projekt Airbo využívá skrytý potenciál nevyužitých airbagů a vytváří z nich designové kousky v podobě batohů, zavazadel a doplňků. Český výrobce elektro kol E CAFE BIKE přichází s inovativními nákladními elektro cargo vozíky připojitelnými za většinu jízdních kol. Společnost Dogfish vytvořila software Chillisign, který přináší snadné řešení pro customizaci a sjednocení e-mailových podpisů. Loutková akční hra Kenka puppetgame je inspirována asijskou předlohou a nabízí interaktivní souboj originálních dřevěných loutek. Language solutions nabízí řešení Galenio, které usnadní pacientům zahraničních zemí komunikaci v nemocnicích. Repeato je mobilní aplikace, která propojuje učitele hudby se studenty i školou. Sociální síť Voxtox vytváří prostředí pro poslech personalizovaného obsahu, tvorbu, editování a sdílení audio obsahu. V XEN equipment vyvíjí, vyrábí a prodávají inovativní produkty pro pohyb a sport. Zaměřují se na futuristický design s kreativními prvky. YoungLink přichází s webovou aplikací, jejímž cílem je zdravé klima ve třídních kolektivech.

Creative Business Cup má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. Organizátorem českého národního kola soutěže je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta hledá kreativní a inovativní startupy napříč Českem a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup pomáhá ověřit jejich globální potenciál. Finálový večer národního kola proběhne 14. března 2024 v Liberci. Vítěz se pak účastní globálního finále v Kodani. Partnery letošního ročníku jsou město Liberec a Liberecký kraj, Smart akcelerátor Libereckého kraje a Start it @ČSOB.

Kontakt pro média:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

+420 724 591 667

[email protected]

Název souboruTyp souboru
TOP-10-CBC-2024PDF

Zdroj: www.czechinvest.org

Czech Invest

Řešíte energetiku v obci? Pomůže vám vzdělávací modul od CzechInvestu a Unie komunitní energetiky

Na webových stránkách Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest nově najdete komunitní energetiku. Na rozšíření vzdělávacího modulu Online akademie pro starosty se podílela i Unie komunitní energetiky (UKEN). Díky této spolupráci se téma komunitní energetiky a jejich různých podob dostane více do povědomí starostů, zastupitelů i občanů.

Czech Invest

Investiční seminář v Tchaj-peji prezentoval Česko jako atraktivní destinaci pro polovodičový průmysl

Začátkem února se v Tchaj-peji konal seminář Check the Czechs, který místním investorům polovodičového průmyslu představil české investiční prostředí. Akce se setkala s velkým zájmem zúčastněných, čímž potvrdila rostoucí zájem o český trh a poskytla účastníkům důležité informace a podněty k investování v Česku. Na semináři vystoupili i zástupci agentury CzechInvest.