Czech Invest··4 min

Český startup Stavario získal investici ve výši milion eur

Do českého startupu Stavario, poskytujícího mmj. aplikaci k vedení elektronického stavebního deníku, vstupuje investiční a společenský klub Venture Club. Za milion eur, v přepočtu přibližně 24 milionů korun, získá pro své investory 36% podíl. Stavario je jedním ze startupů, které prošly programem CzechStarter agentury CzechInvest, což naznačuje jeho inovační potenciál a příslib růstu v oblasti stavebního průmyslu.

Stavario již od roku 2018 přináší českým i zahraničním trhům aplikaci zaměřenou na efektivní řízení stavebních firem a vedení elektronického stavebního deníku. Svůj vstup do společnosti po půlroční spolupráci dokončuje investiční a společenský klub Venture Club. Finálně bude držet 36% podíl, dočasně drží 56%. Zbylá procenta si podle budoucího vývoje ponechá CEO a zakladatel Stavario - Josef Beneš, spolu s dalšími monoritními společníky. Mezi nové investory patří i Martin Hausenblas s firmou Etera. Základní investici 6 milionů Kč doplnil Venture Club převzetím investice fondu Nation 1 za cenu 700 tisíc Eur. Akvizice investory klubu tak vyjde na jeden milion euro.

“Potřeba digitalizace rezonuje mnoha různými segmenty a nejen v oboru stavebnictví může znamenat obrovský posun kupředu. Právě proto Venture Clubu Stavario dává smysl. Zároveň jsme přesvědčeni, že tento krok poskytne společnosti potřebný impuls k dalšímu rozvoji a růstu, projektům pomáháme totiž nejen penězi, ale i mentoringem” vysvětluje jednatel společnosti Venture Club Invest Petr Šedivý a dodává: “Nyní je tedy firma plně oddlužena. Původní půjčky jsou konvertovány do podílů, což zase o něco více posílí její celkovou stabilitu a výkonnost.”

Aplikace Stavario je navržena tak, aby investorům či stavebním firmám poskytla komplexní a intuitivní nástroje pro správu projektů, sledování výkonu práce a optimalizaci všech legislativně zakotvených procesů ve stavebnictví – a to v několika různých jazycích. S pomocí Stavaria mohou stavební firmy i stavebníci lépe kontrolovat a dokumentovat svou činnost, čímž aplikace přispívá nejen k vyšší kvalitě provedených prací, ale rovněž snižuje rizika případných reklamací či podvodů a především nákladů.

Kromě elektronického stavebního deníku jsou součástí aplikace také evidence a schvalování faktur, skladové hospodářství, fleet management, nástroje pro komunikaci či evidence docházky (pomocí GPS). Zkušenosti Stavaria jsou neoddiskutovatelně podloženy těmito metrikami: aplikace se může pochlubit více než 40 tisíci uživateli, zpracovává minimálně 31 tisíc projektů, 125 faktur a eviduje více než 60 tisíc kusů nářadí. Aktuálně se aktivně věnuje implementaci AI, díky níž je možné zapisovat stavební deník na základě fotografií. Technologie rozpozná na fotografiích i další aspekty, jako jsou porušení BOZP, nekvalitní práce a další.

“Rozšíření podílu Venture Clubu a vstup dalších investorů umožňují firmě expandovat dále do zahraničí jak s plně přeloženou aplikací, tak její adaptací pro legislativní podmínky dané země. Stejně jako se tomu stalo na Slovensku ve spolupráci s Kros a.s. V našem nejvyšším zájmu je stále hledat nové příležitosti, proto se věnujeme implementaci AI. Nebo díky vlastním zkušenostem a zpětné vazbě od klientů i datům z aplikace vidíme prostor například v propojení stavebních firem skrze vlastní marketplace. Umožnil by pronajímat či přeprodávat nevyužitý materiál, nářadí i stroje jiným společnostem," uzavírá s výhledem do budoucna Josef Beneš, CEO a zakladatel Stavario.

Startup Stavario prošel v letech 2019–⁠⁠⁠⁠⁠2020 programem CzechStarter agentury CzechInvest. Ten startupu pomohl s detailním cílením na zákazníky ve stavebnictví, rozjet online marketingovou komunikaci a vytvořit obchodní strategii. Josef Beneš s pomocí CzechInvestu také prozkoumal asijský trh a uskutečnil obchodní jednání ve Vietnamu, Malajsii a Kambodži. Stavario získalo cenné obchodní kontakty, zdokonalilo svůj byznysový plán a připravilo se na expanzi.

Zdroj: www.czechinvest.org

Zadavatel
Czech Invest

Czech Invest

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Jedním z hlavních cílů CzechInvestu je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Založen byl v roce 1992.

Další články od Czech Invest

CzechInvest spustil nový web pro podporu fintech a DLT inovací
Czech Invest

CzechInvest spustil nový web pro podporu fintech a DLT inovací

Portál a zmiňovaný program podpory je součástí Národního plánu obnovy (NPO). Vybraným inovativním firmám bude poskytnuta nepřímá podpora ve formě regulatorního testování jejich řešení, ale i businessového mentoringu, networkingu, školení a eventů.
MPO informuje vládu o průběhu příprav strategického podnikatelského parku v Dolní Lutyni
Czech Invest

MPO informuje vládu o průběhu příprav strategického podnikatelského parku v Dolní Lutyni

„Potřebné studie a veškeré přípravné práce běží podle plánu. V procesu je dopadová studie, studie protipovodňové ochrany, biologické hodnocení a celková studie proveditelnosti. Všechny budou dokončeny ještě v tomto roce,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
Upozornění před podvodnými zprávami
Czech Invest

Upozornění před podvodnými zprávami

Agentura nespravuje žádné investiční fondy pro zhodnocení finančních prostředků. Pokud obdržíte podobnou zprávu či jakoukoliv nabídku od neznámého pachatele či falešné identity, v žádném případě na tyto zprávy a výzvy nereagujte a nesdílejte ani nezasílejte žádné finanční prostředky nebo osobní údaje.
Chebská průmyslová zóna II patří ke strategickým projektům Karlovarského kraje
Czech Invest

Chebská průmyslová zóna II patří ke strategickým projektům Karlovarského kraje

Zkušeností z jiných regionů indikují, že příchod strategického investora výrazně zlepší životní úroveň v regionu, poveden k růstu mezd a nové pracovní příležitosti zatraktivní region pro mladé vzdělané lidi a budou motivovat absolventy vysokých škol z Karlovarského kraje k návratu do regionu.
CzechInvest je jedním ze zakládajících členů české národní AI platformy
Czech Invest

CzechInvest je jedním ze zakládajících členů české národní AI platformy

„Platforma může pomoci s lepším využitím umělé inteligence v řadě oblastí, od vzdělávání přes soukromý sektor až po veřejnou správu. CzechInvest dlouhodobě usiluje o modernizaci české ekonomiky, včetně rozvoje umělé inteligence. Kromě spolupráce s partnery je naším klíčovým nástrojem program Technologická inkubace, ve kterém jsme v prvním roce programu podpořili na 30 AI startupů,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.
Quantum Day představil aktuální trendy v oblasti kvantových technologií i vítěze mezinárodního hackathonu
Czech Invest

Quantum Day představil aktuální trendy v oblasti kvantových technologií i vítěze mezinárodního hackathonu

Vítězství si odnesl tým studentů FIT ČVUT a studenta SPŠE Plzeň s názvem Tangus, který navrhl řešení složitého problému rozpoznávání min v mořích a oceánech využitelné pro civilní nákladní lodě a námořnictvo. Druhé místo získal tým Quties, reprezentovaný studenty FIT ČVUT, s Quantum radarem jako řešením screeningových technologií v medicíně. Třetí místo získal tým Toobee, složený ze studentů z FJFI a FIT ČVUT, za projekt orbitálního úklidu s řešením pomocí kvantové optimalizace a využitím satelitů pro mechanické čištění. „My jsme ti popeláři, kteří sbírají kameny ve vesmíru,“ směje se Michael Wagner za tým Toobee. Tři vítězné týmy přijme ve čtvrtek 27. června na Pražském hradě Jaroslav Zajíček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.
Ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest přiváží do Prahy nové exportní příležitosti pro české firmy
Czech Invest

Ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest přiváží do Prahy nové exportní příležitosti pro české firmy

Zahájení můžete sledovat živě na YouTube kanálu MPO.
CzechInvest představuje zahraničním partnerům investiční potenciál Česka
Czech Invest

CzechInvest představuje zahraničním partnerům investiční potenciál Česka

Program semináře zahrnoval vystoupení pracovníků CzechInvestu, včetně generálního ředitele Jana Michala, který zdůraznil význam zahraničních investic pro českou ekonomiku. Dále vystoupil ředitel Asociace pro zahraniční investice (AFI), který představil výhody investování v Česku, a ředitelka odboru financování z agentury API, která přiblížila možnosti financování projektů. Cílem bylo poskytnout ambasádám a komorám ucelený přehled o tom, jaké informace mohou zprostředkovat potenciálním investorům.
Americký výrobce čipů onsemi oznámil investici přes 40 miliard Kč do expanze závodu v Rožnově pod Radhoštěm
Czech Invest

Americký výrobce čipů onsemi oznámil investici přes 40 miliard Kč do expanze závodu v Rožnově pod Radhoštěm

„Čipy jsou základem moderního průmyslu. My se proto dlouhodobě snažíme posilovat českou soběstačnost v této oblasti. Investice společnosti onsemi nám dává šanci stát se evropskou čipovou velmocí a přinese i významný impuls pro rozvoj české ekonomiky v čele s autoprůmyslem, který je jeho hlavním motorem,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
Poslední červnový týden ve znamení kvantových technologií
Czech Invest

Poslední červnový týden ve znamení kvantových technologií

Konference nabídne platformu pro setkání vědců, průmyslových expertů a vládních představitelů, kteří budou diskutovat o budoucnosti kvantových technologií a jejich významu pro Česko. Kvantové technologie jsou klíčové pro posílení konkurenceschopnosti a technologické suverenity na globálním trhu.